نحوه انتخاب نرم کننده مو

0
251
انتخاب نرم کننده مو
انتخاب نرم کننده مو

در حالت عادی موها دارای بار منفی هستند که به هم میچسبند و بدحالت می شوند لذا نرم کننده ها را توسط ماده هایی می سازند که در ساختارشان بار مثبت دارند و باعث خنثی شدن بار موها می شوند و در نتیجه موها صاف و درخشنده و حالت پذیر تر می شود که برای شانه زدن و حالت دادن آن نیازی نیست موها را مرطوب کنید یا از مواد اضافی استفاده کنید.

انتخاب نرم کننده مو مناسب خیلی بستگی به نوع مو دارد. دقیقا بر خلاف انتخاب شامپو که به نوع پوست سرتان وابسته است. انتخاب نرم کننده مو مناسب، به شما کمک خواهد کرد تا از چرب شدن مو ، خشک شدن مو یا شکننده شدن مو و وز شدن مو جلوگیری کنید.

 

دستور العمل

۱- اگر موهای شما مستعد خشک و وز شدن است، نرم کننده ای قوی با خاصیت مرطوب کنندگی انتخاب کنید.

 

انتخاب نرم کننده مو
انتخاب نرم کننده مو

 

 

۲- اگر موهای شما نازک و شکننده است، از نرم کننده حجم دهنده استفاده کنید.

 

 

 

 

انتخاب نرم کننده مو
انتخاب نرم کننده مو

 

 

۳- اگر مو سالم و مو درخشان دارید، نرم کننده ای که مختص موهای معمولی ساخته شده‌ است تهیه کنید.

 

 

 

 

۴- هر ماه، مارک نرم کننده مو ای که استفاده می‌کنید را تغییر دهید. چرا که مو می‌تواند در مقابل تاثیرات یک فرمول خاص مقاومت کند. به زبانی دیگر موهای شما به نرم کننده ی فعلی تان عادت کرده و دیگر نرم کننده تاثیر مشهودی روی موهایتان نخواهد داشت.

 

۵- یک نرم کننده عمیق مو هم برای یک بار استفاده در هر هفته خریداری کنید. اگر موهایتان نرم است، آن را در حمام به سرتان مالیده و بلافاصله سرتان را بشویید. دقیقا همان کاری که با نرم کننده های معمولی انجام می‌دهید. اما اگر موهایتان خشک و شکننده اند، اجازه دهید تا نرم کننده مدت زمان بیشتری روی سرتان بماند.

 

نکات:

اگر نرم کننده تان تمام شده، یا اینکه می‌خواهید از مواد شیمیایی موجود در نرم کننده های تجاری دوری کنید، می‌توانید از نرم کننده های طبیعی مانند سس مایونز یا روغن زیتون برای مویتان استفاده نمایید.

 

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید