ناخن بلند دستان شما را زیباتر میکند و یا ناخن کوتاه

0
356
اندازه ناخن
اندازه ناخن

ناخن‌ های شما خیلی بیشتر از آن چیزی که فکرش را بکنید روی تیپتان اثر دارد. ناخن بلند و انگشتان باریک بسیار برازنده و زیبا هستند، همچنین ناخن بلند انگشتانتان را بلندتر جلوه می‌دهد. در مقابل، اگر اندازه ناخن بیش از حد بلند باشد اغراق آمیز و مصنوعی جلوه می‌کند. به نظر شما بهترین اندازه ناخن برای ناخن‌ تان چقدر است و چگونه باید مراقبت از ناخن تان را انجام دهید و از شکستگی ناخن ها و آسیب دیدن ناخن ها جلوگیری کنید؟

 

اندازه ناخن
اندازه ناخن

 

قبل از هر چیز فعالیت خود را در نظر بگیرید

ابتدا فعالیت‌هایی که در طول روز انجام می‌دهید را در نظر بگیرید. و ببینید که ناخن بلند چطور ممکن است بر زندگی و فعالیت‌تان تأثیر بگذارد، و یا اینکه ناخن بلند برایتان بهتر است.

به عنوان مثال، اگر شما مربی ورزش و یا یک ورزشکار هستید، بهتر است ناخن کوتاه‌ تری داشته باشید تا در طول تمرین آسیب نبینندو یا به دیگران آسیب نزنید

 

 

ممکن است در اماکنی مانند رستوران‌ها کار کنید که با غذا و سلامت مردم سر و کار دارید، آنگاه دیگر اجازه ندارید ناخن‌ هایتان را بلند کنید. در مقابل اگر در یک آرایشگاه یا مزون لباس کار می‌کنید، زیبایی ناخن ها می‌تواند تأثیر خوبی روی مشتری‌ها بگذارد.

 

به اندازه انگشتان‌ و شکل انگشتان تان دقت کنید

اندازه ناخن
اندازه ناخن

 

به اندازه انگشتان‌ و شکل انگشتان‌ تان دقت کنید. بعضی خانم‌ها انگشتان کوتاه اما باریک و نوک تیز دارند، به همین دلیل انگشتشان بلندتر و باریک‌تر به نظر می‌آید. اگر انگشتان کوتاه و نوک گرد باشد، کلفت‌تر به نظر خواهد آمد. اندازه ناخن تان باید به قدری باشد که به انگشت‌تان بیاید، ولی این موضوع همیشه به معنی ناخن بلند‌ تر نیست.

اگر انگشت کوتاه و نوک تیز دارید، می‌توانید ناخن کوتاه ی داشته باشید و خیالتان راحت باشد که بسیار زیبا جلوه می‌کند. اگر هم انگشت کوتاه و کلفتی دارید، بهتر است ناخن‌ تان را بلند کنید تا انگشت‌تان بلندتر به نظر آید.

اگر دوست دارید ناخن‌ بلند داشته باشید ولی به خاطر شغلتان نمی‌توانید آن‌ها را خیلی بلند کنید، بهتر است با آن کنار بیایید و فقط کمی بیشتر از نوک انگشت‌تان، آن‌ها را بلند کنید. می‌توانید گوشه‌های آن را گرد کرده تا بلند‌تر به نظر بیایند.

اندازه ناخن
اندازه ناخن

اگر انگشتان بلند ی دارید و می‌خواهید اندازه ناخن هایتان بلند باشد، ولی نه بیش از اندازه، گوشه‌های آن را مربعی سوهان کنید، با این‌ کار بسیار زیبا خواهند شد و انگشت‌تان را بلند‌تر نشان نمی‌دهند.

اگر ناخن‌های ضعیف ای دارید و به راحتی می‌شکنند، کلسیم مصرف کنید تا ناخن‌ تان تقویت شود. از لاک پاک کن بدون استون استفاده کنید. روزانه حداقل ۳۰ دقیقه وقت برای رسیدگی و مراقبت از ناخن‌ هایتان صرف کنید تا قوت خود را بازیابند و به بهترین و زیباترین شکل خود برسند.

زمانی که آن‌ها را تر و تمیز کردید، اگر از پولیش ناخن استفاده نمی‌کنید، یک لایه محافظتی ناخن بر روی آن‌ها بمالید تا از ناخن‌ تان مراقبت کند. این کار ناخن‌ تان را سالم و شاداب نگاه می‌دارد، و همیشه با هر اندازه‌ ناخن ای زیبا خواهند بود.

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۱ میانگین امتیاز ها: ۵]

پاسخ دهید