توضیح محصولات مراقبت از مو

0
256
محصولات مراقبت از مو
محصولات مراقبت از مو

امروزه محصولات مراقبت از مو تنوع زیادی دارند و در قفسه فروشگاه ها و داروخانه ها میتوانید محصولات مراقبت از مو زیادی را پیدا کنید. بی اطلاعی در مورد این محصولات و کاربرد آنها و اینکه چه تاثیری در زیبایی و سلامت موی ما دارند باعث میشود در بیشتر موارد ، بی توجه از کنار آنها بگذریم ، در حالی که استفاده از برخی از این محصولات میتواند به زیبایی و سلامت موی ما کمک کند. شما را با برخی از این محصولات و کاربرد آنها آشنا میکنیم تا این بار هنگام خرید محصولات مراقبت از مو انتخاب بهتری داشته باشید.

محصولات مراقبت از مو
محصولات مراقبت از مو

سرم مو
سرم مو حاوی ترکیباتی است که با توجه به شرکت تولیدکننده میتواند ضدموخوره یا ترمیم کننده مو باشد. بهعنوان مثال ترکیبات سیلیکونی و روغن هایی از جمله جوجوبا که در سرم مو استفاده میشوند با به جا گذاشتن اثر چربی بر ساقه مو سبب درخشندگی بیشتر مو میشوند.

برخی سرمها مخصوص موهای آسیب دیده و حاوی ویتامین E هستند و در عین حال از مو در برابر اشعه های مضر آفتاب پیشگیری میکنند. انواع سرم مو ی بدون روغن برای موهای چرب و طبیعی مناسب است.

سرم مو از جمله محصولاتی است که معمولا استفاده از آن به افراد دارای موهای خشک، شکننده و آسیبدیده توصیه میشود. این محصول را باید بعد از حمام و زمانی که هنوز مو نمدار است روی مو اسپری کرد تا ظاهر مو براقتر شود و در عین حال، شانه زدن مو راحتتر باشد.

تونیک
تونیک ها تقویت کننده مو و حاوی مواد موثره گیاهی و ویتامین های ضروری هستند که به رشد بهتر مو کمک میکنند. برخی از تونیک ها از ریزش مو ی ارثی جلوگیری میکنند و بدلیل داشتن ویتامین E ، C و A با افزایش جریان خون در اطراف فولیکول مو، متابولیسم سلولی بهتری را در اختیار فولیکول مو قرار میدهند.برخی تونیک ها حاوی اسیدهای چرب ضروری هستند و جلوی آسیب به ریشه مو را میگیرند. برخی هم حاوی ترکیبات ضدقارچ و ضدباکتری هستند. برای مصرف باید تونیک را به مو اسپری کنید و کف سر و ساقه موها را با آن ماساژ داده و اجازه دهید تونیک کاملا به خورد مو برود و خشک شود.

محصولات مراقبت از مو
محصولات مراقبت از مو


ماسک مو

ماسکهای مو انواع مختلفی دارند. برخی حاوی کراتین هستند که حجم دهنده مو است و نیازی به آبکشی ندارد و بعد از حمام روی مو اسپری میشود تا مو را نرم و لطیف کرده و به تارهای مو تا شستشوی بعدی آبرسانی کند.
برخی ماسکهای مو ضدباکتری و ضدقارچ هستند و برای درمان اگزما و شوره سر استفاده میشوند. این نوع ماسکها حاوی کراتین هیدرولیزشده هستند و در خلل و فرج ساقه مو که ناشی از رنگ کردن مرتب است ، نفوذ میکنند و ترمیم کننده و براق کننده مو هستند.

 

بیشتر ماسکهای مو نرم کننده دارند و بدون اینکه مو را چرب کنند آن را براق و شانه زدن را راحت میکنند.برخی از انواع ماسک مو را باید داخل حمام استفاده و موها را آبکشی کرد.

هدف از استفاده از این نوع ماسک ترمیم ساقه مو و تثبیت رنگ و شادابی بیشتر مو است.این نوع ماسکها حاوی عصاره سیر و انار هستند که رنگ مو را تثبیت کرده و موهای کدر یا وزشده را ترمیم میکنند.برخی حاوی ویتامین E هستند که به احیای مجدد ریشه مو کمک کرده و ساقه مو را شفاف میکنند.
ماسک موهای داخل حمام ، حاوی نرم کننده های قوی هستند که الکتریسیته ساکن مو را از بین میبرند و آن را لطیف میکنند. بعد از شامپو کردن مو باید ماسک مو را ۵ تا ۱۰ دقیقه روی مو زد و مراقب بود که ماسک تنها روی ساقه مو زده شود و به ریشه نخورد زیرا نرم شدن ریشه خود میتواند سبب ریزش مو ی بیشتر در حمام شود. بعد از این مدت باید ماسک را از روی مو آبکشی کرد.
ماسکهای داخل حمام به افرادی توصیه میشود که بدلیل رنگ و مش مکرر و استفاده از اکسیدان ، موهای آسیب دیده ای دارند. ماسکهای خارج حمام نیز به افرادی توصیه میشود که با وجود استفاده از ماسکهای داخل حمام باز هم موهای خشک و آسیبدیدهای دارند.


حالت دهنده های مو

حالت دهنده های مو شامل ژل و موس، واکس و تافت است.
ژل انواع سخت و نرم دارد و برای حالت دادن به موی خیس استفاده میشود.موس به شکل اسپری است و بعد از خارج شدن کف میکند و برای فر کردن موهای حالتدار استفاده میشود.تافت برای تثبیت حالت مو در وضعیت خاصی مورد استفاده قرار میگیرد.
واکس مو نیز چرب و مناسب موهای آسیب دیده و خشک است و به آن حالت میدهد.
این محصولات با شستشو از روی مو برداشته میشوند اما نباید در مصرف آنها زیادهروی کرد.

 

محصولات مراقبت از مو
محصولات مراقبت از مو

لوسیونها
لوسیونها مخصوص افرادی هستند که موی فری دارند. کراتین ضعیف موجود در این محصولات به صاف شدن موها کمک میکند.

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید