نکات کوتاه کردن مو

0
391
کوتاه کردن مو
کوتاه کردن مو

کوتاه کردن مو ها با دفعات بیشتر، باعث نمی‌شود که رشد مو های شما بیشتر شود:

دور ریختن انتهای مو ها، تاثیر مستقیمی بر رشد مو های شما ندارد. زیرا انتهای مو ، تاثیری روی فولیکول‌ های پوست سر ، که تعیین می‌کنند موها با چه سرعتی و چه مقدار رشد کنند، ندارد. پیرایش مو در واقع، موهای شما را برای رشد مو ، سالم‌تر نگاه می‌دارد.

کوتاه کردن مو
کوتاه کردن مو

– همیشه میتوانید موهایتان را بیشتر کوتاه کنید:

اگر ۱۰۰ درصد مطمئن نیستید که می‌خواهید موهایتان را کوتاه کنید، قسمت کوچکی از موهایتان را که کمتر از مقداریست که در نظر دارید ، کوتاه کنید. همیشه فرصت این را دارید که موهایتان را کوتاه کنید بنابراین از مقدار کوتاه‌تر شروع کنید تا ببینید ابتدا چه احساسی به آن دارید.

 

 

– گاهی کوتاه کردن مو ها را به تعویق بیاندازید:

گاهی فواصل زمانی بین کوتاه کردن مو های خود را تغییر دهید، مثلاً به جای مرتب‌سازی معمول ۶ یا ۸ هفته‌ای، وقفه‌ای ۳ یا ۴ ماهه، بین پیرایش موها ایجاد نمایید. زیرا حدوداً هر سه یا چهار ماه، انتهای مو ها شروع به دوشاخه شدن می‌کند (اصطلاحاً موهای شما موخوره می‌گیرد) و این زمانی است که موهای شما واقعاً نیاز به پیرایش دارد.

 

کوتاه کردن مو
کوتاه کردن مو

 

– به گردن‌تان فکر کنید:

ایا با گردنتان راحت هستید؟ بعضی دخترها نیستند! وقتی موهایتان را کوتاه میکنید ، مویی ندارید تا گردنتان را پشتش پنهان کنید.اگر واقعا می‌خواهید این کار را انجام دهید، پس انجام دهید !

 

 

 

کوتاه کردن مو
کوتاه کردن مو

– ایجاد لایه، مطابق با جنس مو :

زمانی که موهای خود را کوتاه می‌نمایید، مطابق جنس مو هایتان آنها را خورد نمایید. موهای با جنس مو مجعد و محکم، با تکه‌هایی که کاملاً متقارن و یکدست نیستند، زیباتر می‌شوند. در صورتی برای موهای صاف ، هر چقدر این تقارن و تباسب حفظ شود، بهتر است.

 

 

کوتاه کردن مو ها را خودتان انجام ندهید:

من همیشه موهایم را خودم کوتاه میکنم اما همچین کوتاه کردن مو شدیدی را هرگز خودم انجام نمی‌دهم. بعضی اصلاحات را اگر می‌توانید انجام دهید اما همیشه بهترین کار این است که با یک حرفه‌ای قبل از شخم زدن موهایتان در دستشویی مشورت کنید.

شامپو کردن مو قبل از کوتاه کردن مو را حذف نمایید:

به هر حال بعد از کوتاه کردن مو ، شما باید موهای خود را بشویید. پس نیازی نیست که دو بار موها و پوست سر خود را شسته و خشک نموده و به آنها آسیب بزنید.

نوع مو هایتان را در نظر بگیرید:

شما میتوانید با هر نوع جنس مو یی، موهای کوتاه داشته باشید اما به موهایتان فکر کنید. موهای من در ریشه فر هستند که به این معناست که نمی‌توانند به خوبی دختری با موهای صاف ، مدل مو کوتاه داشته باشند.

– بهتر است موهای طبیعی را در حالی که خشک هستند پیرایش نمایید:

برای خانم‌هایی که موهای با حالت طبیعی دارند بهتر است که موهایشان موقع کوتاه شدن خشک باشد. در این حالت نتیجه کار بهتر خواهد بود. البته تشخیص این موضوع را به آرایشگر خود واگذار نمایید.

 

کوتاه کردن مو
کوتاه کردن مو

– تمام چتری‌ها مساوی کوتاه نمی‌شوند:

اگر به این موضوع فکر می‌کنید که موهایی با مدل چتری داشته باشید، ابتدا متوجه شوید که چه چیزی برای صورت شما و جنس موهای شما بهترین حالت را دارد. چتری‌ بلند و باریک مو ، برای صورت مربعی شکل مناسب است، در صورتی که چتری کوتاه مو برای صورت گرد زیباتر خواهد بود.

 

موهای کوتاه کار بیشتری می‌برند:

کوتاه کردن مو ها باعث نمی‌شود که مراقبت از آنها راحت‌تر شود. بلکه نگهداری از موهای کوتاه ، مستلزم مراجعه بیشتر و مرتب‌تر به سالن زیبایی می‌باشد، تا حالت و سبک موهای شما در وضعیت مناسبی حفظ شود. بنابراین اگر موهای کوتاه ی دارید با توجه به رشد مو هایتان، در زمان مناسب خود به سالن زیبایی مراجعه نمایید.

– اگر موهای خود را به مقدار کم و در دوره‎های منظم کوتاه نکنید، موخوره به سراغ موهای شما خواهد آمد:

اگر به صورت مرتب موهای خود را کوتاه نکنید، موخوره‌ های پایین مو بیشتر شده و به تدریج به سمت بالای مو می‌آیند و باعث شکنندگی و ضعیف شدن موهای شما می‎‌شوند. اگر در پایین موهای خود تعدادی موی دو شاخه شده مشاهده نمودید، یعنی زمان آن است که به برای کوتاه کردن مو به آرایشگاه مراجعه نمایید.

 

کوتاه کردن مو
کوتاه کردن مو

– چند گزینه برای مدل کوتاه کردن مو داشته باشید:

وقتی به سالن زیبایی مراجعه می‌نمایید، ممکن است آرایشگر شما، به شما بگوید که این مدل یا حالت خاص، با توجه به جنس مو های شما، برای شما مناسب نیست، و یا اینکه نیاز به نگهداری و کار بیش از آنچه شما فکر می‌کردید، خواهد داشت. بنابراین داشتن گزینه‌های مختلف برای کوتاه کردن مو ، باعث خواهد شد که در نهایت رضایت بیشتری از کوتاه کردن مو های خود داشته باشید و خوشحال‌تر به خانه بازگردید!

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید