روش های افزایش استحکام و رشد ناخن

0
423
رشد ناخن
رشد ناخن

تقویت استحکام و رشد ناخن ها در چند مرحله امکان پذیر است. شما میتوانید به آسانی با مراقبت از ناخن ، بلندی آن را به مقدار دلخواهتان برسانید. در ابتدا باید عادت های بدی که برای ناخن هایتان دارید را کنار بگذارید و پس از آن از ویتامین های مناسب تقویت ناخن استفاده کنید و در آخر یک مانیکور صحیح میتواند به رشد ناخن و استحکام ناخن ها کمک کند.

 کنار گذاشتن عادت های بد

 

رشد ناخن

جویدن ناخن ها برای سلامتی شما مضر است. با اینکه ممکن است این کار از جمله عادت های عصبی خیلی از افراد باشد اما این کار می تواند باعث عفونت پوست ی باکتری های روی دست و داخل دهان شما شود.

  • اگر پوست های اضافی خشک و یا حتی نرم در اطراف صدف ناخن هایتان دارید آن ها را حتما با ناخن گیر بردارید و به هیچ وجه آنها را نجوید.
  • شما می توانید به طور منظم از لاک ناخن و یا دیزاین ناخن استفاده کنید با اینکار احتمال جویدن آنها را کاهش میدهید.
  • می توانید در مواقع بی حوصلگی از جویدن آدامس استفاده کنید.

به هیچ وجه پوست های اضافه دور ناخن ها را نجوید. شاید شما خودتون رو با اینکه من تنها پوست های اضافی رو می جوم متقاعد کنید. در واقع شما به خود ناخن آسیبی وارد نمی کنید. این فکر اشتباه است. در واقع ناخن ها بدلیل رطوبتی که از طریق بزاق دهان دریافت می کنند ضعیف می شوند و مستعد شکستن

یک ناخن را در هفته انتخاب کنید که هرگز آن را نمی جوید و به تدریج تعداد ناخن هایی که هرگز نمی جوید افزایش دهید تا اینکه بتوانید خودتان را از این عادت بد جدا کنید.

در صورتی که عادت جویدن ناخن شما شدید است حتما به یک پزشک برای اضطراب و خستگی تان مراجعه کنید.

از ناخن های اکرلیک و ژل ناخن استفاده نکنید

 

رشد ناخن

برداشتن ناخن های اکرلیک و ژل های ناخن باعث می شود ناخن ها خشک و شکننده بشوند و رشد ناخن کاهش پیدا کند حتی پاک کننده های اصلی هم می توانند بدلیل رطوبتی که روی صدف ناخن ایجاد می کنند، باعث آسیب دیدن ناخن بشوند. هنگامی که ناخن ها مرطوب باشند بسیار حساس می شوند.

اگر می خواهید از ژل ناخن استفاده کنید و یا مانیکور با استفاده از ناخن های اکرلیک داشته باشید از جایگزین های آنها استفاده کنید.

لاک های ناخن ی که تکه تکه شده اند را نکنید

 

رشد ناخن

کندن لاک های تکه تکه شده روی ناخن ها با استفاده از ناخن باعث میشود که لایه روی صدف ناخن از بین برود و این کار باعث این می شود که ناخن های شما پایه ضعیفی داشته باشند.

استفاده از بیس کت (Base coat) و تاپ کت (Top coat) را فراموش نکنید

 

رشد ناخن

هنگامی که عجله دارید و می خواهید هرچه زودتر لاکی که زدید خشک شود سریع ترین کار این است که از بیس کت و تاپ کت صرف نظر کنید. این کار اشتباه است، با این کار به ناخن ها صدمه می زنید. بیس کت و تاپ کت می توانند از لاک روی ناخن محافظت کنند و باعث چسبندگی بهتر لاک بر روی ناخن شوند و درخشندگی بیشتری به لاک می دهند. با استفاده از آنها لاک روی ناخن کنده و تکه تکه نمی شود، در نتیجه شما آنها را نخواهید کند و به ناخن ها آسیب نخواهید رساند

پاک کننده های لاک (pre-moistened) را در کیف لوازم آرایشی خود همراه داشته باشید برای زمانی که لاک روی ناخن، کنده و تکه تکه شد. لاک ها را سریعا با پاک کننده های لاک پاک کنید. با این کار دیگر نگران کندن لاک خود نیستید.

از ناخن هایتان به عنوان یک ابزار استفاده نکنید

 

رشد ناخن

کندن برچسب ها، کندن چسب ها و باز کردن حلقه های دسته کلید از جمله کارهایی هستند که میتوانند به راحتی به ناخن ها آسیب وارد کنند و یا اینکه باعث شکستن ناخن ها شوند. شما شاید اطلاعی دقیق از اینکه که دقیقا چه کاری با ناخن هایتان می کنید نداشته باشید. اما اگر میخواهید ناخن هایی که رشد می کنند استحکام هم داشته باشند باید به این نکته توجه داشته باشید که از ابزار و وسیله هر کاری برای همان کار استفاده کنید

از ویتامین H ( بیوتین ) زیاد استفاده کنید

 

رشد ناخن

بیوتین باعث افزایش رشد ناخن و استحکام ناخن، پوست و مو می شود و باید به صورت ۳۰ تا ۴۰ میکروگرم در هر روز از طریق غذا و یا مکمل های غذایی مصرف شود.

تمامی غلات ها، قارچ های خوراکی، موز، ماهی سالمون و آووکادو از جمله منابع غنی بیوتین می باشند.

غذاهایی که فولیک اسید دارند بخورید

 

رشد ناخن

فولیک اسید و یا همان ویتامین B9 می تواند به جلوگیری از آسیبی که به سلول های عصبی وارد می شود کمک کند و یکی از دلایل سلامت گلبول های قرمز خون است.

ویتامین B9 بهترین ویتامین برای رشد ناخن ها است و غیر ممکن است که بتوانیم مقدار زیادی از آن را مصرف کنیم به این دلیل که بدن به صورت طبیعی مقدار اضافی را دفع خواهد کرد.

ماهی ها، گوشت قرمز، پنیر و محصولات سویا دار از جمله منابع غنی ویتامین B9 می باشند.

ویتامین A مصرف کنید

 

رشد ناخن

ویتامین A به تقویت ناخن ها کمک می کند و دوزی که مناسب است در طول روز استفاده شود از ۸۰۰ تا ۹۰۰ میکروگرم است.

سیب زمینی، هویج، اسکواش و برگ های سبز از جمله منابع غنی ویتامین A می باشند.

ویتامین C مصرف کنید

 

رشد ناخن

ویتامین C بیشتر برای کمک به سیستم ایمنی بدن شناخته شده است به این معنی که باعث بهبود در داخل بدن می شود و این بهبود و بازیابی باعث افزایش استحکام و رشد ناخن می شود.

پرتغال، کلم پیچ، توت فرنگی و فلفل دلمه ای از جمله منابع غنی ویتامین C می باشند.

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید