روش های پاک کردن رنگ مو

0
406
پاک کردن رنگ مو
پاک کردن رنگ مو
  1. دکلره

یکی از روش های مرسوم برای پاک کردن رنگ مو از روی موها استفاده از دکلره کردن آن هاست که یکی از خشن ترین روش های ممکن نیز می باشد. البته از آن جایی که این روش به مو آسیب می رساند بهتر است آن را به عنوان مرحله آخر کار در نظر گرفته و قبل از آن روش های ساده تر دیگری را امتحان کنید. زیرا درست است که دکلره کردن مو ها از هر روش دیگری موثرتر است ولی این روش شیمیایی در پروسه پاک کردن رنگ مو به مو ها نیز آسیب می رساند.

پاک کردن رنگ مو

  1. شامپو ضد شوره

جالب است بدانید که شامپو ضد شوره یکی از بهترین گزینه ها برای پاک کردن رنگ مو ست. این شامپو روی رنگ مو نیمه دائم هم تاثیر دارد و با چند بار شستن مو ها نتیجه حاصل می گردد. البته به خاطر داشته باشید که همزمان با شامپو ضدشوره از کاندیشنر هم استفاده کنید، زیرا این شامپو مو ها و کف سر را خشک می کند.

  1. پاک کردن رنگ موپاک کردن رنگ مو با استفاده از ویتامین ث

این روش روی رنگ مو های نیمه دائم تاثیر زیادی دارد. برای انجام این روش کافیست چند قرص ویتامین ث را در شامپو حل کنید. (به ازای هر mg1000، ۱ تا ۲ قرص نیاز دارید) همچنین می توانید از ۱ تا ۲ گم پودر ویتامین ث استفاده کنید ولی تاثیر قرص بیشتر است. قرص هایی که از قبل کوبیده اید را با شامپو مخلوط کرده و روی مو های رنگ شده بمالید. دقت داشته باشد که همه مو ها پوشانده شده باشند. این مخلوط را حداکثر به مدت ۲۰ دقیقه روی سر قرار داده و سپس با آب بشویید.

 

  1. پاک کردن رنگ مونمک حمام

به دلیل وجود سدیم بی کربنات در نمک حمام می توان رنگ مو های ناخواسته را با کمک آن از بین برد. به خصوص رنگ مو نیمه دائم با استفاده از نمک حمام به سرعت پاک می شوند. برای پاک کردن رنگ مو به این روش کافیست داخل ظرفی آب ریخته و به آن کمی نمک اضافه کنید، سپس مو ها را با استفاده از این آب و نمک شسته و تا جای ممکن صبر کنید. اگر رنگ مو ی شما دانه های رنگی جذب نشده داشته باشد، با شستن مو ها شاهد ریختن این دانه های رنگی خواهید بود. این یک روش ساده و قابل انجام برای هر فرد می باشد.

 

  1. کالر ریموور

این محصولات در دسترس همگان قرار داشته و برای از بین بردن رنگ مو دائم به کار می روند. به طور کلی دو نوع ریموور رنگ مو وجود دارد: کاهش دهنده رنگ مو و از بین برنده آن. کاهش دهنده رنگ مو آسیب کمتری به مو ها رسانده و پاک کننده رنگ مو مانند دکلره کردن موها ممکن است باعث آسیب رساندن به مو ها شود. البته کاهش دهنده رنگ مو هم باید با دقت مصرف شده و رنگ اصلی مو ها با استفاده از آن از بین نرود.

برای پاک کردن رنگ مو نیازی به استفاده از روش های گران قیمت نبوده و با استفاده از روش های ساده و کاربردی بالا می توان این کار را انجام داد. البته دقت داشته باشید که برای پاک کردن رنگ مو به مو های خود آسیب نرسانده و پس از پایان کار نیز از کاندیشنر استفاده کنید تا مو ها نرم و لخت شوند.

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید