کرم های BB و CC چیست

0
461
کرم های BB و CC
کرم های BB و CC

پیدا کردن فرمول مناسب برای زیرسازی پوست می‌تواند مانند پیدا کردن یک جفت کفش مناسب باشد؛ گزینه‌های متعددی پیش روی ما قرار دارند و سایه‌های مختلفی از رنگ‌ها موجود است. کرم زیرساز ، کرم های BB و CC انتخاب‌هایی هستند که در این مورد به کمک شما می‌آیند.

با تنوعی که در فرمول انواع کرم های BB و CC و زیرساز موجود در بازار وجود دارد، انتخاب‌های بی‌شماری پیش روی ما قرار می‌گیرند. نکته کلیدی این است که بدانید چه نوع پوششی می‌خواهید، اما درک این موضوع که هر یک از این کرم‌ها چه مزایایی دارند نیز ضروری است.

در این مقاله، تفاوت‌های میان کرم‌های زیرساز، BB و CC را شرح می‌دهیم:

کرم های BB و CCکرم زیرساز

زیرسازها برای یکنواخت‌ سازی رنگ پوست به کار می‌روند. این محصولات هزاران سال است که استفاده می‌شوند. یونانیان و رومی‌ها از سرب سفید و گچ استفاده می‌کردند. شرکت‌های تولید مواد آرایشی، راهی طولانی را پیموده‌اند تا این محصول را به حد کمال رسانده و استفاده از آن را آسان نموده‌اند.

زیرساز، غلیظ‌ است و برای انواع متفاوت تُن‌های رنگ پوست، رنگ‌های مختلفی دارد و می‌توان آن را برای استفاده روزانه یا مشاغل حرفه‌ای مانند گریم بازیگران به کار برد. درجات متفاوتی از پوشانندگی (از پوشش نازک و شفاف گرفته تا پوشش غلیظ) را می‌توان انتخاب کرد. هنگام استفاده از زیرساز بهتر است به جای انگشت یا اسفنج، از برس مخصوص آن استفاده کنید.

 

 

کرم های BB و CC
کرم های BB و CC

کرم‌های BB یا  beauty balm

این کرم، اولین بار در آلمان و توسط یک متخصص پوست که می‌خواست بیمارانش پس از لایه‌برداری تنها از یک محصول استفاده کنند، ساخته شد و به مرور در کشورهای شرقی قاره آسیا مورد استقبال قرار گرفت. کاربرد کرم BB ، یکنواخت کردن تن رنگ پوست و محو کردن لکه‌ ها می‌باشد.

کرم BB ، از کرم زیرساز رقیق‌تر و از مرطوب‌کننده‌های رنگی ، غلیظ‌تر می‌باشد. کرم‌های BB گاهی وقت‌ها می‌توانند مواد موثره ضد آفتاب نیز داشته باشند، اما ترکیب کلیدی در این نوع کرم‌ها آنتی‌اکسیدان‌هایی است که از پوست در برابر رادیکال‌های آزاد و مواد آلاینده محافظت می‌کنند.

نکته دیگر این‌که کرم‌های BB رنگ‌های متنوعی ندارند و به‌عنوان مثال یک شرکت ممکن است ۲ تا ۴ نوع سایه مختلف برای کرم BB خود داشته باشد در حالی‌که تعداد رنگ‌ها برای کرم‌های زیرساز می‌تواند به عدد ۴۰ نیز برسد.

 

 

کرم های BB و CC
کرم های BB و CC

کرم‌ CC یا color corrective

کرم‌ CC یا « تصحیح کننده رنگ » از جدیدترین محصولاتی هستند که عرضه شده و دارای فرمولی سبک‌تر از کرم‌های BB و زیرساز می‌باشند. از کرم‌ CC برای یکنواخت کردن سفیدی و سرخی در پوست استفاده می‌شود و با دارا بودن « لیکوپن » و ویتامین C بیشتر از این‌که به یک محصول آرایشی شباهت داشته باشند، نوعی درمان محسوب می‌شوند.

بهترین راه استفاده از کرم CC این است که قبل از زیرساز، آن را به کار ببرید. با این کار، علاوه بر یکنواخت کردن تن رنگ پوست ، از مزایای ضد‌پیری و مرطوب‌کنندگی این کرم نیز بهره خواهید برد. با افزودن مقدار اندکی از زیرساز بر روی کرم CC می‌توان به یک آرایش بی‌عیب و نقص که دوام طولانی‌تری نیز دارد برسید.

حال که ابزارهای لازم برای درک تفاوت بین فرمول‌های مختلف را دارید، خرید زیرساز یا کرم های BB و CC بسیار آسان خواهد بود. دانستن این‌که دقیقا می‌خواهید چه چیزی در پوست شما تغییر نماید (تُن رنگ یا بافت یا رطوبت آن) کمک خواهد کرد که فرمول مناسب را پیدا کنید. محصولات مختلف را روی پوست خود امتحان کنید تا به چیزی که از آن خوشتان می‌آید برسید. بافت‌های مختلف را امتحان کرده و به مواد سازنده هر محصول نیز توجه کنید.

پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله ” پرایمر آرایشی چیست ” است.

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید