خواص گوجه فرنگی برای پوست

0
311
خواص گوجه فرنگی
خواص گوجه فرنگی

گوجه فرنگی درست است مصرف غذایی دارد اما به خاطر وجود اسیدی که در آب گوجه فرنگی است پوست شما را شاداب جذاب و صاف میکند. افرادی که به مصرف گوجه فرنگى حساسیت دارند نباید از گوجه فرنگی استفاده کنند، افرادی هم که از این قضیه بی اطلاع هستند و نمی دانند که به گوجه حساسیت دارند بهتره است که یک تکه از گوجه فرنگی را رو روى پشت دست خود ماساژ بدهند و پنج دقیقه صبر کنند اگر واکنشى نشان نداد، مشکلی نیست اما اگر خارش پوست یا قرمزی پوست و تورم مشاهده شد استفاده نکنند. بعد از این که امتحان کردید و متوجه شدید که حساسیت ندارید یک تکه از قسمت گوشتى گوجه فرنگی را رو روى صورت خود ماساژ بدید و بعد از پنج الى هفت دقیقه با آب خنک بشویید. این کار براى منافذ پوست ، درمان آکنه و تنظیم چربى پوست مناسب است.

 

خواص گوجه فرنگی برای پوست :

ترمیم منافذ پوست ؛ آب گوجه فرنگی منافذ بزرگ پوستی را جمع می‌کند. قبل از خواب آب گوجه فرنگی را به تمامی‌صورت بمالید و روز بعد شست وشو دهید.

درمان آفتاب سوختگی ؛ یکی دیگر از خواص گوجه فرنگی درمان آفتاب سوختگی است از آن جا که آب گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان است، علایم آفتاب سوختگی را درمان می‌کند. برای کسب نتیجه بهتر، آب آن را با دوغ مخلوط کنید و به تمامی‌صورت بمالید و پس از نیم ساعت صورت خود را بشویید.

 

خواص گوجه فرنگی
خواص گوجه فرنگی

 

کاهش دهنده چربی پوست ؛ پالپ و آب گوجه فرنگی با چربی اضافه ای که غده چربی پوست تولید می‌کند، مقابله می‌کند. گوجه را نصف کنید و قسمت گوشتی آن را به صورت بمالید و بگذارید آب آن به مدت ۱۵دقیقه روی صورت بماند تا به پوست نفوذ کند. سپس صورت خود را با آب سرد بشویید. برای بهبود پوست ، این کار را روزی ۲بار انجام دهید.

تمیز کردن پوست ؛ یکی دیگر از خواص گوجه فرنگی  تمیز کردن پوست است. گوجه فرنگی را نصف کنید و یک قسمت آن را به شکر بزنید و به صورت چرخشی روی صورت بمالید تا کثیفی و سلول‌های مرده جدا شود. بگذارید آب آن کمی‌روی صورت بماند.

یکی از خواص گوجه فرنگی درمان آکنه است؛ اگر چه نتیجه دادن درمان آکنه با گوجه فرنگی زمان بر است اما استفاده از آن بهتر از داروهای شیمیایی است. آب گوجه فرنگی را به صورت بمالید و پس از یک ساعت آن را بشویید.

نرمی‌ پوست صورت ؛ کمبود کلاژن یا تولید کم کلاژن که نوعی پروتئین فیبری است، علت اصلی ایجاد چین و چروک است. محققان دریافته اند ، گوجه فرنگی انعطاف پوست را حفظ می‌کند. بنابراین افرادی که به طور منظم گوجه فرنگی مصرف می‌کنند دارای پوست نرم، صاف و بدون چین و چروک اند.

برای خشکی پوست ؛ از دیگر خواص گوجه فرنگی درمان خشکی پوست است. از ماسک ماست و گوجه فرنگی استفاده کنید. ماست باعث نرمی‌پوست می‌شود؛ گوجه فرنگی نیز پوست را خنک می‌کند. گوجه را نصف کنید، قسمت برش خرده آن را به ماست بزنید و سپس به صورت بمالید.بگذارید این ماده به مدت ۲۰دقیقه روی پوست بماند. سپس با آب ولرم صورت خود را بشویید.

 

خواص گوجه فرنگی
خواص گوجه فرنگی

 

یکی از خواص گوجه فرنگی این است که ناراحتی پوستی را تسکین می‌دهد؛ آب گوجه فرنگی  خارش پوست ، قرمزی پوست ، پوسته پوسته شدن و ناراحتی پوستی را از بین می‌برد. اسید خفیف موجود در آن میزان PH پوست را تنظیم و ناراحتی پوست را برطرف می‌کند. خوب است به آب گوجه فرنگی ماست نیز اضافه کنید و روی صورت بمالید و پس از ۲۰دقیقه صورت خود را بشویید.

شادابی پوست ؛ مخلوطی از عسل و آب گوجه فرنگی را به صورت و گردن بمالید و پس از ۱۵دقیقه بشویید.

و در آخر یکی دیگر از خواص گوجه فرنگی از بین بردن جوش‌های سرسیاه است، روی جوش‌ها آب گوجه فرنگی بمالید.

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید