روش های مختلف استفاده از فونداسیون صورت

0
390
استفاده از فونداسیون صورت
استفاده از فونداسیون صورت

روش های متعدد و مختلفی برای استفاده از فونداسیون صورت وجود دارد. شما می توانید از انگشتانتان، قلم مو آرایشی یا حتی از یک اسفنج آرایشی استفاده نمایید. اما کدام روش بهتر است؟ این سؤال سال هاست که مطرح می‌باشد، اما از آنجایی که فونداسیون ها دارای انواع مختلفی هستند، برای این سوال نیز چند جواب متفاوت وجود دارد. سؤالی که باید پرسیده شود، این است که بهترین روش برای استفاده از فوندانسیون صورت با نوع های مختلف کدام است؟

 

چه زمانی از اسفنج برای استفاده از فونداسیون صورت استفاده کنیم؟

استفاده از فونداسیون صورت
استفاده از فونداسیون صورت

در‌ حقیقت در مواقع کمی استفاده از اسفنج آرایشی بهترین راه است. زمانی که شما از فونداسیون مایع استفاده می‌کنید، استفاده از اسفنج آرایشی رتبه ی برتر را خواهد داشت. اسفنج آرایشی ، مایع زیادی در خود نگاه می‌دارد، و به شما کمک خواهد کرد تا فونداسیون را بصورت مساوی در سرتاسر صورتتان توزیع کنید.

نوع دیگری از فونداسیون که باید توسط اسفنج آرایشی استفاده شود، فونداسیون کرمی است. فونداسیون نوع ایربراش نیز باید توسط اسفنج اعمال شود، کافیست تا کمی از فونداسیون را بر روی اسفنج آرایشی اسپری نمایید، سپس از آن استفاده کنید. و در آخر فونداسیون های نوع موس نیز باید توسط اسفنج آرایشی استفاده شوند.

شیوه ی صحیح استفاده از اسفنج آرایشی برای استفاده از فونداسیون صورت ، چیزی است که احتیاج به تمرین و ممارست دارد. ابتدا باید مقدار کمی از فونداسیون را بر روی اسفنج بگذارید. سپس از پایین صورتتان شروع کنید و اسفنج را به سمت بالا و خارج صورتتان بکشید. این روش کمک خواهد کرد تا پوشش همواری از فونداسیون ایجاد شود.

اگر به اسفنج نگاه کردید و به نظرتان آمد که فونداسیون به آن جذب شده است، مجددا فونداسیون به آن اضافه نکنید! هنوز مقدار فراوانی در اسفنج آرایشی و روی صورتتان وجود دارد که می‌توانید آنرا بصورت مساوی پخش کنید.

 

چه زمانی از قلم مو آرایشی برای استفاده از فونداسیون صورت استفاده کنیم؟

استفاده از فونداسیون صورت
استفاده از فونداسیون صورت

دو نوع فونداسیون وجود دارد که باید توسط قلم مو آرایشی از آن استفاده کنید. فونداسیون پودری و فونداسیون مینرال باید توسط قلم مو آرایشی اعمال شوند. اگرچه انواع مختلف قلم مو آرایشی وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده نمایید، اما قلم مو آرایشی مناسب استفاده از فونداسیون صورت ، فرچه ی کابوکی، قلم مو آرایشی زاویه دار یا عادی مخصوص پودر و قلم مو آرایشی مخصوص رژ گونه هستند.

اگر می‌خواهید از یک فونداسیون مینرال استفاده نمایید، بهتر است که از فرچه ی کابوکی استفاده کنید. فرچه را در فونداسیون فرو ببرید و با ضربات آرامی مازاد آن را بتکانید. پودر، در داخل فرچه خواهد ماند. سپس بصورت حرکات دایره وار برای بدست آوردن پوششی هموار از آن استفاده کنید.

برای فونداسیون پودری می‌توانید از انواع دیگر قلم مو آرایشی نیز استفاده نمایید. قلم مو آرایشی زاویه دار را از آن جهت پیشنهاد می‌کنیم که می‌توانید مناطقی مانند گوشه‌های بینی خود را نیز پوشش دهید. این قلم مو آرایشی را نیز بصورت حرکات مدور استفاده نمایید تا حداکثر پوشش را بصورت هموار بدست بیاورید.

یک نکته ی خوب درباره این نوع فونداسیون ، این است که اگر بیش از حد از آن استفاده کردید، می‌توانید به استفاده از قلم مو آرایشی ادامه دهید تا در مقدار آن تعدیل شود.

 

چه زمانی از انگشتان برای استفاده از فونداسیون صورت استفاده کنیم؟

استفاده از فونداسیون صورت
استفاده از فونداسیون صورت

معمولا انگشتان شما می‌تواند به جای اسفنج مورد استفاده قرار بگیرد. اگر چه این کار واقعا توصیه نمی‌شود، چرا که ممکن است بیش از اندازه از فونداسیون استفاده نمایید. اما زمانی که استفاده از انگشتان مفید است و توصیه می‌شود، زمانی است که می‌خواهید از کانسیلر استفاده کنید.

مقدار کمی از کانسیلر را بر روی نوک انگشتانتان قرار دهید و با ضربات آرامی به مناطقی که به کانسیلر نیاز دارد اعمال نمایید. انگشت شما بهترین نتیجه را برایتان به ارمغان خواهد آورد! همچنین مرطوب کننده ی رنگی را نیز می‌توانید توسط انگشتان خود استفاده کنید، چرا که فرمول سبکی داشته و رنگ زیادی ندارد.

 

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۳ میانگین امتیاز ها: ۵]

پاسخ دهید