قرینه سازی لب ها

0
468
قرینه سازی لب
قرینه سازی لب

تا به حال متوجه شده‌اید که چرا رژلب روی لبتان قشنگ نمی‌شیند. با اینکه از همان مارک رژلب ی استفاده می کنید که برای مثال دوستتان استفاده می‌کند اما رژلب روی لب او بسیار زیباتر است. دلیلش کاملا مشخص است باید بدانید چطور رژلب را استفاده کنید. صرف نظر از هماهنگی رنگ رژ با پایه رنگ پوست تان باید بدانید چطور از رژلب به صورت حرفه‌ای استفاده کنید تا قرینه سازی صورت تان را بهم نریزد. متخصصین زیبایی و گریم کمپانی لوازم آرایشی مک M.A.C کری بلیر و جنی اسمیث در اینباره به خوبی توضیح می دهند و قوانین استفاده از رژلب به صورت یک متخصص حرفه‌ای را می‌گویند

یکی از عمده‌ترین اشتباهاتی که خانم‌ها درباره استفاده از رژلب می‌کنند قبل از انتخاب رنگ رژلب اشتباه، توجه نکردن به لایه برداری لب است. لب روزانه پوسته پوسته می‌شود و اگر آن پوسته‌های مرده را از روی لب برنداریم هیچ رژلب ای روی لب زیبا نمی‌شیند. درست مانند لایه‌ برداری صورت که باعث می‌شود کرم خیلی زیبا روی پوست جذب شود پوست لب هم احتیاج به لایه ‌برداری دارد تا رژلب زیبا و برای مدت طولانی روی لب بماند. متاسفانه خانم‌ها هر چقدر به پوست صورتشان اهمیت می دهند لبها را فراموش می‌کنند. قبل از آرایش صورت لبها را با کرم لب و یا وازلین و شکر ، لایه برداری کنید. وازلین و شکر سفید بهترین گزینه برای زیبایی لب ها است.

 

قرینه سازی لب
قرینه سازی لب

 

قبل از استفاده از رژلب از فونداسیون برای قرینه سازی لب استفاده کنید. فونداسیون لب هم به عنوان یک محصول جدای آرایشی وجود دارد اما احتیاجی به این کار نیست شما می‌توانید از کرم پودر و پودری که برای پوست خود استفاده می‌کنید روی لب بزنید. همان تاثیر را دارد و  هیچ فرقی نمی‌کند. کافیست تمام لب را با کرم پودر و پنکک بپوشانید تا رژلب خوشرنگ‌ تر جلوه کند.

 

قرینه سازی لب
قرینه سازی لب

 

بلیر متخصص گریم صورت و آرایش مک می‌گوید: خیلی مهم است که شکل طبیعی لب را نگه ‌دارید و در آرایش سعی نکنید آن را خیلی تغییر دهید چرا که باعث میشود قرینه سازی صورت تان بهم بخورد. اما قرینه سازی ۷ بالای لب مسئله مهمی است که کمتر به آن توجه می‌شود. با خط لب ، چال بالای لب را با خط بینی هماهنگ کنید. بعد تمام دور لب و زیر لب را با خط لب مشخص کنید وگوشه‌های لب را فراموش نکنید. نکته اینجاست که کشیدن خط دور لب و قرینه سازی در چال بالای لب را با نوک رژلب که تیز‌تر است هم می توانید انجام دهید که بسیار زیباتر می‌شود و تفاوت رنگ ندارد.

 

قرینه سازی لب
قرینه سازی لب

 

با روشن کردن چال بالای لب ، شکل لب شما جذابتر می‌شود خیلی‌ها فراموش می‌کنند این کار را بکنند و یا بعد از استفاده از رژلب این کار را می‌کنند اما اگر قبل از زدن رژلب ، چال بالای لب را با سایه سفید و یا کرم فونداسیون روشن‌تر هیلایت کنید و بعد رژلب را بزنید خیلی طبیعی تر جلوه می‌کند.

 

قرینه سازی لب
قرینه سازی لب

 

این روزهای خط لب دیگر طرفداری ندارد و چون آرایش را غیر طبیعی می‌کند کسی به سراغ آن نمی‌رود. اما متخصصین آرایشی معتقدند یکی از اشتباهات رایج خانم‌ها این است که از رژلب های براق بدون خط لب استفاده می‌کنند. آنها می گویند که خط لب برای همه آرایش‌ ها لازم است فقط باید از خط لب هم رنگ رژلب استفاده کرد و مطمئن باشید که به رنگ خط لب از رژلب شما تیره‌تر نباشد که در این صورت آن اتفاق ناخوشایند می‌افتد.

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۳ میانگین امتیاز ها: ۵]

پاسخ دهید