ترتیب مراحل استفاده از محصولات مو

0
356
محصولات مو
محصولات مو

اگر شما هم به اندازه‌ی ما محصولات مو متعددی داشته باشید، قطعا گیج خواهید شد. همه‌ی ما می‌دانیم که شامپو قبل از نرم‌ کننده مو استفاده می‌شود، و اسپری مو هم آخر سر بکار می‌رود. اما هیچوقت کاملا مطمئن نبودیم که بین این مراحل چه رخ خواهد داد.

ژاکلین بوش، آرایشگر موی اشخاص مشهوری است. افرادی همچون کیتی کوریک، یکی از میزبان‌های مشهور تاک شوهای تلویزیونی آمریکا، و گوئینت پالترو بازیگر هالیوودی که قطعاً آنرا در فیلم‌های آیرون من دیده‌اید.

بوش تجربیات شخصی‌اش در زمینه‌ی ترتیب صحیح بکار بردن محصولات مو را با ما در میان گذاشته است. حتی اگر چند مرحله از این فهرست را نادیده بگیرید، بکار بردن محصولات مو به این ترتیب، کلی به شما کمک خواهد کرد تا از روتین مراقبت از موهایتان، بیشتر سود ببرید.

محصولات مو
محصولات مو

 

۱.  شامپو

همیشه شامپویی با فرمول خاصی که مناسب نوع مو های شماست را انتخاب نمایید. مثلاً شامپو ضد وز ، شامپو مخصوص موهای رنگ شده و یا شامپو حجم دهنده . بوش می‌گوید با شامپو زدن به پوست سر تان آغاز کنید، سپس با ماساژ دادن پوست سر ، باقیمانده‌ی شامپو بصورت طبیعی روی موهایتان مالیده خواهد شد.

 

 

البته باید این را در نظر داشته باشید که متخصصان زیادی پیشنهاد می‌کنند که بیشتر از چند بار در هفته از شامپو استفاده نکنید. بنابراین می‌توانید اغلب اوقات این مرحله را نادیده بگیرید و سراغ مورد بعدی بروید.

 

 

محصولات مو
محصولات مو

 

۲.  نرم کننده مو

از آنجایی که برندها، همیشه فرمول‌هایی را طراحی می‌کنند که با دیگر محصولاتشان سازگار باشد، بنابراین برای نتیجه‌ی بهتر، پیشنهاد می‌کنم نرم‌ کننده‌ مو ای بخرید که همتای شامپوی شما باشد. ابتدا انتهای مو هایتان را به نرم‌ کننده مو آغشته کنید، سپس به آرامی بالا بیایید تا اینکه سه چهارم موهایتان به نرم کننده مو آغشته شود. سپس موهایتان را آبکشی کنید.

 

 

بوش پیشنهاد می‌دهد که نرم‌ کننده مو را از پوست سر تان دور نگاه دارید. در غیر اینصورت مو هایتان به سمت پایین شل خواهند شد، مخصوصاً اگر مو نرم و نازک ای داشته باشید.

 

 

محصولات مو
محصولات مو

 

۳.  محصولات حالت دهنده مو

پس از استفاده از نرم‌ کننده مو ، حالا نوبت محصولات حالت دهنده مو است. محصولاتی همچون ژل مو ، کرم‌ های حالت‌ دهنده مو ، صاف کننده مو و غیره. بوش پیشنهاد می‌کند که از پشت گردنتان شروع کنید و به سمت انتهای تارهای موهایتان بروید. همچنین این محصولات را از ریشه‌ مو ها دور نگاه دارید.

 

 

 

 

محصولات مو
محصولات مو

 

۴.  صاف‌ کننده‌ مو یا ضد وز ها

اگر می‌خواهید سشوار بکشید، بعد از مرحله‌ی ۳ کارتان را شروع کنید. هنگامی که موهایتان حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد خشک شد، بهترین زمان برای بکار بردن صاف کننده مو یا ضد وز است. بوش می‌گوید شما فقط به مقدار کمی از این محصولات احتیاج دارید. اگر هنگامی که موهایتان خیس است از آن‌ها استفاده کنید، ممکن است راجع به اندازه‌‌ی مطلوب دچار اشتباه شوید و احتمالاً در آخر موهایتان مثل گریس خواهد شد!

 

بنابراین در نیمه‌ی راه سشوار کشیدنتان بایستید و این محصولات را به کار ببرید. بدین ترتیب، به احتمال خیلی کمتری از این محصولات بیش از اندازه استفاده خواهید کرد.

 

 

محصولات مو
محصولات مو

 

۵.  محصولات پایانی

حالا زمانی که خشک کردن مو هایتان به پایان رسید، از سرم درخشان کننده مو ، پمادهای بافت دهنده مو ، و یا انواع اسپری مو استفاده کنید تا بر روی موهایتان برای آخرین مرحله بنشینند. تمام شد!

 

 

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید