نکات آرایش چشم خانم های بالای 40سال

0
509
آرایش چشم خانم های بالای 40سال
آرایش چشم خانم های بالای 40سال

چشم‌ها دریچه‌‌ی سلامت روح و جسم هستند، اما همان چشمان می‌توانند راز اصلی شما را فاش کنند، سنتان را. استفاده از این ۷ ترفند ضدپیری در آرایش چشم خانم های بالای ۴۰سال باعث می شود تا مردم همچنان به حدس زدن درباره‌ی سن شما مشغول باشند.

 

۱. کانسیلر دو کاره انتخاب کنید

آرایش چشم خانم های بالای 40سال
آرایش چشم خانم های بالای ۴۰سال

با افزایش سن، حفظ آب زیر چشم‌ها حیاتی‌تر می‌شود، که گودی‌های سیاهی زیر چشم را پدید می‌آورند. تامی ریورو، کارشناس زیبایی افراد مشهور می‌گوید، کانسیلر دوکاره‌ با توناژ زرد کمرنگ که خاصیت برجسته‌کنندگی نیز دارد را انتخاب کنید.

 

۲. از رنگ های گرمتر استفاده کنید

سایه‌ چشم با رنگ‌های گرم. ریورو می‌گوید، سایه‌های خاکستری و قهوه‌ای کمرنگ تنها موجب می‌شود چشمان شما خسته‌‌تر به‌نظر برسند. پیشنهاد او رنگ‌های گرم است؛ هر آنچه که روشن و گرم باشد احساس سرزندگی را به دیگران القا می‌کند. مایکل رادو ، آرایشگر افراد مشهور می‌گوید، برای پوست‌ های روشن‌تر، رنگ‌هایی با پایه‌ی وانیلی و موکای روشن را بکار برید؛ برای پوست‌ های تیره از پرتقالی هلویی و زرد طلایی کمک بگیرید.

 

۳. همیشه پرایمر آرایشی بزنید.

به‌طور معمول، هنگامی که پای چشمان در میان باشد، اندکی از هر محصولی نیز زیاد است. اما آماده شدن پلک چشم برای رنگ و آرایش ضروریست، حتی اگر قصد استفاده از سایه چشم و خط چشم ندارید. رادو می‌گوید: پرایمر موجب صاف شدن و تصحیح رنگ پلک شده و موجب می‌شود تا جوانتر به‌نظر برسید. اگر مایلید پلک‌هایتان رنگ بیشتری داشته باشد، از پرایمر استفاده کنید زیرا پرایمر از چین‌ و چروک جلوگیری می‌کند.

 

۴. آرایش تان را مات کنید.

براندن هاپستین، آرایشگر افراد مشهور می‌گوید، وقتی روشن‌کننده را روی پوست چروکیده بمالید، درحقیقت چروک‌ها و در نهایت سن شما بیشتر جلب توجه می‌کند. یک سایه‌ چشم مات، پلک‌ها را صاف کرده و همه خطوط ریز را مخفی می‌نماید . پیشنهاد هاپستین برای درخشش فوق‌العاده، اضافه کردن سایه به گوشه‌ی چشم است، زیرا مرکز نور است و کمی سایه چشم کفایت می‌کند.

 

۵. به هر قیمتی شده از مایعات اجتناب کنید.

آرایش چشم خانم های بالای 40سال
آرایش چشم خانم های بالای ۴۰سال

با افزایش سن خطوط خشن و ضخیم اطراف چشم به دشمنان سرسختی بدل می‌شوند، بنابراین خط چشم های مایع به هیچ ‌عنوان راه‌حل نمی‌شوند. ریورو می‌گوید، من معمولا خط چشم  ژلی را برای افراد بالای ۴۰ سال پیشنهاد می‌کنم: زیرا کنترل بیشتری می‌توان روی رنگ و کاربرد آن داشت. اما باید فقط یک لایه نازک بزنید. رادو می ‌گوید: با مالیدن لایه‌ی نازکی از خط چشم  و تا جایی که ممکن است به مژه‌ ها نزدیک، خط چشم ی سیاه‌تر، ضخیم‌تر و چشمانی شفاف‌تر و هویدا‌تر خواهید داشت.

 

۶. به رنگ مشکی بازگردید.

ریورو می‌گوید، ریمل مشکی در سطح جهان قابل ستایش است و نسبت به آن اغراق می‌شود و البته به همان نسبت کاربردی، ریورو می‌گوید: برس ریمل را برداشته و کاملا اطراف و درون تیوب بچرخانید و سپس روی مژه‌ ها بکشید. به این ترتیب، تعریف دقیقی از ریمل مشکی، بدون اغراق‌هایی که اغلب همراه آن است، خواهید دید. اما همواره بر روی مژه‌ های بالایی تمرکز کنید. رایورو می‌گوید، از به کاربردن ریمل روی مژه‌ های پایینی اجتناب کنید. هر محصولی، حتی ریمل ضد آب، پوسته پوسته می‌شود و سیاهی زیر چشم بیشتری به ناحیه زیر چشم شما اضافه می‌کند.

 

۷. پهنای ابروها را زیاد کنید.

آرایش چشم خانم های بالای 40سال
آرایش چشم خانم های بالای ۴۰سال

برای اینکه چشمانتان واقعا برجسته شوند، باید به ابرو هایتان توجه کنید، به‌ویژه با افزایش سن و کم شدن موها. اما به جای مداد از سایه‌ چشم استفاده کنید که با رنگ ابرو ی شما هماهنگ است، مانند کیت ابرو ی Bobbi Brown Light. ریورو می‌گوید: همه می‌توانند برای درست کردن ابرو هایشان از کمی سایه کمک بگیرند، پس کمی پودر سایه چشم را با برس نرم کوچک برداشته و روی ابرو‌ ها بکشید. همین امر دلربایی بیشتری به چهره‌ی شما می‌دهد.

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید