سه سوال کوتاهی مو که باید از آرایشگرتان بپرسید

0
155
سوال کوتاهی مو
سوال کوتاهی مو

درست است که بعضی اوقات، زمانی را که روی صندلی آرایشگاه می گذرانید صرف تعریف و شنیدن داستان ها و شایعاتی که از این و آن شنیده اید می کنید، ولی گاهی هم لازم است که مکالمه ای جدی با آرایشگر تان داشته باشید، و این کار را هم باید قبل از اینکه دست به قیچی ببرد انجام دهید.

یک آرایشگر حرفه ای و سطح بالا هیچوقت بدون یک مکالمه ی رو در رو راجع به موهایتان و آنچه می خواهید انجام دهید دست به کار نمی شود. ولی اگر شما در جایی غیر از هالیوود زندگی می کنید و آرایشگر ان ستاره های مشهور هالیوود در خدمتتان نیستند، همچنان می توانید با کمی دقت همان شرایط را برای خودتان خلق کنید – البته بدون یک صورت حساب فضایی!

اغلب آرایشگر ها با روی خوش به سوال هایتان جواب خواهند داد و از کار کردن با مشتری ای که می داند چه بپرسد خوشحال خواهند شد. فکرش را بکنید: اگر با همکاری یکدیگر ظاهر دلخواهتان را بسازید از آن به بعد پیش همه از آرایشگر تان تعریف خواهید کرد. و این بهترین تبلیغ برای کار او خواهد بود. و حال سه سوال کوتاهی مو چیست؟؟

 

۱. پیشنهاد معمولتان برای جنس مو ها و حالت صورت من چیست؟

سوال کوتاهی مو
سوال کوتاهی مو

آرایشگر ها معمولا از دستور العمل های خاصی پیروی می کنند. کپ مویی که روی یک صورت کشیده با موهای ضخیم رویایی به نظر می آید ممکن است به یک صورت گرد با موهای نازک نیاید. پس باید آنچه به بانویی با شرایط شما می آید را پیدا کنید.

مسلما این به این معنا نیست که به دنبال یک راه حل همگانی باشید، می توانید سوال هایی طرح کنید که شما را به ظاهر منحصر بفردی که به دنبالش بودید برسانند. اجازه دهید آرایشگر تان پیشنهادهایش را مطرح کند و شما هم سوال هایی که لازم می دانید را بپرسید تا مطمئن شوید.

 

۲. آراستن این مدل مو در خانه چقدر وقت من را می گیرد؟

دومین سوال کوتاهی مو یک سوال کاربردی ست. ممکن است مدل مو یتان روزانه ۴۵ دقیقه زمان برای آراستن لازم داشته باشد ولی شما قصد داشتید نهایتا ۱۰ دقیقه وقت صرف آن کنید. پس این مساله ایست که باید قبل از اصلاح مو هایتان به آن فکر کنید.

این سوال همچنین به سوال دیگری ختم می شود: چطور موهایتان را بیارایید؟ از آرایشگر تان بخواهید که در این زمینه گام به گام راهنمایی تان کند و تا وقتی که متوجه نشده اید دقیقا چطور ظاهر دلخواهتان را بسازید، آرایشگاه را ترک نکنید.

 

۳. آیا به محصولات زیبایی خاصی نیاز خواهم داشت؟

سوال کوتاهی مو
سوال کوتاهی مو

آرایشگاه ها برخی محصولات زیبایی را می فروشند، ولی اجازه ندهید کسی شما را به خریدن مارک خاصی که از عهده اش بر نمی آیید یا نمی خواهید، مجبور کند. اگر آرایشگر تان یک مارک خاص را پیشنهاد می کند، بسیار خب، ولی لازم است که جایگزین ارزان تری را هم معرفی کند.

 

ممکن است آرایشگر ی درباره ی ابزاری که دارید یا مایلید که بخرید مانند سشوار یا اتوی مو هم سوالهایی بپرسد. در این مورد هم، او می تواند پیشنهادش را مطرح کند ولی این شمایید که باید تصمیم نهایی را بگیرید.

 

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید