ماساژ صورت

0
388
ماساژ صورت
ماساژ صورت

ماساژ صورت موجب پرورش و زیبایی ماهیچه های صورت هستند. ماساژ صورت در راستای کشیدگی و سفت شدن طبیعی عضلات صورت است که خطوط و چین و چروک‌ ها را کاهش می‌دهد.

در یکی از مجلاتی که در زمینه‌ی مطالعات پوست ی منتشر می‌شود، گزارشی مبنی بر اینکه گروه کوچکی از زنان بین ۳۵ تا ۵۸ سال دوبار در روز ماساژ صورت انجام دادند، وجود دارد. نتایج حاکی از آن بود که پس از ۸ هفته، پوست آنها سفت‌تر و خاصیت ارتجاعی آن بیشتر شده بود.

کارول ماگیو، متخصص زیبایی از لوس‌آنجلس که از سال ۱۹۸۱ ماساژ صورت و ورزش‌هایی برای صورت ارائه می‌دهد، می‌گوید: این‌ ورزش‌ها موجب پرورش و زیباییِ ماهیچه های صورت هستند. ورزش‌هایی در راستای کشیدگی و سفت شدن طبیعی عضلات صورت که خطوط و چین و چروک‌ ها را کاهش می‌دهد. این ورزش‌های محو کننده‌ی چین و چروک را در خانه انجام داده و اجازه دهید تا صاف‌شدن چین و چروک‌ ها آغاز گردد!

حرکات کمی مضحک به نظر می‌رسند، اما طبق مطالعات، موثرند. روزی ۲ بار و هر حرکت را ۳ بار تکرار نمائید، در ابتدا هر حرکت باید ۳ ثانیه به طول انجامد، سپس آنها را تا ۱۰ ثانیه ادامه دهید.

 

ماساژ بالای پلک

ماساژ صورت

انگشت سبابه را در گوشه‌ی خارجی چشم‌ها قرار دهید و انگشت میانی را در مرکز ابرو. به آرامی به سمت بالا فشار دهید و پایین را نگاه کنید؛ سپس چشم‌ها را محکم روی هم فشار دهید، تا عضلات اطراف مردمک چشم درگیر شوند.

 

ماساژ پایین پلک

ماساژ صورت

انگشت سبابه را در گوشه‌ی خارجی چشم قرار دهید و انگشت میانی را گوشه‌ی داخلی چشم بگذارید. انگشت‌ها را در جای خود نگه داشته و به آرای فشار دهید و چشم‌ها را مادامی که به بالا نگه می‌کنید، ببندید.

 

ماساژ بالا و پایین پلک

ماساژ صورت

انگشت شصت و سبابه را دور چشم در تماس با یکدیگر قرار دهید تا شکل دوربین(دایره) شوند. به آرامی انگشت سبابه را بالا برده و انگشت شصت را پایین بیاورید، تا دایره گسترده‌تر شود. انگشتان را روی پوست نگه دارید، پلک پایین را جمع و مچاله کنید، انگار که کج و لوچ شدید.

 

ماساژ لب بالا

ماساژ صورت

با انگشت شصت و سبابه شکل V بسازید و در گوشه‌ی بالای دهان قرار دهید. دست دیگر خود را دقیقاً به همان شکل، منتها روی دست دیگر قرار دهید. بالا را نگاه کنید و علی‌الرغم فشار انگشتان سعی کنید لبخند بزنید.

 

ماساژ گردن

ماساژ صورت

یکی از دست‌ها را زیر گردن بگذارید، انگشتان را نزدیک هم نگه دارید، فقط انگشت شصت را از دیگر انگشتان جدا کنید. دست دیگر را روی آن دست قرار دهید. چانه را به سمت سقف بکشید، سپس تا روی سینه پایین آورید. با لب‌های بسته لبخند بزنید.

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید