نکاتی مهم درباره آرایش پوست روشن

0
376
آرایش پوست روشن
آرایش پوست روشن

هر رنگ پوست ای مزایا و معایب خودش را دارد، چه روشن باشد و چه سبزه. ولی آیا می دانید که پوست روشن در برابر اشعه های آفتاب آسیب پذیرتر از پوست سبزه است؟ همچنین ظهور نشانه‌های افزایش سن در پوست روشن ، سریعتر از پوست سبزه است. با این وجود مزایای پوست روشن ، سهولت انتخاب در رنگهای مناسب است؛ مانند سایه چشم با رنگهای روشن یا تیره و یا براق و درخشان. همه ی اینها اگر به طور حرفه ای با هم ترکیب شوند برای پوست روشن مناسب خواهند بود.

مجله‌ی «انا زهره» دیداری با خانم «ورده سویمل» متخصص زیبایی داشته است. در این گفتگو وی نکاتی برای جذاب‌تر شدن آرایش پوست روشن برای خانم ها ارائه کرد که در ادامه می‌توانید آنها را بخوانید:

 

آرایش پوست روشن
آرایش پوست روشن

 

کرم پودر باید کاملا مطابق با رنگ پوست تان باشد. همچنین دارای پوشش دهی ملایم و سبک، و حاوی مواد محافظ در برابر اشعه ماورای بنفش باشد تا در طول روز از پوست تان در برابر نور آفتاب محافظت کند.

برای پوشاندن سیاهی های زیر چشم ، از کانسیلر به رنگ بژ مایل به زرد استفاده کنید.

 

 

 

آرایش پوست روشن
آرایش پوست روشن

 

 

برای رژگونه ، رنگ هلویی را به شما توصیه می‌کنیم. این رنگ برای پوست های خیلی روشن بسیار مناسب و قشنگ است زیرا پوست تان را پر از سرزندگی و زیبایی می کند و آن را شاداب و گل انداخته نشان می دهد. توصیه می‌کنیم از رنگهای تند و پر رنگ دوری کنید، چرا که با رنگ پوست روشنتان غیرطبیعی و ناجور است.

 

 

 

آرایش پوست روشن
آرایش پوست روشن

 

ترجیحا بهتر است برای سایه چشم از رنگهای طبیعی روشن مثل صورتی، آبی آسمانی و سبز روشن استفاده کنید. این رنگها برای پوست روشن شما بسیار جذاب و فریباست.

صبحها از رژلب مایع شفاف استفاده کنید، اما برای مراسم و مجالس شبانه رژلب صورتی مایل به قرمز یا قرمز کلاسیک بزنید. چنین رنگ‌هایی برای مراسم و مناسبات جذاب خواهد بود.

 

 

 

آرایش پوست روشن
آرایش پوست روشن

 

در روز از ریمل و مداد چشم قهوه ای استفاده کنید؛ اما برای یک آرایش کلاسیک، مداد چشم و خط چشم مشکی به کار ببرید.

برای ابرو ها بهتر است کلاً از رنگ مشکی بپرهیزید، زیرا برای پوست روشن بسیار تند و ناجور به نظر می‌رسد و تندی‌اش به چشم می‌زند. بهتر است از مداد ابرو ی قهوه‌ای ملایم استفاده کنید تا طبیعی به نظر بیایند.

 

 

 

و در آخر، ورده سویمل، پیروی از نکات زیر را برای داشتن پوست صاف و درخشان را هم پیشنهاد می کند:

آرایش پوست روشن
آرایش پوست روشن

 

به خانمهای دارای پوست روشن توصیه می‌کنم مراقبت‌های لازم را از پوست شان داشته باشند زیرا پوست شان آسیب پذیرتر از سایر انواع پوست است. و همانطور که قبلا گفته شد، به هیچ عنوان نباید مستقیما بدون استفاده از کرم ضد آفتاب ، در معرض نور آفتاب قرار بگیرید.

آب زیاد بنوشید و ویتامین ها و سبزیجات و میوه‌ی تازه زیاد استفاده کنید.

 

 

هر هفته از ماسکهای طبیعی صورت استفاده کنید تا به حفظ شادابی پوست و سلامت پوست شما کمک کند و زردی و کدری پوست را برطرف نماید.

از استعمال دخانیات و شب بیداری جدا بپرهیزید چرا که اثر منفی‌اش به سرعت در پوست تان نمایان خواهد شد.

هر چند وقت یک بار به متخصص پوست مراجعه کنید.

 

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۴ میانگین امتیاز ها: ۵]

پاسخ دهید