نکات لاک ناخن

0
446
نکات لاک ناخن
نکات لاک ناخن

نکات لاک ناخن

زیبایی دستها برای خانومها خیلی موضوع مهمی هست. این زیبایی شامل داشتن پوست خوب وشفاف و ناخن های زیبا و بلند و خوشرنگ هست. لاک ها لوازم آرایشی بهداشتی در آرایشگاه  هستن که خیلی به این زیبایی البته در رنگها و مکان مناسبش کمک میکنن. ولی انواع مختلفی دارن که انتخاب درست اونها احتیاج به دقت و توجه بیشتری دارد و البته نیاز به دقت به نکات لاک ناخن که برایتان خواهیم گفت، دارد.

 

رنگ لاک ناخن

 

نکات لاک ناخن
نکات لاک ناخن

اولین مورد از نکات لاک ناخن ، رنگ لاک ناخن است. رنگ لاک ناخن رو میشه از روی شیشه اون تشخیص داد. لاک ها عموما بعد از خشک شدن هم ۹۵% رنگ اولیه رو حفظ میکنن و در واقع تغییر زیادی نمیکنن. پس برای انتخاب رنگ مناسب در آرایشگاه ، فقط به شرایط خودتون و مکانی که قراره اون لاک رو استفاده کنین و رنگ لباستون و از همه مهمتر به رنگ پوست دستتون توجه کنین. چرا که به رنگ پوست های مختلف، رنگهای خاصی جلوه میکنه و زیبا هست و ممکنه که هر رنگ لاک ناخن ای به دست شما نیاد.

 

انواع رنگ پوست

 

نکات لاک ناخن
نکات لاک ناخن

پوست روشن

بیشتر رنگهای به پوست های روشن میاد و برای انتخاب رنگ مناسب، آزادی عمل بیشتری دارین. ولی به طور کلی رنگهایی مثل بنفش، صورتی ملایم و یا قرمز، روی پوست شما جلوه عالی داره. اگر پوست دست شما کمرنگ هست و به عبارتی رنگ پریده اس، بهتره از رنگهای آبی و سبز استفاده نکنین.

 

پوست رنگ روشن متوسط

این رنگ پوست بهترین رنگ برای جلوه پیدا کردن لاک ناخن هست. اگر پوست رنگ روشن متوسط دارین، بهتره از لاکهای براق استفاده کنین که جلوه پوست دست شمارو چند برابر میکنه. برای پوست شما لاک هایی با رنگ آبی تیره، بنفش و صورتی براق بسیار زیبا میشه.

 

پوست گندمی (رنگ کمی تیره مایل به زرد)

پوست گندمی هم با بعضی رنگها جلوه فوق العاده ای داره. رنگ مشکی و شکلاتی برای ناخن هایی که پوست دستشون گندمی هست خیلی زیبا میشه. و بهتره از رنگهای کمرنگ مثل صورتی های خیلی ملایم استفاده نکنین.

پوست تیره

برای پوست تیره هم رنگهای جیغ مثل قرمز و آبی توصیه میشه. لاک مشکی هم برای پوست تیره مناسب است.

 

 

نکات لاک ناخن
نکات لاک ناخن

لاک ناخن خوب

امروزه بازار از انواع مختلف لاک ها اشباع شده وبا قیمتهای مختلفی عرضه میشن و نمونه های تقلبی هم کم نیستن. با توجه به این موضوعات، هنگام خرید لاک ناخن مناسب باید به نکات لاک ناخن توجه کنیم تا انتخابمون انتخاب خوب و مرغوبی باشه و برای ناخن ما ضرری نداشته باشه. چرا که بعضی از انواع لاک ها برای ناخن ضرر داره و اونها رو شکننده میکنه. و یا حتی ممکنه در بعضی ها، پوست اطراف ناخن حساسیت داشته باشه و فرد رو دچار مشکل کنه.

 

متخصصین زیبایی در آرایشگاه میگویند مواردی که مشخص میکنه لاک ای که تهیه میکنین لاک ناخن مرغوب ای هست یا نه : رنگ لاک ناخن ، ماندگاری و قوام لاک ناخن ، مدت زمان خشک شدن لاک ناخن ، قدرت مواد و ماندگاری، قلمو لاک ناخن و فقدان مواد سمی در مواد تشکیل دهنده هستن. که به ترتیب به بعضی از اونها اشاره میکنیم.

 

 

نکات لاک ناخن
نکات لاک ناخن

ماندگاری و قوام لاک ناخن

یکی از نکاتی که معمولا برای استفاده کنندگان لاک خیلی مهم هست، ماندگاری و قوام لاک ناخن هست. لاک ناخن خوب و مرغوب حداقل باید یک هفته روی ناخن باقی بمونه. از طرفی هم باید با پاک کننده لاک ناخن به راحتی پاک شه و بعد از پاک کردن، نباید رنگ لاک ناخن روی ناخن بمونه. نکته دیگه ای که در لاک ناخن مهم هست، زمان خشک شدن لاک ناخن است. لاک خوب، لاک ای هست که زمان خشک شدنش کم باشه و بعد از حدود بیست ثانیه قوام پیدا کنه و بعد از یک دقیقه رد هیچ چیزی روش نمونه.

 

 

 

نکات لاک ناخن
نکات لاک ناخن

قلمو لاک ناخن

قلمو لاک ناخن هم از موارد خیلی مهم هست. قلمو باید پرزهای بلند و جدا از هم داشته باشه و پر باشه. همچنین باید محکم باشه و حالت شل و ول نداشته باشه. از طرفی خیلی سفت هم نباشه و به راحتی و نرمی روی ناخن کشیده بشه. این نکته هم خیلی مهمه که پرزهاش نریزه.

 

 

 

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۳ میانگین امتیاز ها: ۵]

پاسخ دهید