عوارض اکستنشن مو

0
433

عوارض اکستنشن مو برای افرادی که از اکستنشن مو استفاده می کنند قطعا نگران کننده خواهد بود . و باید بین زیبایی گذرا و عوارض اکستنشن مو که گاها جبران ناپذیر خواهد بود یکی را پذیرفت است. دکتر ریحانه مهرگان متخصص پوست و مو درباره عوارض اکستنشن مو توضیح می دهد که: اکستنشن باعث ریزش شدید مو ها می‌شود، میزان آسیب‌ دیدگی مو ها ، بسته به تعداد دفعات اکستنشن کردن و جنس مو ها متفاوت است.

 

عوارض اکستنشن مودکتر ریحانه مهرگان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا درباره عوارض اکستنشن مو – منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، اظهار کرد: به افزایش طول و حجم مو با کمک گرفتن از مو طبیعی یا مصنوعی که به صورت خارجی به موها وصل می‌شوند اصطلاحا اکستنشن مو می گویند.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر استفاده از انواع بافت مو در میان دختران جوان رایج شده است، گفت: سفت بستن موها از عوامل فیزیکی است که به فولیکول و رشد آنها آسیب می رساند.

 

اکستنشن مو باعث می شود، فولیکول‌ ها تحت کشش قرار گرفته و به ریشه مو آسیب زده و موجب ریزش مو می‌شود.

رشد مو ها پس از ۶ سالگی به حالت طبیعی درمی آید، بستن مو ی دختر بچه‌ها به صورت دم خرگوشی باعث ایجاد آسیب در ریشه مو شده، عوارض آن پس از سن ۲۰ تا ۳۰ سالگی به صورت کاهش حجم مو ها نمایان می شود.

 

عوارض اکستنشن مو
عوارض اکستنشن مو

اکستنشن باعث ریزش شدید مو ها می‌شود و در نهایت ممکن است به طاسی منجر شود، یکی از علل مهم ریزش مو ها بستن زیاد آنهاست. این نوع ریزش را ترکشن آلوپسیا ( ریزش موی کششی ) می‌گویند که در آن، موهای بخش‌هایی از سر که بیشتر تحت فشار و کشیده شدن بوده‌اند می‌ریزد و بتدریج سر طاس می‌شود. این نوع ریزش مو ها در زن‌هایی که همیشه مو هایشان را دم اسبی می‌کنند یا محکم می‌بافند بسیار شایع است.

یکی از عوارض اکستنشن هم ریزش مو ی کششی است، چون در اکستنشن نیز موها به شدت کشیده می‌شود و به همین دلیل پس از مدتی شروع به ریزش می‌کند و گرچه شاید در دفعات اول و دوم موها چندان کم نشود، اما در دفعات بعدی کاهش آنها کاملا مشهود است.

 

عوارض اکستنشن مومیزان آسیب‌ دیدگی مو ها ، بسته به تعداد دفعات اکستنشن کردن و جنس مو ها متفاوت است. اگر ریشه مو ها آسیب ببیند ممکن است طاسی همیشگی شود و موها دیگر در نقاطی که زیاد تحت کشیده‌ شدن بوده ‌است رشد نکند و استفاده از نرم‌ کننده و دارو به بهبود وضعشان کمکی نکند.

استفاده از شامپوهای ویتامینه و ویتامینه کردن مو ها تنها جنبه تبلیغاتی دارد. مصرف این مواد به دلیل دارا بودن مواد نرم کننده تنها بر روی ساقه مو اثر می گذارد و هیچ تاثیری بر ریشه مو و تقویت فولیکول‌ ها ندارد.

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید