نکات خرید لوازم آرایش صورت

0
492
خرید لوازم آرایش صورت
خرید لوازم آرایش صورت

این اتفاق باز هم افتاد! پس از صرف ساعت‌ها گشتن به دنبال لوازم آرایش مناسب، باز هم شما کرم پودری خریدید که با رنگ پوست تان مطابقت ندارد. یک دلداری کوچک برای شما! پیدا کردن کرم پودری که بیشترین مطابقت با پوست را داشته باشد، یکی از سخت‌ترین خرید‌هاییست که یک خانم می‌تواند انجام دهد.

اما هلگا سرات، مدیر اسپا و سالن اباوت فیسز، می‌گوید اگر کمی در خانه تمرین کنید، ‌این چالش برای شما ساده‌تر خواهد شد. قبل از انتخاب کرم پودر ، نوع پوست خود را تعیین کنید. سرات می‌گوید: «آیا پوست شما خشک، چرب، مختلط، حساس و یا مستعد ابتلا به جوش است؟»

 

خرید لوازم آرایش صورت
خرید لوازم آرایش صورت

 

پوست خشک : ‌این نوع پوست به علت فقدان چربی، تیره و گرفته بنظر می‌رسد، و نور را به سختی منعکس می‌کند. ممکن است خارش داشته باشد، به راحتی تحریک و ملتهب شود، و مستعد پوسته پوسته شدن است.

پوست چرب : ‌این نوع پوست براق بنظر می‌رسد، و احساس چربی روی پوست وجود دارد. همچنین ممکن است منافذ بزرگتر از منافذ طبیعی پوست داشته باشد.

پوست ترکیبی : ‌این نوع پوست بسیار شایع است. گونه‌ها خشک هستند، همه منطقه‌ی T شکل صورت (یعنی پیشانی، بینی و چانه) چرب است.

 

 

خرید لوازم آرایش صورت
خرید لوازم آرایش صورت

از فرمول درست استفاده کنید

از کرم پودر‌ هایی استفاده کنید که طوری طراحی شده‌اند تا بهترین تاثیر را روی چهره‌ی شما بگذارند. افراد با پوست خشک ، پوست ترکیبی و پوست نرمال می‌توانند از کرم پودر‌ های حاوی نرم کننده استفاده کنند. در هنگام خرید به دنبال کلمات مایع، مرطوب کننده‌ی رنگی، کرمی، و یا پنکیک مایع بگردید.

پنکیک‌ ها و پودر‌ها، برای پوست‌ چرب ، پوست‌ ترکیبی و نرمال مناسب هستند. اگر پوست خشک دارید به هیچ عنوان از این دست محصولات استفاده نکنید، برای اینکه چین و چروک و خشکی پوستتان را برجسته‌تر نشان می‌دهند.

 

کرم پودر آبرسان و کرم پودر مرطوب کننده هم برای پوست خشک مناسبند. کرم پودر آبرسان و کرم پودر مرطوب کننده پوست شما را مرطوب کرده و به شما کمک می‌کنند تا احساس آزردگی و خشکی نداشته باشید.

کرم پودر کنترل کننده‌ی چربی ، کرم پودر بدون چربی ، کرم پودر بر پایه‌ی آب ، و کرم پودر مات ، توسط هر دو گروه پوست چرب و مختلط میتوانند استفاده شوند.‌ این فرمول‌ها باعث کاهش چربی روی پوست می‌شوند و براق بودن پوست را کاهش می‌دهند.

کرم پودر های منعکس کننده‌ی نور، بهترین‌ها برای پوست خشک و پیرتر هستند. آنها با ‌ایجاد یک سطح بر روی پوستتان باعث می‌شوند پوست، نور را منعکس کند و چهره‌ی خشک و کدر شما را روشن‌تر نشان دهد.

از کرم پودر های مخصوص پوست‌های چین و چروک‌دار برای پر کردن خطوط صورت و کاهش توجه به چین و چروک‌ها استفاده کنید.

کرم پودر های color-matching یا کرم پودر هایی که با رنگ پوست منطبق می‌شوند هم، در رنگ‌های مختلفی وجود دارند که خودشان با رنگ پوست شما مخلوط و تنظیم می‌شوند. اگر به دنبال پوششی نامرئی هستید، ‌این دست از کرم پودر ها برای شما مناسبند. به دنبال محصولی با چربی کمتر و یا بیشتر، بسته به نوع پوست تان بگردید.

 

میزان پوشش دهی محصول را در نظر بگیرید

خرید لوازم آرایش صورت
خرید لوازم آرایش صورت

 

یکی از نکاتی که در خرید لوازم آرایش صورت باید به آن توجه کنید نوع پوششی است که محصول دارد. بسته به عیوبی که می‌خواهید بپوشانید، کرم پودر ای با قابلیت پوشانندگی سبک، متوسط و یا کامل انتخاب کنید.

پوشش سبک: بعضی از محصولات مایع و یا مرطوب کننده‌های رنگی، پوششی سبک به شما ارائه می‌دهند که ظاهری طبیعی ایجاد می‌کند.

پوشش متوسط: ‌این دسته از محصولات نیز طبیعی بنظر می‌رسند، اما می‌توانند جوش‌ها و لکه‌های ناشی از افزایش سن را هم بپوشانند. پودر‌ها، ترکیب کرم و پودر، و کرم‌های مبتنی بر مواد معدنی همگی به شما پوششی متوسط می‌دهند.

پوشش کامل: خانم‌هایی که می‌خواهند تغییر رنگ پوست ، زخم و سایر نواقص را بپوشانند، ‌این گزینه را در نظر بگیرند. پم مسی، یکی از مشاورین آرایش شرکت لوازم آرایشی مری کی می‌گوید: « کرم‌ پودر فشرده ، ترکیب کرم و پودر، پنکیک ، و فرمول‌های بر پایه‌ی مواد معدنی بهترین انتخاب شما هستند.»

 

بهترین رنگ را انتخاب کنید

خرید لوازم آرایش صورت
خرید لوازم آرایش صورت

سرات توضیح می‌دهد: « کرم پودر‌ ها بر مبنای رنگ‌های زرد، صورتی/قرمز، و یا خنثی ساخته می‌شوند. شما باید به دنبال کرم پودر ای بگردید که با زمینه‌ پوست شما مطابقت داشته باشد. یکی از راه‌های تعیین رنگ زمینه‌ پوست تان، ‌این است که ببینید رگ‌های مچ دست شما زیر نور خورشید چه رنگی است.‌ اگر رگ‌هایتان آبی‌اند، پوست شما دارای زمینه‌ی سرد است. اگر رگ‌ها سبز هستند، شما دارای زمینه‌ی پوست گرم هستید.»

 

محصولات آرایشی را امتحان کنید

قبل از خرید خرید لوازم آرایش صورت حتما آن ها را امتحان کنید. هنگام امتحان کردن رنگ‌ کرم پودر ، کلمه‌ای با فروشنده صحبت نکنید! خودتان تست کنید. ‌این یک اشتباه رایج است که بجای امتحان کردن کرم روی صورت، آنرا روی دست امتحان کنید. مسی می‌گوید: «شما که نمی‌خواهید از کرم پودر روی دستتان استفاده کنید، بنابراین چرا آنرا آنجا تست کنید؟» وی ادامه می‌دهد: «بهترین مکان برای تست کردن رنگ کرم پودر ، بالای خط فکتان است. مقدار کمی از کرم پودر را روی صورتتان بزنید، آنرا پخش کنید و سپس ببینید که رنگش بر روی پوستتان چگونه است.»

تست محصولات زیبایی ، بسیار مهم است. اگر محصولی را در داروخانه و زیر نور فلورسنت امتحان کنید، احتمالا رنگ واقعی آن و‌ اینکه چگونه ظاهرتان را تغییر می‌دهد را متوجه نمی‌شوید. چراغ‌های فلورسنت، نور قرمز کم و نور سبز بالایی دارند. زمینه‌ی پوست‌های عادی مقدار زیادی رنگ سبز دارد. اگر آرایش نیز عناصر سبز داشته باشد، نتیجه اغراق آمیز خواهد بود. برخی از آینه‌های آرایشی تنطیماتی برای انواع مختلف روشنایی دارند. البته آنها معمولا در فروشگاه‌ها در دسترس نیستند. بنابراین با خودتان یک آینه داشته باشید، پس از تست بیرون بروید و در نور طبیعی صورتتان را نگاه کنید.

برای انتخاب بهترین مکان برای خرید لوازم آرایش صورت ، جوانب مثبت و منفی‌ای وجود دارند، اما مسی و سرات موافقند که اگر توانایی دارید، به یک آرایشگر قابل اطمینان مراجعه کنید که احتمالا مکانی با نور مناسب برای انتخاب کرم پودر و محصولات مناسب دارد. اگر به یک فروشگاه که مجموعه‌ای از برند‌های مختلف را دارد بروید هم، می‌توانید بطور رایگان نمونه‌های مختلف را بگیرید تا در خانه امتحان کنید. اما برندهایی که‌این نمونه‌ها را دارند، ممکن است گران باشند. داروخانه احتمالا برای شما نمونه‌هایی ندارد، اما محصولاتش مقرون به صرفه‌تر است.

دفعه‌ی بعد که نیاز به خرید لوازم آرایش صورت داشتید، روی‌ این موضوع تمرکز کنید که می‌خواهید کرم پودر تان چه کاری برای پوستتان بکند. برای یافتن مناسب‌ترین فرمول برای صورتتان، کمی تحقیق کنید. با ‌این کار می‌توانید خرید کردن را به سرگرمی تبدیل کنید و موفق باشید! همانطور که باید باشد!

 

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید