پیشگیری از موخوره

0
386
موخوره

به گفته یک متخصص پوست و مو، شانه کردن زیاد مو ، بستن زیاد مو ، فر کردن مو و بیرنگ کردن مو از عوامل ایجاد کننده موخوره می‌باشد. آسیب‌های حرارتی ناشی از استفاده مکرر از سشوار نیز در ایجاد موخوره موثرند.

دکتر امیر هوشنگ احسانی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه مو یک بافت مرده است و ما نمی توانیم آسیب هایی را که به آن وارد می شود را به طور دایم ترمیم کنیم، خاطر نشان کرد: نکته مهم در نگهداری از مو این است که کارهای شیمیایی نظیر فر کردن مو و بیرنگ کردن مو را به حداقل برسانیم چون باعث تضعیف مو می‌شوند. وی در خصوص طبقه‌بندی انواع مو و انتخاب شامپوی متناسب با نوع مو ، گفت:موی معمولی خشک است ونه چرب (وقتی فرزده یا رنگ شده نیست) و اکثر مواقع خوب وسالم به نظر می رسد ، برای این نوع مو باید شامپوی مو ی معمولی را انتخاب کرد.

 

موخوره
موخوره

 

برای پیشگیری از آسیب رساندن به مو ها اجازه دهید که مو هایتان در حال شست و شو به طور طبیعی رها باشند ، قدری شامپو روی کف دستتان بریزید ، باید بدانید که چقدر شامپو استفاده کنید آن قدر که کف مناسبی تمام روی مو هایتان را بپوشاند.

 

 

شامپو را در دستتان کف کنید و سپس آن را به روی مو هایتان بمالید ، از پوست سر شروع کرده و آن را با ماساژ آرام ولی دقیق نوک انگشتان روی مو هایتان بمالید ، از جمع کردن مو ها به سمت بالا و روی سر و مالش زیاد از حد بپرهیزید ، برای خشک کردن مو با استفاده از یک هوله خشک و تمیز با دقت به مو هایتان ضربه بزنید تاخشک شوند.

 

موخوره
موخوره

در حالی که مو ها هنوز مرطوب است با استفاده از برس یا شانه دندانه درشت به طور آرام رو به پایین شانه بزنید، از نزدیکی نوک مو ها شروع و کارتان را به سمت بالا و به طرف ریشه مو ها ادامه دهید ، مو را وقتی که خیس و آب چکان است با سشوار خشک نکنید، با سرعت حداقل و پایین ترین درجه حرارت گرمای سشوار را روی یک نقطه متمرکز نکنید چون می تواند رطوبت مو را بگیرد و آسیب جدی به مو وارد کند.

 

 

استفاده پیشگیرانه از مواد نرم کننده مو و اجتناب از تحریکات شیمیایی مو تنها راه جلوگیری از ایجاد موخوره است. در صورتی که موخوره ایجاد شود، مو هرگز همانند حالت اولیه ترمیم نمی شود ، مایعات ترمیم کننده موخوره بایستی مستقیما به نوک مو زده شوند.

 

موخوره
موخوره

 

استفاده از روغن های چرب کننده مو نیز کمی در درمان موخوره موثر است ، شامپوهایی که حاوی مواد نرم کننده مو هستند تا حدودی در درمان موخوره موثر می باشد و در نهایت توصیه می شود در صورت عدم بهبودی با روش های مذکور، مو ها کوتاه شود.

 

 

 

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید