نحوه انتخاب کرم های زیرسازی

0
476
کرم پودر

ساختار صورت

گام نخست برای آرایش اجزای مختلف چهره، شناخت ویژگی‌های صورت است؛ پس بهتر است اول ببینیم که صورت ما از چه اجزایی تشکیل شده و هرکدام چه مشخصاتی دارد. قبل از هر چیز چشم‌هایتان را ببندید و با دست، ساختار کلی صورت و محل قرار گرفتن تک‌تک استخوان‌ها را لمس کنید. وقتی بدانید از نظر فیزیکی با چه ساختاری سروکار دارید، زیباتر کردن صورت و اجزای آن بسیار ساده خواهد شد. زیرسازی اولین قدم برای داشتن یک آرایش صورت خیره کننده و جذاب است در زیر سازی ابتدا نواقص پوست و صورت تصحیح می شوند و پس از آن آرایش صورت برای تکمیل زیبایی انجام می شود. زیرسازی توسط فاندیشن و کانسیلرها یا همان کرم پودر انجام می شود

کرم‌های زیرسازی (Foundation)

کرم پودر
کرم پودر

در گذشته، زیرسازی فقط برای عوض کردن رنگ پوست انجام می‌شد. اما این رویه در سال‌های گذشته تغییرات بسیاری کرده و اکنون برای طبیعی‌تر به نظر رسیدن چهره و در هماهنگی کامل با استخوان‌های صورت استفاده می‌شود تا رنگ‌های آرایشی تا آنجا که می‌شود، قابل تشخیص نباشند.زمانی که نوبت به انتخاب محصولات آرایشی می‌رسد، بهترین گزینه محصولی است که بیشترین هماهنگی را با نیازها و سلیقه شما داشته باشد. زیرسازی‌های روشن که رنگی طبیعی دارند، بهترین راه برای طبیعی جلوه دادن زیبایی‌های صورت هستند. به جرات می‌توان گفت که رنگ‌های نرم و ثابت که فاقد ظاهری روغنی و چرب هستنند، بهترین گزینه‌ها هستند. در حقیقت، اگر از این رنگ‌ها به درستی و تنها در قسمت‌های مورد نیاز استفاده شود، به راحتی در بافت طبیعی پوست محو می‌شوند و به هیچ‌وجه قابل تشخیص نخواهند بود. بهتر است                                                                                  از رنگ‌هایی استفاده شود که کاملاً با رنگ پوست هماهنگی دارند.

چگونه کرم پودر مناسب برای پوست خود را انتخاب کنیم؟

هدف از استفاده از کرم پودر یا همان زیرسازی آرایش این است که پوست شما حالت یکنواخت و آماده برای آرایش را پیدا کند و هدف از زدن کرم پودر، رنگ بخشیدن به پوست نیست.

به همین خاطر بهتر است که تا آنجا که میتوانید هنگام انتخاب کرم پودر خود، نزدیکترین رنگ به رنگ پوست خودتان را انتخاب کنید. برای اینکار رنگ آن را روی استخوان فک خود امتحان کنید. رنگ درست باید در مقایسه با رنگ گردن طبیعی جلوه کند.

به یاد داشته باشید:

اگر کرم پودر درست را انتخاب کنید و به خط فک پایین خود بمالید، دیگر خط آرایشی بین گردن و صورت به وجود نمی آید. برای تست رنگ کرم پودر بهتر است سه رنگ نزدیک به رنگ بر روی خط فک پایین خود بمالید، بعد در نور طبیعی ببینید که آیا هنوز خط آرایشی دیده میشود یا نه. اگر رنگ درست را انتخاب کرده باشید خطی نباید مانده باشد.

اگر پوستتان چرب باشد بهتر است از یک کرم پودر بدون چربی یا با منشا آبی استفاده کنید. پوستهای خشک با کرم پودرهای مایع و کرم پودر هایی که حالت کرم دارند، سازگاری بهتری دارند.

کرم پودر را درست زیر چانه تست کنید . این کار باعث میشود بفهمید که آیا کرم پودر در صورتتان نامرئی میشود یا نه. اشتباهی که اغلب خانمها میکنند این است که کرم پودر را یا روی گونه تست میکنند، که اغلب پوست آن تیره تر از دیگر قسمتهای صورت است، و یا روی پشت دستشان.

زنان پوست رنگی رنگدانه های زرد در پوستشان دارند و به همین خاطر باید از کرم پودر با پس زمینه زرد و بدون چربی استفاده کنند. پوستهای تیره تر نور بیشتری منعکس میکنند و چرب تر هستند.

ابتدا، نوع پوستتان را در نظر بگیرید. اگر در مجموع پوست صاف (با لکه ها و آسیب دیدگی بسیار اندک) دارید و میخواهید ظاهری صاف داشته باشید، از یک کرم پودر مایع یا کرم استفاده کنید که جلای مات داشته باشد، مانند کرمهایی که دارای فرمول Pro-Retinol و SPF20 هستند. اگر چرب بودن برای شما ایجاد مشکل میکند. ار فرمول هایی استفاده کنید که درخشش اضافه را جذب میکند و حاوی مواد ضد جوش هستند. اگر میخواهید لطافت و صافی پوست را حفظ کنید از فرمول های ضد پیری استفاده کنید، یعنی فرمولهایی که در آنها ترکیبات مس استفاده شده باشد تا صافی پوست شما را تقویت کند.

کرم پودر
کرم پودر

رنگ کرم پودر خود را درست انتخاب کنید:

حال، مطمئن شوید که رنگ کرم پودرتان را درست انتخاب کرده اید.

رنگ کرم پودر باید تا جایی که میشود به رنگ پوست شما نزدیک باشد. اکثر خانمها چند درجه زردی در پوستشان دارند. پس کرم پودرهایی که پس زمینه طلایی دارند از کرم پودر هایی که پس زمینه صورتی دارند طبیعیتر نشان میدهند. اگر میخوایهد مقداری سرخی به پوستتان بدهید، به جای کرم پودر این کار را با رژ گونه انجام دهید.

اگر در مورد رنگ پوستتان دو دل بودید، از یک رنگ حنثی استفاده کنید که نه زیاد زرد باشد و نه زیاد صورتی. اگر هنگام کشیدن آن بر روی پوست نامرئی شد، رنگ درست را انتخاب کرده اید.

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۱ میانگین امتیاز ها: ۵]

پاسخ دهید