نکات آرایش مو

0
382
نکات آرایش مو
نکات آرایش مو

مو های ما مهمترین وسیله ی ایجاد تغییر و زیبایی هستند و همه جا همراه ما می آیند . اما اگر بخواهیم صادق باشیم ، مو ها می توانند به یک عذاب تبدیل شوند. اما با یک سری نکات آرایش مو بسیار ساده ، می توانید به مو های خود به صورت روزانه در عین حال که وقت زیادی نمی گذارید ، شکل زیباتری ببخشید .

به سنجاق سرهای خود اسپری مو بزنید

آیا سنجاق روی مو های شما هم سر جای خود نمی ایستند ؟ اگر کمی از اسپری مو ی خود را به این سنجاق ها قبل از نصب بر روی مو بزنید ، محکم تر روی مو ها قرار می گیرند و دیگر لازم نیست نگران مدل مو های خود باشید. سنجاق ها را روی یک دستمال کاغذی قرار دهید و کمی اسپری مو به آنها بزنید ، اجازه دهید خشک شوند و بعد روی مو ها نصب کنید . این کار خصوصا به حفظ مدل مو های صاف و نازک کمک می کند.

 

در روزهایی که خسته هستید هم مو های زیبا داشته باشید.

نکات آرایش مو
نکات آرایش مو

روزهایی در زندگی همه ی ما وجود دارد که حوصله ی مو های خود را نداریم و یا شاید نمی توانیم به اندازه کافی برای موهای خود وقت بگذاریم . همیشه یک اسپری حالت دهنده مو با خود داشته باشید. خصوصا اگر مدل مو چتری دارید این مورد خیلی برای شما مفید خواهد بود . با کمی اسپری مو می توانید مو های به هم ریخته را خیلی سریع مرتب کنید . گاهی بعد از خواب چتری ها هر کدام به یک جهت و بسیار نامنظم هستند. به جای شست و شو ، خشک کردن موها و حالت دادن به مو ، کافی است از کمی اسپری حالت دهنده مو استفاده کنید و از سشوار و برس برای حالت دادن به مو کمک بگیرید.

 

موهای دم اسبی را حجیم تر نشان دهید.

موهای دم اسبی خود را به دو قسمت تقسیم کنید، روی قسمت زیرین یک کلیپس کوچک بزنید و مو های قسمت بالایی را روی آن بریزید . حال موهای دم اسبی شما حجیم تر و زیبا تر شده است.

 

طرف موج دار سنجاق باید رو به کف سر باشد.

احتمالا همه ما از سنجاق های مو به صورتی وارونه استفاده می کنیم ! قسمت موج دار سنجاق سرهای مشکی متداول برای نگه داشتن مو ها طراحی شده اند. این درحالی است که قسمت صاف هم مو ها را به سمت پایین نگه می دارد. پس باید طرف موجدار رو به کف سر باشد.

 

فر کردن مو را با وسایل حالت دهنده مو حرارتی را کنار بگذارید

نکات آرایش مو
نکات آرایش مو

همه ما می دانیم گرما و حرارت چطور به مو های ما آسیب می رساند. اما راهی وجود دارد که می توانید به وسیله ی آن و بدون آسیب رساندن به مو ، مو های فر زیبایی داشته باشید. البته اگر عادت دارید صبح ها دوش بگیرید ، این روش خیلی مناسب نیست. اما اگر در طول شب مو های خود را دور نواری در اطراف سر ، مثل یک تل ، بپیچید و با همان بخوابید ، موهای فر زیبایی هنگام صبح خواهید داشت.

 

ریشه مو ها را بپوشانید

اگر برای رنگ کردن مو های خود مدتی است که به آرایشگاه سر نزده اید ، احتمالا ریشه مو های شما به راحتی قابل مشاهده است. برای پوشاندن آنها کافی است کمی اسپری مو به مو ی خود بزنید و فرق مو های خود را به صورتی نامرتب ، مثلا زیگ زاگ ، انتخاب کنید. کمی با یک شانه ی دندانه درشت به مو ها حجم داده و به همین ترتیب ریشه آن را بپوشانید.

 

قسمت هایی از مو که به راحتی مرتب نمی شوند را مهار کنید.

اصلا لازم نیست برای مرتب کردن مو به همه ی قسمت های آن اسپری مو بزنید . یک مسواک بردارید و آن را اسپری نمایید و به قسمت های مهار نشدنی مو ی خود بزنید ، با این کار بدون خشکی ، مو ها حالت می گیرند.

 

قبل از استفاده از وسایل حالت دهنده ی مو آنها را خشک کنید.

نکات آرایش مو
نکات آرایش مو

وقتی از وسایل حالت دهنده مو حرارتی روی مو های مرطوب استفاده می کنید ، آسیبی اجتناب ناپذیر و آهسته به موها وارد می شود. قبل از استفاده از اتو مو و یا وسایل فر کننده مطمئن شوید مو های شما کاملا خشک است.

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید