15 نکته برای طراحی ناخن

0
342
طراحی ناخن
طراحی ناخن

دنیای طراحی ناخن ، دنیای جذابی است. اما برای مانیکور ناخن و طراحی ناخن‌ ها باید نکاتی را بدانیم. گاهی ناخن‌ های شما شکننده می‌شود یا مثلا لاکی که می‌زنید به رنگ دلخواهتان در نمی آید یا ماندگاری آن کم است. برای جلوگیری از بروز این مشکلات خواندن مقاله‌ی زیر خالی از لطف نیست.

شما به ۳ حرکت نیاز دارید: برای طراحی ناخن باید سه حرکت را روی لاک اجرا کنید:

 

طراحی ناخن
طراحی ناخن

۱- قلم لاک زدنتان را در ظرف لاک پایین بیاورید و به اندازه آن را آغشته به لاک کنید. دوم اینکه وقتی می‌خواهید لاک بزنید، باید آن را بطور منظم پخش کنید تا همه‌ی ناخن را بگیرد و پستی و بلندی روی آن ایجاد نشود. و نکته‌ی سوم این است که از پایه‌ی ناخن شروع کنید، قلم را از راست به چپ و سپس بالا به پایین بکشید.

۲- همیشه از یک پوشش پایه استفاده کنید: ممکن است از شما وقت بیشتری بگیرد، اما باعث ماندگاری بیشتر مانیکور شما می‌شود و مانع از رنگ پس دادن لاک‌ های شما می‌شود.

 

۳- استفاده از برس‌های قدیمی آرایشی برای کمک کردن به مرتب کردن لبه‌های ناخن : معمولا موقع لاک زدن قسمتی از آن از ناخن‌ هایمان بیرون می‌زند و مسلما دوست دارید که این اتفاق نیفتد. با یک برس قدیمی آرایش ، به اطراف ناخن‌هایتان استون بزنید تا لاک‌ های این قسمت‌ها پاک شود.

 

طراحی ناخن
طراحی ناخن

۴- لاک سفید مناسبی انتخاب کنید: مطمئن باشید که لاک سفید رقیق و یکدستی دارید. لاک‌ های روشن خصوصا سفید خیلی مهم است که یکدست باشند. ذره‌ای ناخالصی در آن‌ها خیلی زود به چشم می‌آید.

 

۵- از خشک کننده‌ی سریع لاک استفاده نکنید: خشک کننده‌ی سریع لاک معمولا باعث نم‌زدایی و خشک شدن ناخن می‌شود.

 

۶- ضربه زدن روی پوست با روغن یا کرم: یک راه سریع که سالن‌های مانیکور انجام می‌دهند این استفاده از روغن یا کرم است. این کار باعث می‌شود که ناخن‌ ها سریعا مرطوب شوند. فقط حواستان باشد که بیش از حد از آن استفاده نکنید چراکه باعث لغزش بیش از اندازه می‌شود.

 

طراحی ناخن
طراحی ناخن

۷- دست‌هایتان را بعد از طراحی ناخن زیر آب سرد بگیرید: بعد از تمام شدن لاک زدن، دست‌هایتان را زیر آب سرد بگیرید یا نوک انگشتانتان را در ظرف یخ ببرید؛ باعث زودتر خشک شدن لاک می‌شود.

 

۸- یک لایه‌ی نازک تثبیت‌کننده به لاکتان اضافه کنید: بعد از طراحی ناخن برای زودتر خشک شدن ناخن یک لایه‌ی نازک تثبیت‌کننده روی آن اضافه کنید که در غیر این صورت ممکن است اصلا خشک نشوند.

 

۹- لاک‌هایتان را درجای خشک، خنک وتاریک نگه دارید (مثل یخچال): نگهداری لاک‌هایتان در یخچال باعث عمر بیشتر آن‌ها می‌شود. خصوصا نور خورشید و گرما باعث تغییر غلظت و رنگ لاک‌ ها می‌شود.

 

۱۰- لاک‌ هایتان را با تینر رقیق کنید: با اضافه کردن چند قطره تینر در لاک ، آن را رقیق کنید.

 

۱۱- هرگز ظرف لاک را تکان ندهید: هیچوقت طرف لاک را به طور عمودی تکان ندهید؛ بلکه آن را آرام بطور افقی حرکت دهید. این کار تضمین می‌کند که در ظرف لاکتان و همینطور وقتی لاک را روی ناخن تان می‌کشید هیچ  حباب هوایی ایجاد نمی‌شود.

 

طراحی ناخن
طراحی ناخن

۱۲- هرگز پوست دور ناخن تان را نکنید: بسیار دیده شده که برای مانیکور کردن پوست اطراف ناخن را برای بزرگتر نشان دادن ناخن می‌کنند. این پوست را نکَنید!

۱۳- ریشه‌های اطراف ناخن را فقط با ناخن‌گیر بگیرید: روی این “فقط” تاکید زیادی است! این ریشه‌ها فقط توسط ناخن‌گیر باید گرفته شوند؛ درغیر این صورت ممکن است باعث خون آمدن و رشد این ریشه‌ها بشود. ریشه کردن ناخن اجتناب‌ناپذیر است اما با تر و تمیز نگه داشتن ناخن و استفاده‌ی مداوم از مرطوب‌کننده می‌توانید باعث کمتر شدن آن‌ها شوید.

 

 

طراحی ناخن
طراحی ناخن

 

۱۴- موقع سوهان زدن آن را جلو و عقب نبرید: همیشه ناخن‌ هایتان را در یک جهت سوهان کنید؛ در غیر این صورت ناخن‌ هایتان را خراب کرده و آن را دندانه‌دار و نامسطح می‌کند. اشتباه سوهان کشیدن می‌تواند باعث لایه لایه شدن و شکستن ناخن شود.

 

 

 

 

طراحی ناخن
طراحی ناخن

۱۵- از لاک‌های ۳ در ۱ یا ۵ در ۱ استفاده کنید: این لاک‌ها در فرمولشان از فرمالدئید، تولوئن و DBP استفاده می‌کنند. این‌ها موادی هستند که باعث تقویت و بهداشت ناخن شما می‌شوند. برای لاک‌های ۳ در ۱ از برندهای Essie ، Butter London و Deborah Lippmann و… استفاده کنید. لاک‌های ۵ در ۱ (که در فرمول آن‌ها کافور هم هست) را برندهای محبوبی مثل Channel ، Dior و Givenchy تولید می‌کنند.

 

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۱ میانگین امتیاز ها: ۵]

پاسخ دهید