روش تمیز کردن قلم موهای آرایشی

0
359
تمیز کردن قلم موهای آرایشی
تمیز کردن قلم موهای آرایشی

تمیز کردن قلم‌مو و اسفنج‌های آرایشی ، قبل یا بعد از استفاده، کاری است بی‌نهایت مهم؛ و برای دوری از تکثیر باکتری ها و محافظت از پوست و بهداشت مواد آرایشی ، انجام آن لازم و ضروری است.

 

تمیز کردن قلم موهای آرایشی

لازم است از قلم موهای آرایشی تان از طریق شستشوی هفتگی یا ماهانه، به دقت مراقبت کنید تا تمام چربی‌ها، آلودگی‌ها، سلولهای مرده و همچنین باکتری های متراکم در آنها زایل شود.این موضوع به خصوص برای کسانی که پوست چرب و یا پرجوش دارند، بسیار مهم است.

 

تمیز کردن قلم موهای آرایشی
تمیز کردن قلم موهای آرایشی

برای تمیز کردن قلم موهای آرایشی ، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. در ابتدا برای تمیز کردن قلم موهای آرایشی کمی روغن زیتون روی چند عدد دستمال بریزید و قلم موهای آرایشی را چندین بار روی روغن زیتون به آرامی حرکت دهید تا تمام رنگها و مواد آرایشی موجود در قلم موهای آرایشی زایل شود.

۲.کمی آب گرم را با مقداری شامپو مخلوط کنید (بهتر است شامپوی بچه باشد) سپس قلم موهای آرایشی را در آن فرو برده و با ملایمت مالش دهید.

 

 

۳. و در آخر برای تمیز کردن قلم موهای آرایشی ، قلم موها را در ظرفی حاوی مقداری سرکه قرار دهید، سپس با آب ولرم خوب بشویید.

 

 

تمیز کردن قلم موهای آرایشی
تمیز کردن قلم موهای آرایشی

پس از آن با آب جاری حداقل دوبار قلم موهای آرایشی را با دقت و حوصله آبکشی کنید. موها را آرام بفشارید تا آب اضافه اش گرفته شود. قلم موهای آرایشی را جایی آویزان کنید تا خشک شود؛ و یا یک روز کامل روی حوله قرار دهید.

اکنون می توانید دوباره از قلم موهای آرایشی در حالی که کاملا تمیز و پاکیزه و عاری از هرگونه گرد و غبار، آلودگی و باکتری است، استفاده کنید. و اگر برای استفاده از قلم موهای آرایشی عجله داشتید، می توانید با دستمال مرطوب مخصوص کودکان، آن ها را پاک کنید.

 

 

 

تمیز کردن قلم موهای آرایشی
تمیز کردن قلم موهای آرایشی

تمیز کردن اسفنج‌ های آرایشی :

برای تمیز کردن اسفنج‌ های آرایشی ، ابتدا اسفنج‌ها را در یک فنجان آب ولرم و نصف فنجان سرکه فرو ببرید و بگذارید یک ساعت تمام در آن بماند. اسفنج‌ های آرایشی را با مقداری شامپو بچه با ملایمت بمالید تا تمام پودر و رنگ و گرد و غبار موجود در آن خارج شود.

اسفنج‌ های آرایشی را با آب جاری خوب آبکشی کنید و بگذارید یک روز بماند تا کاملا خشک شود.

 

 

سپس اسفنج‌ های آرایشی را درون یک کیسه پلاستیکی تمیز قرار دهید و به مدت یک روز داخل فریزر بگذارید تا از کشته شدن تمام انواع باکتری های موجود در اسفنج‌ های آرایشی مطمئن شوید. حالا می توانید فوراً از اسفنج‌ های آرایشی استفاده کنید!

 

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید