روش صحیح آرایش صورت

0
429
آرایش کردن
آرایش کردن

آرایش کردن امری است که همه انجام می دهند اما به زیبایی آرایش کردن کار هرکسی نیست و اگر کسی بتواند زیبا و متوازن و متناسب آرایش کردن را انجام دهد جزء بهترین ها خواهد بود.با رعایت چند نکته همیشه آرایشی زیبا خواهید داشت.

رژگونه باید طورى باشد که طبیعى، یکنواخت و زیبا جلوه کند. بهتر است رژگونه را قبل از هر رنگ دیگرى روى صورت انجام دهید.بهترین رنگ برا ى رژگونه رنگ هاى روشن است. صورتى هلویى رنگ چهره را جوانتر نشان داده و به هر فردى در هر سنى مى آید. دقت کنید که حتما رژگونه را روى گونه هایتان بزنید.

آرایش کردن
آرایش کردن

از ابروهاى خود در آرایش غافل نشوید

به ابروهاى خود توجه کنید زیرا ابروهاى بد شکل کل آرایش را به هم مى ریزند. براى برداشتن ابروهاى خود اگر تازه کار هستید به یک آرایش گر ماهر مراجعه کنیدتا حالت ابروهایتان را درست نماید بعد از آن دیگر مى توانید خودتان آنها را بردارید. از نازک و باریک کردن ابروهاى خود دست بکشید چرا که پر کردن آنها کمى مشکل است.

 

تکنیکى براى آرایش چشم

قبل از انتخاب مدل آرایش چشم خیلى مهم است که سایه چشم خوب و درستى را به کار ببرید و براى اینکه مطمئن شوید این کار را درست انجام داده اید چند بار آن را امتحان کنید.براى استفاده از سایه چشم ها، نمونه اى را که با رنگ چشم شما کنتراست داشته باشد را انتخاب کنید، این تضاد باعث بیشتر مشخص شدن چشم ها مى شود.

آرایش کردن
آرایش کردن

حلقه هاى تیره زیر چشم را چگونه پنهان کنیم!

شما مى توانید از یک کانسیلر با تن رنگ گرم استفاده کنید و این کانسیلر را تا ناحیه زیر چشم به کار ببرید و از زیر مجراى اشک شروع نموده و به سوى پایین تا طرف دیگر چشم ببرید و با انگشت خود یا اسفنجى آن را یکدست کنید تا خطوط روشن زیر چشم نیز پوشیده شوند.

یکى دیگر از عوامل ایجاد حلقه هاى تیره زیر چشم، ریمل سیاه مى باشد پس از یک ریمل ضد آب استفاده کنید! ریمل مهمترین وسیله آرایشى شماست. به کار بردن ریمل باعث درشتى چشم ها و جلوه دار شدن مژه هایتان مى شود. باید توجه داشته باشید ریمل شما تمام سطح مژه، از ریشه تا نوک آن را بپوشاند. مراقب باشید زیر چشمانتان را لک نکنید.

وقتى مى خواهید بیش از یک بار ریمل بزنید شانه زدن مژه ها بین ریمل زدن ها باعث مى شود مژه هاى شما به هم نچسبند. اگر مى خواهید ماده ریمل بیشتر روى برس آن بنشیند، برس را داخل ظرف بچرخانید و هیچوقت آن را در ظرف ریمل بالا و پایین نکنید، چون باعث مى شود ریمل داخل ظرف زودتر از معمول خشک شود.

اگر مژه هاى به هم چسبیده دارید، با شانه مژه آنها را شانه کنید. اگر زیر چشمانتان مشکلاتى از قبیل پف، لکه و… دارید، زدن ریمل به مژه هاى زیرین توصیه نمى شود چون این کار پف و یا لکه ها را برجسته تر جلوه مى دهد !

 

کشیدن خط چشم بخشى از هنر آرایش است

آرایش کردن
آرایش کردن

خط چشم در انواع مدادى، مایع و پودرى وجود دارد. اگر از مداد خط چشم استفاده مى کنید، دقت کنید نوک آن نرم باشد تا به راحتى بتوانید خط چشم تان را بکشید. اگر مى خواهید فاصله چشمتان را بیشتر جلوه دهید ، هنگام کشیدن خط چشم روى گوشه داخلى چشم بیشتر تاکید کنید و اگر مى خواهید این فاصله را کمتر جلوه دهید، روى گوشه خارجى چشم بیشتر تاکید کنید و گوشه داخلى را روشن تر نگه دارید. تا جایى که مى توانید خط چشم تان را نزدیک به مژه هایتان بکشید تا از به وجود آمدن خط سفید بین مژه و خط چشم جلوگیرى کنید.

اگر به دنبال ترفیع رنگ طبیعى چشم خود هستید خیلى خوب است که از یک خط چشم طبیعى، قهوه اى تیره یا خاکسترى استفاده نمایید و خط چشم ى نازک بالا و پایین پلک خود بکشید.

 

آرایش کردن
آرایش کردن

آیا می خواهید تمام روز لبهایتان تازه به نظر بیاید؟

استفاده از رژلب قطعا تاثیر مهمى بر زیبایى و اهمیت لبهاى شما مى گذارد. اگر رژلب مخصوص خود را یافته اید مسئله ى بعدى این است که چطور دوام آن را بدون استفاده مکرر از رژلب افزایش دهید. اما اگر رژلب شما عادى است، چند نکته برایتان مفید خواهد بود:

لب نیز مانند سایر قسمت هاى بدن داراى سلول هاى مرده است و مهم است که قبل از اعمال رژلب آن پوسته ها را جدا کنید. براى این کار مى توانید از مسواک نرم یا اسفنج به آرامى استفاده کنید که ماندگارى رژ لب تان را افزایش دهید.

راه دیگر استفاده از لایه بسیار نازکى از پودر پنکیک قبل از مالیدن رژ لب است. کمى پنکیک را با اسفنج روى لب و خط لب خود بمالید. پودر از جا به جایى ماده رژ لب جلوگیرى کرده و آن را سر جاى خود نگه مى دارد.

استفاده از خط لب به برجستگى لب شما مى افزاید و به ماندگارى رژ لب کمک مى کند. خط لب از ماده اى خشک تر از رژ لب ساخته مى شود و از لکه لکه شدن آن جلوگیرى مى کند.

حرف آخر

اگر به دنبال امتحان تکنیک هاى آرایشى براى چشم ها، گونه ها یا لبان خود هستید به خاطر داشته باشید که مراقبت از پوست خیلى مهم است. به این معنى که هر روز پوست خود را بشویید و مرطوب کننده بمالید.

شب ها هنگام خواب آرایش صورت خود را پاک نمایید. بدون مراقبت از پوست هیچ آرایشى باعث زیبایى آن نمى شود.

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید