نحوه انتخاب فونداسیون مناسب نوع پوست

0
641
انتخاب فوندانسیون
انتخاب فوندانسیون

احتمالا به قصد خرید فونداسیون یا foundation ، بارها به داروخانه رفته اید و در مواجه با تعداد زیادی از گزینه های مختلف، دست خالی بیرون آمده اید. اما انتخاب کردن بین فونداسیون مایع و فونداسیون پودری نباید برحسب حدس و گمان باشد. در اینجا ۵ نکته برای پیدا کردن فرم پوشش مناسب پوست شما بیان می کنیم (فقط فراموش نکنید که قبل از خواب، صورتتان را کاملا بشویید).

 

 

انتخاب فونداسیون
انتخاب فونداسیون

 

اگر پوست خشک دارید، فونداسیون مایع را انتخاب کنید

استفاده از پودر خشک روی پوست ای که خودش خشک است، کاملا اشتباه است اما یک فونداسیون مایع می تواند مقداری از رطوبت مورد نیاز پوست تان را به آن برساند. جوانا اسکلیپ، آرایش گر معروف Physician’s Formula می گوید: فونداسیون مایع باعث می شود پوستتان مرطوبتر و سالمتر بنظر برسد.

 

 

 

انتخاب فونداسیون
انتخاب فونداسیون

اگر پوست چرب دارید، فونداسیون پودری را انتخاب کنید

همانطور که روی پوست خشک از پودر خشک استفاده نمی کنید، استفاده از فونداسیون مایع روی یک سطح لیز (نرم) نیز کار درستی نیست. ایما بروزسی، آرایش گر Bluemercury می گوید: پوست چرب ، بیشترین فایده را از فونداسیون پودری می برد چون این پودر، چربی سطح پوست را جذب خواهد کرد و پرداخت مات (finish) فونداسیون پودری از برق زدن و درخشش پوست بعد از آرایش جلوگیری خواهد کرد.

 

 

اگر نگران چین و چروک ها هستید، فونداسیون مایع را انتخاب کنید

انتخاب فونداسیون
انتخاب فونداسیون

حتی کوچکترین نشانه های پیری می توانند با آرایش اشتباه بزرگنمایی شوند، بنابراین اگر می خواهید خطوط پنجه کلاغی ( چین و چروک اطراف چشم ) و خطوط خنده کمتری ببینید، یک فونداسیون مایع را انتخاب کنید. بروزسی می گوید: پودر در واقع می تواند در داخل چین و چروک ها بنشیند و آنها را مشخص تر کند، اما محصولات مایع، مانند یک فیلر (پرکننده) برای پرداخت صاف تر عمل می کنند. فونداسیون مایع در صورتیکه شما منافذ پوستی بزرگ و کاملا مشخصی دارید، نیز بهترین گزینه می باشد.

 

 

انتخاب فونداسیون
انتخاب فونداسیون

اگر مستعد عرق کردن هستید، فونداسیون پودری را انتخاب کنید

مارنی بورتون، آرایش گر معروف می گوید: شما برای آب و هوای گرم تر، قطعاً به فونداسیون پودری نیاز دارید، چون مایع باعث می شود پوست تان بیش از حد چرب بنظر برسد. اما هنگامی که در یک آب و هوای سرد و خشک قرار می گیرید، وضعیت برعکس می شود. در آنجا شما باید برای اضافه کردن مقداری رطوبت اضافی به پوست خشک تان، از فونداسیون مایع استفاده کنید.

 

 

 

اگر مشکلات آکنه دارید، فونداسیون مایع را انتخاب کنید

انتخاب فونداسیون
انتخاب فونداسیون

بروزسی می گوید که اگر شما هر نوع بافتی روی پوست تان دارید (بعنوان مثال آکنه ، روزاسه یا سایر مشکلات پوست ای) از فونداسیون پودری اجتناب کنید، چون آنها فقط باعث خواهند شد که مشکل پوست ای تان مشخص تر شود. فونداسیون مایع ، پوشش بیشتری برای مشکلات پوست ای ارائه می دهند و ماندگاری طولانی تری دارند، بنابراین مجبور نیستید آنها را به دفعات زیاد تجدید نمایید و اگر شما پوست آکنه زده چرب دارید، از یک فونداسیون مایع بعنوان پایه استفاده کرده و روی آن کمی پودر بزنید تا از برق زدن پوست تان جلوگیری شود.

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید