چگونه کرم ضدآفتاب انتخاب کنیم

0
کرم ضدآفتاب
کرم ضدآفتاب

عامل اصلی چین‌ و چروک پوست و ایجاد کک‌ و مک برروی آن نور آفتاب و به ویژه اشعه ماوراءبنفش است. هر فردی با هر نوع پوست ی و با هر نوع ژنتیکی اگر بلد باشد که در برابر آفتاب چطور از پوست ش مراقبت کند، پوست سالم‌ تر و شفاف‌تری خواهد داشت و مسلما آثار پیری هم دیرتر روی پوست ش ظاهر خواهد شد. با وجود تاثیر ثابت شده آفتاب در ایجاد سرطان پوست ، حتی اگر به فکر جوان ماندن هم نیستیم. باید مراقب پوست مان باشیم.

 

کرم ضدآفتاب
کرم ضدآفتاب

 

کرم ضدآفتاب ی انتخاب کنید که حداقل دارای SPF ۱۵ باشد. اگر قرار است بیشتر از ۲ ساعت زیر آفتاب باشید، کرمی را با SPF ۳۰ برگزینید.

 

 

 

کرم ضدآفتاب
کرم ضدآفتاب

 

– ضد آفتابی را انتخاب کنید که طیف پوشش گسترده‌ای داشته باشد، مثلا کرمی که هم در برابر UVA ( سالخوردگی پوست ) و هم UVB ( آفتاب سوختگی ) از بدن شما محافظت کند. اگر پوست چرب یا پوست مستعد آکنه دارید، از کرم‌های بر پایه‌ی آب استفاده کنید.

 

 

کرم ضدآفتاب
کرم ضدآفتاب

 

– اگر می‌خواهید به استخر بروید و شنا کنید، از کرم‌های ضد آب استفاده کنید. به یاد داشته باشید که «ضد آب» بدین معنی است که تنها حدود ۴۰ تا ۸۰ دقیقه شنا، موثر خواهد بود، پس اگر مدت بیشتری در آب بودید، باید کرمتان را تجدید کنید.

 

 

کرم ضدآفتاب
کرم ضدآفتاب

 

– همه‌ی کرم‌های ضد آفتاب، مواد تشکیل دهنده‌ی یکسانی ندارند، بنابراین اگر به کرمی که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید حساسیت دارید، کرم دیگری با مواد تشکیل دهنده‌ی دیگر انتخاب کنید.

 

 

– از ضد آفتاب‌هایی که اجزای خاصی همچون اکسی‌بنزون، رتینیل پالمیتات و پارابن دارند، دوری کنید؛ چرا که استعداد سرطان‌زایی دارند.

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۲ میانگین امتیاز ها: ۵]

خط چشم گربه ای برای انواع مدل چشم

0
خط چشم گربه ای

خط چشم گربه ای ، تکنیکی است که باعث می‌شود افراد بسیاری در کشیدن آن احساس شکست کنند. این مدل خط چشم ، مقاومت شما را به چالش می‌کشد، و هر مدل خط چشمی نیز برای همه مناسب نیست. راز این کار در چیست؟ در دانستن مدل چشم تان! تمام چیزهایی که می‌خواهید، در پایین برایتان آورده‌ایم. اگر فکر می‌کنید خط چشم گربه ای برای شما مناسب نیست، دوباره فکر کنید!

توجه داشته باشید: اینکه مدل چشم شما در چند دسته قرار بگیرد، اتفاق رایجی است. توصیه‌های ارائه شده را با یکدیگر ترکیب کنید تا خط چشم گربه ای که سفارشی و مناسب شماست را بیابید.

 

خط چشم گربه ایچشمهای رو به پایین

خط چشم گربه ای برای این مدل چشم‌ ها بسیار مناسب است. گرد شدن پلک بیرونی می‌تواند یک ظاهر رو به پایین ایجاد کند که تنها یک خط ضخیم و خشن به بالا بردن آن کمک می‌کند. ترفند این است: بجای پیروی از شکل چشمتان در کشیدن خط، نقطه‌ای ایده آل که می‌خواهید بال خط چشم تان تمام شود انتخاب کنید و آنرا به خط چشم بالاییتان متصل کنید، و سپس آنرا به انتهای پلک پایینتان برسانید.

این، یک مدل ضخیم خط چشم گربه ای ست که با ظاهر مثلثیش باعث میشود انتهای چشمتان رو به بالا بنظر برسد. برای بالا بردن بیشتر گوشه‌ی چشمتان، از یک مداد چشم با رنگ گوشتی در گوشه‌های بیرونی چشم‌هایتان استفاده کنید تا تغییر رنگ را پنهان کنید.

 

 

خط چشم گربه ایچشمهای رو به بالا

اشتباه کردن در این مدل چشم‌ ها که خودشان دارای حالت گربه‌ای هستند بسیار سخت است! وقتی چشم‌ها در انتهایشان به بالا متمایل می‌شوند، پلک پایینی بلندتر و طولانی‌تر از پلک بالا بنظر می‌رسد، و یک حالت چشم گربه‌ای ایجاد میکند که برای برقراری تعادل در شکل بسیار مناسب است. خط چشم تان را نازک بکشید و حالت طبیعی چشمتان را دنبال کنید و در آخر چشمتان، آن را بالدار کنید.

 

 

خط چشم گربه ایپلکهای افتاده

بنظر می‌رسد بی معنی باشد که تلاش کنید یک خط واضح بر روی پلک‌هایی که به صورت طبیعی پوشیده شده‌اند بکشید و کارتان را سخت کنید. اما خوشبختانه، خط چشم گربه ای بر روی قسمت بیرونی چشم تمرکز دارد، که باید مرکز توجه شما نیز باشد. خط چشم تان را داخل خط مژه‌ هایتان بکشید. اما از اینکه آنرا به طرف بیرون و به سمت بالا ادامه دهید نترسید.

 

یک خط چشم کامل، نقطه قوت ظاهر است، اما تمرکز اصلی بر روی لبه‌های بال است. در کشیدن بال خط چشم آزادید آنرا هر چقدر که میخواهید ضخیم رسم کنید و سپس آنرا به انتهای پلک پایینیتان متصل کنید.

 

 

خط چشم گربه ایچشمهای تک پلکی

چشمهای تک پلکی ، فقط یک پلک بالایی دارند که برعکس پلک‌هایی با چین و چروک هستند. یک خط چشم گربه ای اگر به درستی کشیده شود می‌تواند چشمهای تک پلکی را به زیبایی و بصورتی چشمگیر بالا بکشد. بعلت مدل آویزانی که پوست پلک دارد، خط چشم باید بسیار ضخیم کشیده شود تا وقتی که چشم باز است، دیده شود. معمولا چشمهای تک پلکی حالت رو به بالای زیبایی دارند که با اکثر روش‌های کشیدن خط چشم بالدار ، منطبق است.

 

 

خط چشم گربه ایچشمهای بیرون زده

با آرایش اشتباه، چشم‌های بزرگ و چشمهای بیرون زده می‌توانند بسیار بزرگتر و برآمده تر بنظر برسند. این مدل چشم‌ ها را با یک خط چشم گربه ای ضخیم متعادل کنید، و بدون ترس از کمی سایه بر روی پلک بالایی و پایینیتان استفاده کنید تا ظاهری دودی‌تر بدست آورید که حالت چشم شما را ملایم‌تر کرده و به شما چشم‌هایی حسادت برانگیز می‌دهد!

 

 

خط چشم گربه ای چشمهای فرورفته

چشم‌ ها با این مدل، ممکن است کمی کوچک بنظر برسند، اما این مسئله با سایه چشم حل میشود. خط چشم گربه ای تان را نازک نگه داشته و آنرا در امتداد مژه‌ هایتان بکشید تا پلک بالاییتان پر بنظر برسد، و از یک سایه چشم تیره‌ تر زیر چشم‌هایتان استفاده کنید تا حدود پلک پایینیتان را مشخص کند و چشم را به تعادل برساند.

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۲ میانگین امتیاز ها: ۵]

کاشت ناخن پودری

0
کاشت ناخن پودری
کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن پودری

سال های زیادی است که سالن داران و متخصصین ناخن، به دنبال روش جایگزینی برای کاشت ناخن آکریلیکی هستند. روشی که هم آسیب کمتری به ناخن ها زده و هم کاشت ناخن ها و زیبایی آن ها را بهتر نشان دهد. برای رسیدن به این هدف کاشت ناخن پودری معرفی شده است. در این روش نه تنها ناخن ها بلند، بلکه تقویت شده و کاملا طبیعی به نظر می رسند.

کاشت ناخن پودری چیست؟

کاشت ناخن پودری روشی ایمن است که جایگزین مناسبی برای ناخن های آکریلیک به حساب می آید. در این روش بوی نامطبوعی وجود نداشته و زمان کمتری صرف کاشت ناخن می شود. کاشت ناخن پودری نسبت به انواع دیگر کاشت ناخن، جدید تر بوده و با مزایای مختلفی که دارد، جایگزین کاشت ناخن آکریلیکی و کاشت ناخن ژلی خواهد شد. در ادامه به برخی از سوالات مربوط به کاشت ناخن پودری پرداخته می شود.

 

علت محبوبیت کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن پودری

در مقایسه با روش آکریلیک، کاشت ناخن پودری به راحتی و سریع تر روی ناخن ها قرار گرفته و بوی بدی ندارند. کاشت ناخن پودری ، به بستر طبیعی ناخن ها، آسیبی نرسانده و و در مقایسه با دیگر انواع کاشت ناخن دوام بالاتری دارند. به علاوه این نوع ناخن ها در هر رنگی موجود بوده و به صورت تکنیک های مختلف قابل طراحی هستند. این روش هم برای مصرف کنندگان آن مزایای زیادی داشته و سلامت ناخن ها را حفظ می کند و هم برای دارندگان سالن های زیبایی صرفه اقتصادی دارد. کاشت ناخن پودری تا ۸ هفته روی ناخن ها باقی می ماند، این در حالی است که کاشت ناخن ژلی در بهترین حالت تنها ۲ هفته روی ناخن ها باقی می مانند. علت دیگری که سالن داران به کاشت ناخن پودری تمایل دارند، این است که پروسه قرار دادن آن روی ناخن ها، سریع تر بوده و این به معنی تعداد بیشتری مشتری است. به علاوه در این روش بوی نامطبوعی که در روش های دیگر کاشت ناخن به وجود می آید، وجود نخواهد داشت.

 

علت سالم تر بودن کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن ژلی و کاشت ناخن آکریلیکی شامل موادی به نام مِتاکریلِیت هستند که باعث نرم شدن سطح ناخن و ضعیف شدن سطح ناخن می شوند. این موضوع به خصوص برای کسانی که همیشه از انواع کاشت ناخن استفاده می کنند، ناراحت کننده می باشد. این ماده در کاشت ناخن آکریلیکی دیده می شود ولی در کاشت ناخن ژلی نیز از ماده ای به نام هیدروکسیتل متاکریلیت استفاده می شود که این ماده سطح ناخن ها را آسیب پذیر و شکننده می کند. به علاوه مطالعات نشان داده اند که حدود ۲۵% از خانم ها به متاکریلیت آلرژی داشته و این افراد علامت هایی روی پوست اطراف ناخن و یا روی سطح ناخن خود مشاهده می کنند که نشان دهنده این آلرژی است.

این در حالی است که در کاشت ناخن پودری از این ماده استفاده نمی کنند و ماده موجود در آن ها کیانوکریلیت است که از آن در بیمارستان ها به جای بخیه برای چسباندن پوست استفاده می کنند. این ماده آلرژی زا نبوده و سطح ناخن ها را هم تضعیف نمی کند.

 

آیا برای کاشت ناخن پودری به اشعه UV نیاز است؟

کاشت ناخن پودری

در کاشت ناخن پودری هیچ نیازی به اشعه UV نیست که این خود یکی از مزایای استفاده از کاشت ناخن پودری بوده و با استفاده از این روش نیازی به نگرانی در مورد اشعه UV که مضر است، وجود ندارد. به خصوص این که تحقیقات نشان می دهند که قرار گرفتن در نور UV باعث ایجاد انواع سرطان می شود.

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۲ میانگین امتیاز ها: ۵]

نکاتی مهم درباره آرایش پوست روشن

0
آرایش پوست روشن
آرایش پوست روشن

هر رنگ پوست ای مزایا و معایب خودش را دارد، چه روشن باشد و چه سبزه. ولی آیا می دانید که پوست روشن در برابر اشعه های آفتاب آسیب پذیرتر از پوست سبزه است؟ همچنین ظهور نشانه‌های افزایش سن در پوست روشن ، سریعتر از پوست سبزه است. با این وجود مزایای پوست روشن ، سهولت انتخاب در رنگهای مناسب است؛ مانند سایه چشم با رنگهای روشن یا تیره و یا براق و درخشان. همه ی اینها اگر به طور حرفه ای با هم ترکیب شوند برای پوست روشن مناسب خواهند بود.

مجله‌ی «انا زهره» دیداری با خانم «ورده سویمل» متخصص زیبایی داشته است. در این گفتگو وی نکاتی برای جذاب‌تر شدن آرایش پوست روشن برای خانم ها ارائه کرد که در ادامه می‌توانید آنها را بخوانید:

 

آرایش پوست روشن
آرایش پوست روشن

 

کرم پودر باید کاملا مطابق با رنگ پوست تان باشد. همچنین دارای پوشش دهی ملایم و سبک، و حاوی مواد محافظ در برابر اشعه ماورای بنفش باشد تا در طول روز از پوست تان در برابر نور آفتاب محافظت کند.

برای پوشاندن سیاهی های زیر چشم ، از کانسیلر به رنگ بژ مایل به زرد استفاده کنید.

 

 

 

آرایش پوست روشن
آرایش پوست روشن

 

 

برای رژگونه ، رنگ هلویی را به شما توصیه می‌کنیم. این رنگ برای پوست های خیلی روشن بسیار مناسب و قشنگ است زیرا پوست تان را پر از سرزندگی و زیبایی می کند و آن را شاداب و گل انداخته نشان می دهد. توصیه می‌کنیم از رنگهای تند و پر رنگ دوری کنید، چرا که با رنگ پوست روشنتان غیرطبیعی و ناجور است.

 

 

 

آرایش پوست روشن
آرایش پوست روشن

 

ترجیحا بهتر است برای سایه چشم از رنگهای طبیعی روشن مثل صورتی، آبی آسمانی و سبز روشن استفاده کنید. این رنگها برای پوست روشن شما بسیار جذاب و فریباست.

صبحها از رژلب مایع شفاف استفاده کنید، اما برای مراسم و مجالس شبانه رژلب صورتی مایل به قرمز یا قرمز کلاسیک بزنید. چنین رنگ‌هایی برای مراسم و مناسبات جذاب خواهد بود.

 

 

 

آرایش پوست روشن
آرایش پوست روشن

 

در روز از ریمل و مداد چشم قهوه ای استفاده کنید؛ اما برای یک آرایش کلاسیک، مداد چشم و خط چشم مشکی به کار ببرید.

برای ابرو ها بهتر است کلاً از رنگ مشکی بپرهیزید، زیرا برای پوست روشن بسیار تند و ناجور به نظر می‌رسد و تندی‌اش به چشم می‌زند. بهتر است از مداد ابرو ی قهوه‌ای ملایم استفاده کنید تا طبیعی به نظر بیایند.

 

 

 

و در آخر، ورده سویمل، پیروی از نکات زیر را برای داشتن پوست صاف و درخشان را هم پیشنهاد می کند:

آرایش پوست روشن
آرایش پوست روشن

 

به خانمهای دارای پوست روشن توصیه می‌کنم مراقبت‌های لازم را از پوست شان داشته باشند زیرا پوست شان آسیب پذیرتر از سایر انواع پوست است. و همانطور که قبلا گفته شد، به هیچ عنوان نباید مستقیما بدون استفاده از کرم ضد آفتاب ، در معرض نور آفتاب قرار بگیرید.

آب زیاد بنوشید و ویتامین ها و سبزیجات و میوه‌ی تازه زیاد استفاده کنید.

 

 

هر هفته از ماسکهای طبیعی صورت استفاده کنید تا به حفظ شادابی پوست و سلامت پوست شما کمک کند و زردی و کدری پوست را برطرف نماید.

از استعمال دخانیات و شب بیداری جدا بپرهیزید چرا که اثر منفی‌اش به سرعت در پوست تان نمایان خواهد شد.

هر چند وقت یک بار به متخصص پوست مراجعه کنید.

 

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۴ میانگین امتیاز ها: ۵]

ناخن بلند دستان شما را زیباتر میکند و یا ناخن کوتاه

0
اندازه ناخن
اندازه ناخن

ناخن‌ های شما خیلی بیشتر از آن چیزی که فکرش را بکنید روی تیپتان اثر دارد. ناخن بلند و انگشتان باریک بسیار برازنده و زیبا هستند، همچنین ناخن بلند انگشتانتان را بلندتر جلوه می‌دهد. در مقابل، اگر اندازه ناخن بیش از حد بلند باشد اغراق آمیز و مصنوعی جلوه می‌کند. به نظر شما بهترین اندازه ناخن برای ناخن‌ تان چقدر است و چگونه باید مراقبت از ناخن تان را انجام دهید و از شکستگی ناخن ها و آسیب دیدن ناخن ها جلوگیری کنید؟

 

اندازه ناخن
اندازه ناخن

 

قبل از هر چیز فعالیت خود را در نظر بگیرید

ابتدا فعالیت‌هایی که در طول روز انجام می‌دهید را در نظر بگیرید. و ببینید که ناخن بلند چطور ممکن است بر زندگی و فعالیت‌تان تأثیر بگذارد، و یا اینکه ناخن بلند برایتان بهتر است.

به عنوان مثال، اگر شما مربی ورزش و یا یک ورزشکار هستید، بهتر است ناخن کوتاه‌ تری داشته باشید تا در طول تمرین آسیب نبینندو یا به دیگران آسیب نزنید

 

 

ممکن است در اماکنی مانند رستوران‌ها کار کنید که با غذا و سلامت مردم سر و کار دارید، آنگاه دیگر اجازه ندارید ناخن‌ هایتان را بلند کنید. در مقابل اگر در یک آرایشگاه یا مزون لباس کار می‌کنید، زیبایی ناخن ها می‌تواند تأثیر خوبی روی مشتری‌ها بگذارد.

 

به اندازه انگشتان‌ و شکل انگشتان تان دقت کنید

اندازه ناخن
اندازه ناخن

 

به اندازه انگشتان‌ و شکل انگشتان‌ تان دقت کنید. بعضی خانم‌ها انگشتان کوتاه اما باریک و نوک تیز دارند، به همین دلیل انگشتشان بلندتر و باریک‌تر به نظر می‌آید. اگر انگشتان کوتاه و نوک گرد باشد، کلفت‌تر به نظر خواهد آمد. اندازه ناخن تان باید به قدری باشد که به انگشت‌تان بیاید، ولی این موضوع همیشه به معنی ناخن بلند‌ تر نیست.

اگر انگشت کوتاه و نوک تیز دارید، می‌توانید ناخن کوتاه ی داشته باشید و خیالتان راحت باشد که بسیار زیبا جلوه می‌کند. اگر هم انگشت کوتاه و کلفتی دارید، بهتر است ناخن‌ تان را بلند کنید تا انگشت‌تان بلندتر به نظر آید.

اگر دوست دارید ناخن‌ بلند داشته باشید ولی به خاطر شغلتان نمی‌توانید آن‌ها را خیلی بلند کنید، بهتر است با آن کنار بیایید و فقط کمی بیشتر از نوک انگشت‌تان، آن‌ها را بلند کنید. می‌توانید گوشه‌های آن را گرد کرده تا بلند‌تر به نظر بیایند.

اندازه ناخن
اندازه ناخن

اگر انگشتان بلند ی دارید و می‌خواهید اندازه ناخن هایتان بلند باشد، ولی نه بیش از اندازه، گوشه‌های آن را مربعی سوهان کنید، با این‌ کار بسیار زیبا خواهند شد و انگشت‌تان را بلند‌تر نشان نمی‌دهند.

اگر ناخن‌های ضعیف ای دارید و به راحتی می‌شکنند، کلسیم مصرف کنید تا ناخن‌ تان تقویت شود. از لاک پاک کن بدون استون استفاده کنید. روزانه حداقل ۳۰ دقیقه وقت برای رسیدگی و مراقبت از ناخن‌ هایتان صرف کنید تا قوت خود را بازیابند و به بهترین و زیباترین شکل خود برسند.

زمانی که آن‌ها را تر و تمیز کردید، اگر از پولیش ناخن استفاده نمی‌کنید، یک لایه محافظتی ناخن بر روی آن‌ها بمالید تا از ناخن‌ تان مراقبت کند. این کار ناخن‌ تان را سالم و شاداب نگاه می‌دارد، و همیشه با هر اندازه‌ ناخن ای زیبا خواهند بود.

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۱ میانگین امتیاز ها: ۵]

علت ریزش مو و روش های جلوگیری از آن

0
ریزش مو
ریزش مو

مو های سرگردان، همه جا هستند. روی میز کارتان، روی بالش‌ها و در راه آب حمام! آنها آزار دهنده و خجالت آورند، و گاهی اوقات هم می‌توانند نشانه‌ی یک مشکل بزرگتر باشند. در اغلب اوقات، پیداکردن تارهای ریخته‌ی مو طبیعی است، اما چگونه می‌توان فهمید که ریزش مو ها غیر طبیعی است؟ ما با «لری شاپیرو» متخصص و جراح ترمیم مو در مورد ریزش مو صحبت کردیم.

 

شایع ترین علل ریزش مو چیست؟

ریزش مو

دکتر شاپیرو می‌گوید: ریزش مو می‌تواند به دلایل بسیاری اتفاق بیفتد. آسیب گرمایی ناشی از سشوار، اتوهای فرکننده و صاف کننده و همچنین رنگ کردن و اکستنشن مو ، منجر به شکنندگی مو ها می‌شوند. استرس و رژیم غذایی نیز عوامل مهمی‌هستند. اگر ویتامین و پروتئین کافی دریافت نکنید، فولیکول‌ های موی شما قوی و سالم نخواهند ماند. دلایل متابولیکی بسیاری نیز وجود دارد. اختلال تیروئید هم یکی از علل ریزش مو می‌باشد.

چه مقدار ریزش مو طبیعی است؟

دکتر شاپیرو می‌گوید: سر انسان بطور متوسط حدود ۱۰۰ هزار تا ۱۵۰ هزار تار مو دارد. ریزش ۳۰ تا ۵۰ تار مو در روز طبیعی است. اما اگر روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰، تار مو از دست می‌دهید باید به پزشک مراجعه کنید.

 

آیا انواع خاصی از موها بیشتر از بقیه می‌ریزند؟

ریزش مو

دکتر شاپیرو می‌گوید: احتمال ریختن مو های فر، بیشتر از مو های معمولی است. دلیلش آن است که اغلب اوقات، زنانی که مو فر دارند دوست دارند با ابزارهای حرارتی، موهایشان را صاف کنند، که این کار به فولیکول موهایشان آسیب می‌رساند. حرارت، رطوبت مورد نیاز مو را از بین می‌برد، و ساقه‌ مو را خشک، شکننده، و نازک می‌کند. زنانی که مو های بلندتری دارند، شاید فکر کنند که ریزش مو هایشان بیشتر است، زیرا راه آب حمام زودتر می‌گیرد. اما این به دلیل آن است که مو های بلندتری در آن گیر می‌کند، نه صرفا اینکه مو هایشان بیشتر می‌ریزد.

نشانه های فولیکول سالم چیست؟

دکتر شاپیرو می‌گوید: بافت مو ی شما نشان دهنده‌ی آن است که فولیکول‌ های شما سالم هستند یا نه. با استفاده از دو یا چند آینه، مو ی قسمت وسط پشت سرتان را بررسی کنید. روی سر هر کس، بطور طبیعی یک برآمدگی وجود دارد که به برآمدگی اکسیپیتال معروف است. شما باید در اینجا به دنبال تغییر بافت مو یتان بگردید. مو ی این قسمت، هرگز نباید تغییر کند. بنابراین اگر کیفیت این قسمت از موهایتان مانند بقیه‌ی موهایتان نیست، یا نازکتر است و درخشان نیست، فورا به متخصص مراجعه کنید. چون اگر مشکلی درموهایتان وجود داشته باشد ۴ تا ۶ ماه طول می‌کشد تا اثرات آن را ببینید.

یک راه دیگر برای کنترل مو ها این است که در ریشه‌ مو های ریخته شده، به دنبال حباب‌های عمودی باشید. این مسئله، نشانه‌ی آن است که تار مو ی شما عمر کامل خود را سپری کرده و بطور طبیعی ریخته است.

 

علاوه بر اجتناب از وسایل حرارتی، برای جلوگیری از ریزش مو چه کاری می‌توان انجام داد؟

ریزش مو

دکتر شاپیرو می‌گوید: تغییرات در عملکرد غده‌ی تیروئید، معمولا با ریزش مو در ارتباط است. او توصیه می‌کند از سویا استفاده نکنید، زیرا مشخص شده که سویا بر عملکرد تیروئید اکثر افراد، تاثیر منفی می‌گذارد. اما موثرترین راه برای سالم نگه داشتن مو ها و جلوگیری از ریزش مو ؟ مطمئن شوید که از رژیم غذایی‌تان، به اندازه‌ی کافی ویتامین‌ های B، آهن و پروتئین دریافت می‌کنید.

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۱ میانگین امتیاز ها: ۵]

چگونه یک رژگونه کرمی بسازیم

0
رژگونه کرمی

یکی از لوازم آرایشی که در آرایش صورت به کار می رود رژگونه ها هستند که برای برجسته سازی استخوان گونه و آرایش گونه ها به کار می روند تا گونه ها فرمی زیباتر به خود بگیرند. رژگونه ها در انواع مختلفی در بازار موجود است رژگونه پودری ، رژگونه کرمی و رژگونه توپی . در اینجا برای شما فرآیند ساخت یک نوع از رژگونه کرمی را مرحله به مرحله توضیح خواهیم داد تا بتوانید در خانه یک رژگونه کرمی را با هر رنگی که می خواهید برای خود بسازید.

 

رژگونه کرمی

در ابتدا ۱ اینچ (۲.۵ سانتیمتر) آب درون ظرفی بریزید

 

رژگونه کرمی

۴ قاشق غذاخوری از سایه چشم صورتی رنگ خود و یا رژگونه صورتی کم رنگی که دارید، درون کاسه ای شیشه ای بریزید

( در این مرحله می توانید هر رنگی را که می خواهید در آخر بدست آورید، ترکیب کنید. از سایه های چشم کرمی رنگ و یا برنزه هم می توانید استفاده کنید )

 

رژگونه کرمی

۲ قاشق غذاخوری از وکس سویا ( وکس سویا یه نوع وکس گیاهی است که از روغن سویا گرفته می شود ) در کاسه شیشه ای بریزید

 

رژگونه کرمی

۲ قاشق غذاخوری از روغن نارگیل را روی موادی که آماده کردید بریزید

 

رژگونه کرمی

یک قابلمه را تا نیمه پر از آب کنید و روی گاز قرار دهید و ظرف شیشه ای را درون قابلمه بگذارید. گاز را روشن کنید و اجازه دهید که موادی که درست کردید ذوب شوند

 

رژگونه کرمی

وقتی که قابلمه به اندازه کافی گرم شد و مواد داخل آن همگی مایع شدند. به آرامی شروع به هم زدن مواد کنید تا به مایع شدن کامل آنها و ترکیب شدنشان باهم کمک کنید

 

رژگونه کرمی

وقتی مواد خوب باهم ترکیب شدن و کاملا مایع شدند ظرف را بردارید و سریع مواد را هم بزنید و در همین حین مواد را به طور کامل درون ظرفی دیگر قرار دهید

 

رژگونه کرمی

ظرف را به مدت ۱۰ دقیقه در فریزر قرار دهید

 

رژگونه کرمی

بعد از ۱۰ دقیقه ظرف را بیرون بیاورید. در این مرحله رژگونه کرمی ای که درست کردید کاملا باید حالت کرمی داشته باشد و دیگر حالت مایع نداشته باشد. اگر هنوز هم مواد حالتی مایع دارند، مدت زمان بیشتری آن ها را در فریزر قرار دهید

 

رژگونه کرمی

حالا می توانید از رژگونه کرمی خود همان طور که می خواهید استفاه کنید  . می توانید با استفاده از انگشتان خود از رژگونه استفاده کنید فقط دقت داشته باشید که دست هایتان حتما تمیز باشد.

توجه داشته باشید که رژگونه کرمی را میتوانید ۱ تا ۲ ماه استفاده کنید و باید در این مدت رژگونه کرمی را در جای خشک و خنک نگه داری کنید.

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

قرینه سازی لب ها

0
قرینه سازی لب
قرینه سازی لب

تا به حال متوجه شده‌اید که چرا رژلب روی لبتان قشنگ نمی‌شیند. با اینکه از همان مارک رژلب ی استفاده می کنید که برای مثال دوستتان استفاده می‌کند اما رژلب روی لب او بسیار زیباتر است. دلیلش کاملا مشخص است باید بدانید چطور رژلب را استفاده کنید. صرف نظر از هماهنگی رنگ رژ با پایه رنگ پوست تان باید بدانید چطور از رژلب به صورت حرفه‌ای استفاده کنید تا قرینه سازی صورت تان را بهم نریزد. متخصصین زیبایی و گریم کمپانی لوازم آرایشی مک M.A.C کری بلیر و جنی اسمیث در اینباره به خوبی توضیح می دهند و قوانین استفاده از رژلب به صورت یک متخصص حرفه‌ای را می‌گویند

یکی از عمده‌ترین اشتباهاتی که خانم‌ها درباره استفاده از رژلب می‌کنند قبل از انتخاب رنگ رژلب اشتباه، توجه نکردن به لایه برداری لب است. لب روزانه پوسته پوسته می‌شود و اگر آن پوسته‌های مرده را از روی لب برنداریم هیچ رژلب ای روی لب زیبا نمی‌شیند. درست مانند لایه‌ برداری صورت که باعث می‌شود کرم خیلی زیبا روی پوست جذب شود پوست لب هم احتیاج به لایه ‌برداری دارد تا رژلب زیبا و برای مدت طولانی روی لب بماند. متاسفانه خانم‌ها هر چقدر به پوست صورتشان اهمیت می دهند لبها را فراموش می‌کنند. قبل از آرایش صورت لبها را با کرم لب و یا وازلین و شکر ، لایه برداری کنید. وازلین و شکر سفید بهترین گزینه برای زیبایی لب ها است.

 

قرینه سازی لب
قرینه سازی لب

 

قبل از استفاده از رژلب از فونداسیون برای قرینه سازی لب استفاده کنید. فونداسیون لب هم به عنوان یک محصول جدای آرایشی وجود دارد اما احتیاجی به این کار نیست شما می‌توانید از کرم پودر و پودری که برای پوست خود استفاده می‌کنید روی لب بزنید. همان تاثیر را دارد و  هیچ فرقی نمی‌کند. کافیست تمام لب را با کرم پودر و پنکک بپوشانید تا رژلب خوشرنگ‌ تر جلوه کند.

 

قرینه سازی لب
قرینه سازی لب

 

بلیر متخصص گریم صورت و آرایش مک می‌گوید: خیلی مهم است که شکل طبیعی لب را نگه ‌دارید و در آرایش سعی نکنید آن را خیلی تغییر دهید چرا که باعث میشود قرینه سازی صورت تان بهم بخورد. اما قرینه سازی ۷ بالای لب مسئله مهمی است که کمتر به آن توجه می‌شود. با خط لب ، چال بالای لب را با خط بینی هماهنگ کنید. بعد تمام دور لب و زیر لب را با خط لب مشخص کنید وگوشه‌های لب را فراموش نکنید. نکته اینجاست که کشیدن خط دور لب و قرینه سازی در چال بالای لب را با نوک رژلب که تیز‌تر است هم می توانید انجام دهید که بسیار زیباتر می‌شود و تفاوت رنگ ندارد.

 

قرینه سازی لب
قرینه سازی لب

 

با روشن کردن چال بالای لب ، شکل لب شما جذابتر می‌شود خیلی‌ها فراموش می‌کنند این کار را بکنند و یا بعد از استفاده از رژلب این کار را می‌کنند اما اگر قبل از زدن رژلب ، چال بالای لب را با سایه سفید و یا کرم فونداسیون روشن‌تر هیلایت کنید و بعد رژلب را بزنید خیلی طبیعی تر جلوه می‌کند.

 

قرینه سازی لب
قرینه سازی لب

 

این روزهای خط لب دیگر طرفداری ندارد و چون آرایش را غیر طبیعی می‌کند کسی به سراغ آن نمی‌رود. اما متخصصین آرایشی معتقدند یکی از اشتباهات رایج خانم‌ها این است که از رژلب های براق بدون خط لب استفاده می‌کنند. آنها می گویند که خط لب برای همه آرایش‌ ها لازم است فقط باید از خط لب هم رنگ رژلب استفاده کرد و مطمئن باشید که به رنگ خط لب از رژلب شما تیره‌تر نباشد که در این صورت آن اتفاق ناخوشایند می‌افتد.

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۳ میانگین امتیاز ها: ۵]

10 درمان خانگی ترک لب ها

0
درمان خانگی ترک لب ها
درمان خانگی ترک لب ها

آیا لب های خشک و ترک خورده به نظرتان آزار دهنده هستند؟ احتمالا اینطور است اما هر زمانی که لب هایتان ترک می خورند، هیچ کاری نمی توانید انجام دهید به جز آنکه سعی کنید آن را از بین ببرید. آیا تاکنون اندیشیده اید که آیا ممکن است کارهایی که انجام می دهید، وضعیت لب های شما را بیشتر تشدید کنند؟ درست است که محصولات تجاری مختلفی وجود دارند که می توانند وضعیت لب ها را فورا بهتر کنند، اما برخی درمان های خانگی برای این مشکل وجود دارند که بتوانید به جای این محصولات، آنها را امتحان کنید؟

علایم لب های خشک و ترک خورده

اکثر مردم بلافاصله متوجه می شوند که از لب های خشک و ترک خورده رنج می برند اما اگر با این وضعیت آشنایی چندانی ندارید، به یاد داشته باشید که اینها، برخی از علایمی هستند که باید به دنبالشان بگردید:

۱- لب های حساس : معمولا این لب ها می توانند کمی دردناک باشند بنابراین کوچکترین تماس نیز می تواند شما را آزار دهد.

۲- پوسته پوسته شدن لب : هنگامی که پوست لب ها پوسته می دهند و می ریزند، می تواند نشانه ای از لب های خشک و ترک خورده باشد.

۳- قرمزی لب: لب های قرمز معمولا به عنوان یک چیز جذاب در نظر گرفته می شوند اما اگر دلیل قرمزی لب ها، به خاطر ترک خوردگی لب و خشکی لب باشد، داستان کاملا متفاوت خواهد بود.

به یاد داشته باشید که اینها فقط برخی از چیزهایی هستند که مردم هنگامی که به دنبال علایم لب های ترک خورده هستند، باید به خاطر داشته باشند.

 

 

۱- شکر

درمان خانگی ترک لب ها
درمان خانگی ترک لب ها

 

ممکن است به نظر برخی از افراد، کمی عجیب باشد اما شما می توانید از شکر برای خلاص شدن از شر لب های ترک خورده استفاده کنید. زیرا شکر ، سلول های مرده پوست که روی لب ها قرار دارند را لایه برداری می کند. همچنین می تواند لب ها را نرم کند.

آنچه که نیاز دارید:  شکر ، عسل

نکته: اگر مطمئن نیستید که قرار است چه کار کنید، باید شکر را با مقداری عسل مخلوط کنید. پس از مخلوط کردن آنها باهم، مخلوط را روی لب ها قرار دهید و بگذارید چند دقیقه بماند. پس از مدتی، عسل و شکر را به آرامی روی لب ها مالش دهید تا زمانی که سلول های مرده پوست از بین بروند. سپس لب هایتان را با آب گرم بشویید.

 

 

۲- روغن کرچک

درمان خانگی ترک لب ها
درمان خانگی ترک لب ها

روغن کرچک به عنوان چیزی که می تواند برای بهبود پوست روی قسمت های مختلف بدن قرار گیرد، شناخته شده است. همچنین برای درمان لب های ترک خورده موثر می باشد.

آنچه که نیاز دارید:  روغن کرچک ، آب لیمو، گلیسرین

نکته: کاری که باید انجام دهید، آن است که تمام مواد تشکیل دهنده را با هم مخلوط کنید و شب ها قبل از رفتن به رختخواب، روی لب هایتان قرار دهید. مطمئنا هنگام صبح متوجه تفاوت در لب هایتان خواهید شد. فراموش نکنید که وقتی از خواب بیدار شدید، لب هایتان را با آب گرم بشویید.

 

 

۳- روغن نارگیل

درمان خانگی ترک لب ها
درمان خانگی ترک لب ها

برخی مردم فکر می کنند که هر نوع روغنی می تواند به درمان لب های ترک خورده کمک کند اما این اصلا درست نیست. روغنی که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد باید خواصی داشته باشد که بتواند لب های ترک خورده را درمان کند.

آنچه که نیاز دارید:  روغن نارگیل

نکته: استفاده از روغن نارگیل ، بسیار آسان است. کاری که باید انجام دهید آن است که صبح ها هنگام بیدار شدن و شب ها قبل از خوابیدن، مقداری از آن را روی لب هایتان بمالید. این کار لب های شما را در تمام طول روز مرطوب نگه خواهد داشت. برخی از مردم ترجیح می دهند به هر تعداد دفعاتی که در طول روز می توانند از روغن نارگیل روی لب هایشان استفاده کنند و این هم مجاز است.

 

 

۴- آلوئه ورا

درمان خانگی ترک لب ها
درمان خانگی ترک لب ها

در حالی که آلوئه ورا ، به عنوان چیزی که برای پوست و مو مفید است، شناخته شده است، انتظار می رود که برای لب هایتان نیز مفید باشد. دلیلش این است که آلوئه ورا دارای اجزای مرطوب کننده ای است که می تواند لب ها را مرطوب نگه دارد.

آنچه که نیاز دارید:  برگ آلوئه ورا

نکته: استفاده از آلوئه ورا در واقع بسیار آسان است. کاری که باید انجام دهید آن است که برگ آلوئه ورا را بشکنید یا تکه تکه کنید تا مایع یا شیره از داخل برگ بیرون بیاید. مطمئن شوید که ژل مایع مانند را برای چند دقیقه روی لب هایتان قرار می دهید. این کار باید چند بار در روز انجام شود تا موثر واقع شود.

 

 

۵- خامه

درمان خانگی ترک لب ها
درمان خانگی ترک لب ها

 

اکثر مردم می دانند که خامه حاوی مقدار زیادی چربی است. به همین دلیل می تواند به عنوان یک مرطوب کننده عالی برای لب ها عمل کند. می توانید آن را روی لب های ترک خورده قرار دهید تا بلافاصله وظیفه اش را انجام دهد.

آنچه که نیاز دارید:  خامه تازه، گلوله پنبه ای

نکته: برخی از مردم دوست ندارند که خامه را روی لب هایشان قرار دهند، چون احساس بدی پیدا می کنند. به یاد داشته باشید که خامه فقط باید برای مدت معینی روی لب ها باقی بماند. هر زمانی که خامه باید پاک شود، یک گلوله پنبه ای را در آب گرم فرو ببرید و به آرامی روی لب هایتان مالش دهید تا خامه پاک شود. ممکن است پاک کردن آن کمی سخت باشد بنابراین صبور باشید.

 

 

۶- وازلین

درمان خانگی ترک لب ها
درمان خانگی ترک لب ها

به احتمال زیاد همه افراد در حال حاضر با وازلین آشنایی دارند. وازلین ، چیزی است که می تواند بدون نسخه خریداری شود بنابراین خرید آن برای همه بسیار آسان است. همچنین نسبتا ارزان است. می توانید وازلین را به لب های ترک خورده بمالید تا نرم و مرطوب شوند.

آنچه که شما نیاز دارید:  وازلین ، عسل ، گلوله پنبه ای

نکته: کاری که باید انجام دهید، آن است که در وهله اول، مقدار کمی عسل روی لب هایتان بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند. پس از مدتی، باید وازلین را روی عسل بمانید. چند دقیقه بعد با استفاده از یک گلوله پنبه ای، وازلین و عسل را از لب هایتان پاک کنید.

 

 

۷- گلبرگ های رز

درمان خانگی ترک لب ها
درمان خانگی ترک لب ها

گذشته از این واقعیت که گلبرگ های رز به منظور تزئین بعضی جاها برای رمانتیک تر کردن آن مکان مورد استفاده قرار می گیرند، می توان از آنها به عنوان یک درمان خانگی خوب برای لب های ترک خورده نیز استفاده کرد.

آنچه که نیاز دارید:  گلبرگ های گل رز، گلیسیرین

نکته: گلبرگ های رز باید قبل از استفاده له شوند. برای اثر بهتر، مقدار کمی گلیسیرین نیز به گلبرگ های له شده رز اضافه کنید. این مخلوط را شب ها قبل از خواب و صبح ها روی لب هایتان بمالید.

 

 

۸- خیار

درمان خانگی ترک لب ها
درمان خانگی ترک لب ها

خیارها به منظور از بین بردن خستگی و پف چشم مورد استفاده قرار می گیرند اما می توانند در درمان سریع لب های ترک خورده نیز موثر باشند.

آنچه که نیاز دارید:  خیار

نکته: این پروسه، بسیار آسان است. فقط کافی است خیار را روی لب هایتان قرار دهید و برای چند دقیقه روی لب هایتان بمالید. مطمئن شوید که آب خیار روی قسمت های مختلف لبتان پخش خواهد شد. بگذارید چند دقیقه روی لب هایتان بماند و سپس با آب بشویید.

 

 

۹- از زبان زدن به لب هایتان اجتنناب کنید

برخی مردم، تعجب می کنند که چرا لب هایشان همیشه ترک خورده و خشک هستند. وقتی افراد دائما به لب هایشان زبان بزنند، این کار می تواند بر رطوبت موجود روی لب هایشان تاثیر بگذارد. بسیاری از مردم در تمامی اوقات لب هایشان را زبان می زنند. برای آنکه مطمئن شوید لب هایتان مرطوب خواهند ماند، باید به هر قیمتی از این کار اجتناب نمایید.

 

 

۱۰- روغن خردل

درمان خانگی ترک لب ها
درمان خانگی ترک لب ها

شما به احتمال زیاد نمی دانید که روغن خردل می تواند در خلاص شدن از شر لب های ترک خورده ، بسیار موثر باشد اما روغن خردل، یکی از موثرترین داروهای خانگی است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

آنچه که نیاز دارید:  روغن خردل

نکته: استفاده از آن، بسیار آسان است. فقط کافی است روغن خردل را برای چند دقیقه روی لب ها قرار دهید. بعد از ۱۵ دقیقه می توانید روغن خردل را به آرامی با استفاده از آب گرم پاک کنید.

اینها فقط برخی از داروهای خانگی طبیعی بودند که می توانید در خانه خودتان امتحانشان کنید. همین حالا از شر لب های ترک خورده تان خلاص شوید.

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۲ میانگین امتیاز ها: ۵]

ترتیب مراحل استفاده از محصولات مو

0
محصولات مو
محصولات مو

اگر شما هم به اندازه‌ی ما محصولات مو متعددی داشته باشید، قطعا گیج خواهید شد. همه‌ی ما می‌دانیم که شامپو قبل از نرم‌ کننده مو استفاده می‌شود، و اسپری مو هم آخر سر بکار می‌رود. اما هیچوقت کاملا مطمئن نبودیم که بین این مراحل چه رخ خواهد داد.

ژاکلین بوش، آرایشگر موی اشخاص مشهوری است. افرادی همچون کیتی کوریک، یکی از میزبان‌های مشهور تاک شوهای تلویزیونی آمریکا، و گوئینت پالترو بازیگر هالیوودی که قطعاً آنرا در فیلم‌های آیرون من دیده‌اید.

بوش تجربیات شخصی‌اش در زمینه‌ی ترتیب صحیح بکار بردن محصولات مو را با ما در میان گذاشته است. حتی اگر چند مرحله از این فهرست را نادیده بگیرید، بکار بردن محصولات مو به این ترتیب، کلی به شما کمک خواهد کرد تا از روتین مراقبت از موهایتان، بیشتر سود ببرید.

محصولات مو
محصولات مو

 

۱.  شامپو

همیشه شامپویی با فرمول خاصی که مناسب نوع مو های شماست را انتخاب نمایید. مثلاً شامپو ضد وز ، شامپو مخصوص موهای رنگ شده و یا شامپو حجم دهنده . بوش می‌گوید با شامپو زدن به پوست سر تان آغاز کنید، سپس با ماساژ دادن پوست سر ، باقیمانده‌ی شامپو بصورت طبیعی روی موهایتان مالیده خواهد شد.

 

 

البته باید این را در نظر داشته باشید که متخصصان زیادی پیشنهاد می‌کنند که بیشتر از چند بار در هفته از شامپو استفاده نکنید. بنابراین می‌توانید اغلب اوقات این مرحله را نادیده بگیرید و سراغ مورد بعدی بروید.

 

 

محصولات مو
محصولات مو

 

۲.  نرم کننده مو

از آنجایی که برندها، همیشه فرمول‌هایی را طراحی می‌کنند که با دیگر محصولاتشان سازگار باشد، بنابراین برای نتیجه‌ی بهتر، پیشنهاد می‌کنم نرم‌ کننده‌ مو ای بخرید که همتای شامپوی شما باشد. ابتدا انتهای مو هایتان را به نرم‌ کننده مو آغشته کنید، سپس به آرامی بالا بیایید تا اینکه سه چهارم موهایتان به نرم کننده مو آغشته شود. سپس موهایتان را آبکشی کنید.

 

 

بوش پیشنهاد می‌دهد که نرم‌ کننده مو را از پوست سر تان دور نگاه دارید. در غیر اینصورت مو هایتان به سمت پایین شل خواهند شد، مخصوصاً اگر مو نرم و نازک ای داشته باشید.

 

 

محصولات مو
محصولات مو

 

۳.  محصولات حالت دهنده مو

پس از استفاده از نرم‌ کننده مو ، حالا نوبت محصولات حالت دهنده مو است. محصولاتی همچون ژل مو ، کرم‌ های حالت‌ دهنده مو ، صاف کننده مو و غیره. بوش پیشنهاد می‌کند که از پشت گردنتان شروع کنید و به سمت انتهای تارهای موهایتان بروید. همچنین این محصولات را از ریشه‌ مو ها دور نگاه دارید.

 

 

 

 

محصولات مو
محصولات مو

 

۴.  صاف‌ کننده‌ مو یا ضد وز ها

اگر می‌خواهید سشوار بکشید، بعد از مرحله‌ی ۳ کارتان را شروع کنید. هنگامی که موهایتان حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد خشک شد، بهترین زمان برای بکار بردن صاف کننده مو یا ضد وز است. بوش می‌گوید شما فقط به مقدار کمی از این محصولات احتیاج دارید. اگر هنگامی که موهایتان خیس است از آن‌ها استفاده کنید، ممکن است راجع به اندازه‌‌ی مطلوب دچار اشتباه شوید و احتمالاً در آخر موهایتان مثل گریس خواهد شد!

 

بنابراین در نیمه‌ی راه سشوار کشیدنتان بایستید و این محصولات را به کار ببرید. بدین ترتیب، به احتمال خیلی کمتری از این محصولات بیش از اندازه استفاده خواهید کرد.

 

 

محصولات مو
محصولات مو

 

۵.  محصولات پایانی

حالا زمانی که خشک کردن مو هایتان به پایان رسید، از سرم درخشان کننده مو ، پمادهای بافت دهنده مو ، و یا انواع اسپری مو استفاده کنید تا بر روی موهایتان برای آخرین مرحله بنشینند. تمام شد!

 

 

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

آخرین مطالب آرایش

چگونه کرم ضدآفتاب انتخاب کنیم

کرم ضدآفتاب
عامل اصلی چین‌ و چروک پوست و ایجاد کک‌ و مک برروی آن نور آفتاب و به ویژه اشعه ماوراءبنفش است. هر فردی با هر نوع پوست ی و با هر نوع ژنتیکی اگر بلد باشد که در برابر آفتاب چطور از پوست ش...

خط چشم گربه ای برای انواع مدل چشم

خط چشم گربه ای
خط چشم گربه ای ، تکنیکی است که باعث می‌شود افراد بسیاری در کشیدن آن احساس شکست کنند. این مدل خط چشم ، مقاومت شما را به چالش می‌کشد، و هر مدل خط چشمی نیز برای همه مناسب نیست. راز این کار در چیست؟...

کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن پودری
کاشت ناخن پودری سال های زیادی است که سالن داران و متخصصین ناخن، به دنبال روش جایگزینی برای کاشت ناخن آکریلیکی هستند. روشی که هم آسیب کمتری به ناخن ها زده و هم کاشت ناخن ها و زیبایی آن ها را بهتر نشان دهد. برای...

نکاتی مهم درباره آرایش پوست روشن

آرایش پوست روشن
هر رنگ پوست ای مزایا و معایب خودش را دارد، چه روشن باشد و چه سبزه. ولی آیا می دانید که پوست روشن در برابر اشعه های آفتاب آسیب پذیرتر از پوست سبزه است؟ همچنین ظهور نشانه‌های افزایش سن در پوست روشن ، سریعتر...

ناخن بلند دستان شما را زیباتر میکند و یا ناخن کوتاه

اندازه ناخن
ناخن‌ های شما خیلی بیشتر از آن چیزی که فکرش را بکنید روی تیپتان اثر دارد. ناخن بلند و انگشتان باریک بسیار برازنده و زیبا هستند، همچنین ناخن بلند انگشتانتان را بلندتر جلوه می‌دهد. در مقابل، اگر اندازه ناخن بیش از حد بلند باشد اغراق آمیز...