نکات براشینگ مو

0
427
نکات براشینگ مو
نکات براشینگ مو

در براشینگ مو ها حتما به استفاده از نکات براشینگ مو نیاز پیدا خواهید کرد. سشوار کشیدن هم فوت و فن مخصوص به خود را می طلبد اگر تمایل دارید مانند روزی که مو هایتان را کوتاه کردید آن ها را سشوار بکشید و به آن ها حالت دهید بهتر است با نکات براشینگ مو آشنا شوید. نحوه سشوار کشیدن و در دست گرفتن برس مو و استفاده از مواد آرایشی مخصوص مو بعد از سشوار را آموزش خواهیم داد.

اگر نکات براشینگ مو را بدانید، شما هم می‌توانید مثل یک آرایشگر حرفه‌ای، مو هایتان را سشوار بکشید، صاف یا فردارشان کنید.

براشینگ چتری مو

نکات براشینگ مو

یکی از نکات براشینگ مو ، براشینگ چتری مو است. در ابتدا ریشه چتری ها را مرطوب کنید‌، بعد دور انگشتهایتان بپچید، بکشید و سشوار کنید حرکت دست‌تان باید اول از راست به چپ باشد و بعد از چپ به راست بکشید، اگر بعضی ‌از قسمت‌های مو ها خوب حالت نمی‌گیرند و به جهت‌های مختلف متمایل می‌شوند، باید روی ریشه آن‌ها تمرکز کنید یعنی باید به گونه‌ای سشوار بکشید که ریشه آن‌ها به همان جهت دلخواه شما خشک شود و بعد پایین و نوک مو ها را با یک برس گرد کوچک خشک کنید و حالت دهید.  البته حواس‌تان باشد که سر سشوار باید به سمت پایین باشد تا مو ها به‌طور ناخوشایندی فر نخورند.

فرکننده خانگی

وقتی مو هایتان را در آرایشگاه فر می‌کنید، چقدر زیبا و مرتب می‌شوند و پیچ و تاب‌هایش کاملا منظم و زیبا هستند. حتما دقت کرده‌اید که آرایشگرها قبل از شروع عملیات فر کردن، یک محلولی روی سر اسپری می‌کنند که ظاهرا فوت کوزه‌گری‌شان در همان اسپری است! این اسپری چیزی نیست جز یک چهارم فنجان نرم‌کننده که در ۵/۱ فنجان آب حل شده! البته باید این مخلوط را خوب تکان دهید تا کاملا مخلوط شود و بعد به مو های خشک اسپری کنید تا مرطوب شوند و بعد آنها را فر کنید. این کار نه تنها مو ها را نرم کرده بلکه آن‌ها را براق هم می‌کند. اگر وقت دارید بعد از این کار کمی مو ها را با سشوار خشک کنید و با یک فر‌کننده مخروطی شکل به آن‌ها بهتر حالت دهید، اگر هم وقت ندارید اجازه دهید مو ها با جریان هوا خشک شوند و خودشان حالت بگیرند.

 

نکات براشینگ موراه و رسم برس‌ کشیدن موها

خیلی ساده می‌توانید فقط با استفاده از دست‌‌تان مو های را جابه‌جا کرده و جلوی سشوار آن‌ها را خشک کنید. اما استفاده از برس برای خشک کردن و حالت دادن به مو ها وقت کمتری از شما خواهد گرفت و در نهایت موهای‌‌تان بهتر مرتب می‌‌شوند و فرم می‌گیرند. بهترین برس، برسی بزرگ و گرد است. این برس پس از سشوار کشیدن بهترین حجم و حالت را به موهای‌ شما خواهد بخشید. برس‌ فلزی برای سشوار کشیدن مناسب‌تر است و بهترین شکل را به مو های‌‌تان خواهند داد. شما می‌توانید از برس‌های کم ‌قطرتر برای مرتب‌کردن و سشوار کشیدن مو های چتری‌‌تان استفاده کنید. برس‌های پارویی برای پرداخت نهایی مو های بلند، پس از سشوار کشیدن مناسب‌ هستند. مو های برس‌‌ چوبی ، ترکیبی از مو طبیعی و مو مصنوعی است، بنابراین به‌گرفتن بهتر مو ها درون‌‌شان کمک می‌کنند.

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید