کاشت ناخن پودری

0
375
کاشت ناخن پودری
کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن پودری

سال های زیادی است که سالن داران و متخصصین ناخن، به دنبال روش جایگزینی برای کاشت ناخن آکریلیکی هستند. روشی که هم آسیب کمتری به ناخن ها زده و هم کاشت ناخن ها و زیبایی آن ها را بهتر نشان دهد. برای رسیدن به این هدف کاشت ناخن پودری معرفی شده است. در این روش نه تنها ناخن ها بلند، بلکه تقویت شده و کاملا طبیعی به نظر می رسند.

کاشت ناخن پودری چیست؟

کاشت ناخن پودری روشی ایمن است که جایگزین مناسبی برای ناخن های آکریلیک به حساب می آید. در این روش بوی نامطبوعی وجود نداشته و زمان کمتری صرف کاشت ناخن می شود. کاشت ناخن پودری نسبت به انواع دیگر کاشت ناخن، جدید تر بوده و با مزایای مختلفی که دارد، جایگزین کاشت ناخن آکریلیکی و کاشت ناخن ژلی خواهد شد. در ادامه به برخی از سوالات مربوط به کاشت ناخن پودری پرداخته می شود.

 

علت محبوبیت کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن پودری

در مقایسه با روش آکریلیک، کاشت ناخن پودری به راحتی و سریع تر روی ناخن ها قرار گرفته و بوی بدی ندارند. کاشت ناخن پودری ، به بستر طبیعی ناخن ها، آسیبی نرسانده و و در مقایسه با دیگر انواع کاشت ناخن دوام بالاتری دارند. به علاوه این نوع ناخن ها در هر رنگی موجود بوده و به صورت تکنیک های مختلف قابل طراحی هستند. این روش هم برای مصرف کنندگان آن مزایای زیادی داشته و سلامت ناخن ها را حفظ می کند و هم برای دارندگان سالن های زیبایی صرفه اقتصادی دارد. کاشت ناخن پودری تا ۸ هفته روی ناخن ها باقی می ماند، این در حالی است که کاشت ناخن ژلی در بهترین حالت تنها ۲ هفته روی ناخن ها باقی می مانند. علت دیگری که سالن داران به کاشت ناخن پودری تمایل دارند، این است که پروسه قرار دادن آن روی ناخن ها، سریع تر بوده و این به معنی تعداد بیشتری مشتری است. به علاوه در این روش بوی نامطبوعی که در روش های دیگر کاشت ناخن به وجود می آید، وجود نخواهد داشت.

 

علت سالم تر بودن کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن پودری

کاشت ناخن ژلی و کاشت ناخن آکریلیکی شامل موادی به نام مِتاکریلِیت هستند که باعث نرم شدن سطح ناخن و ضعیف شدن سطح ناخن می شوند. این موضوع به خصوص برای کسانی که همیشه از انواع کاشت ناخن استفاده می کنند، ناراحت کننده می باشد. این ماده در کاشت ناخن آکریلیکی دیده می شود ولی در کاشت ناخن ژلی نیز از ماده ای به نام هیدروکسیتل متاکریلیت استفاده می شود که این ماده سطح ناخن ها را آسیب پذیر و شکننده می کند. به علاوه مطالعات نشان داده اند که حدود ۲۵% از خانم ها به متاکریلیت آلرژی داشته و این افراد علامت هایی روی پوست اطراف ناخن و یا روی سطح ناخن خود مشاهده می کنند که نشان دهنده این آلرژی است.

این در حالی است که در کاشت ناخن پودری از این ماده استفاده نمی کنند و ماده موجود در آن ها کیانوکریلیت است که از آن در بیمارستان ها به جای بخیه برای چسباندن پوست استفاده می کنند. این ماده آلرژی زا نبوده و سطح ناخن ها را هم تضعیف نمی کند.

 

آیا برای کاشت ناخن پودری به اشعه UV نیاز است؟

کاشت ناخن پودری

در کاشت ناخن پودری هیچ نیازی به اشعه UV نیست که این خود یکی از مزایای استفاده از کاشت ناخن پودری بوده و با استفاده از این روش نیازی به نگرانی در مورد اشعه UV که مضر است، وجود ندارد. به خصوص این که تحقیقات نشان می دهند که قرار گرفتن در نور UV باعث ایجاد انواع سرطان می شود.

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۲ میانگین امتیاز ها: ۵]

پاسخ دهید