چگونه کرم ضدآفتاب انتخاب کنیم

0
273
کرم ضدآفتاب
کرم ضدآفتاب

عامل اصلی چین‌ و چروک پوست و ایجاد کک‌ و مک برروی آن نور آفتاب و به ویژه اشعه ماوراءبنفش است. هر فردی با هر نوع پوست ی و با هر نوع ژنتیکی اگر بلد باشد که در برابر آفتاب چطور از پوست ش مراقبت کند، پوست سالم‌ تر و شفاف‌تری خواهد داشت و مسلما آثار پیری هم دیرتر روی پوست ش ظاهر خواهد شد. با وجود تاثیر ثابت شده آفتاب در ایجاد سرطان پوست ، حتی اگر به فکر جوان ماندن هم نیستیم. باید مراقب پوست مان باشیم.

 

کرم ضدآفتاب
کرم ضدآفتاب

 

کرم ضدآفتاب ی انتخاب کنید که حداقل دارای SPF ۱۵ باشد. اگر قرار است بیشتر از ۲ ساعت زیر آفتاب باشید، کرمی را با SPF ۳۰ برگزینید.

 

 

 

کرم ضدآفتاب
کرم ضدآفتاب

 

– ضد آفتابی را انتخاب کنید که طیف پوشش گسترده‌ای داشته باشد، مثلا کرمی که هم در برابر UVA ( سالخوردگی پوست ) و هم UVB ( آفتاب سوختگی ) از بدن شما محافظت کند. اگر پوست چرب یا پوست مستعد آکنه دارید، از کرم‌های بر پایه‌ی آب استفاده کنید.

 

 

کرم ضدآفتاب
کرم ضدآفتاب

 

– اگر می‌خواهید به استخر بروید و شنا کنید، از کرم‌های ضد آب استفاده کنید. به یاد داشته باشید که «ضد آب» بدین معنی است که تنها حدود ۴۰ تا ۸۰ دقیقه شنا، موثر خواهد بود، پس اگر مدت بیشتری در آب بودید، باید کرمتان را تجدید کنید.

 

 

کرم ضدآفتاب
کرم ضدآفتاب

 

– همه‌ی کرم‌های ضد آفتاب، مواد تشکیل دهنده‌ی یکسانی ندارند، بنابراین اگر به کرمی که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید حساسیت دارید، کرم دیگری با مواد تشکیل دهنده‌ی دیگر انتخاب کنید.

 

 

– از ضد آفتاب‌هایی که اجزای خاصی همچون اکسی‌بنزون، رتینیل پالمیتات و پارابن دارند، دوری کنید؛ چرا که استعداد سرطان‌زایی دارند.

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۲ میانگین امتیاز ها: ۵]

پاسخ دهید