بررسی انواع لوازم آرایشی و کاربرد آنها

0
586
لوازم آرایش

لوازم آرایشی تنوعی گسترده پیدا کرده‌ و برای خرید برس، موچین، فرمژه و دیگر لوازم آرایشی انتخاب‌های زیادی دارید. برای همین است که قبل از خرید باید خودتان را آماده کنید و بدانید هر وسیله چه کاربردی برای‌تان دارد.

مثلا اگر یک مجموعه کامل از قلموهای آرایشی را می‌خرید، آیا موارد استفاده آنها را می‌دانید؟ با موچین انبری بهتر کار می‌کنید یا موچین قیچی؟ حالا وقت آن است نگاهی به لوازمی که با کاربردهای جدید به بازار آمده بیندازید و بدانید باید تجدیدنظر کنید یا نه! این راهنما را تا انتها بخوانید تا بدانید چه مدل لوازم آرایشی برای‌ کاری که می‌خواهید انجام دهید، مناسب است.

لوازم آرایش

 

برس سایه چشم:

در آرایش‌های کلاسیک نباید سایه را در حجم زیاد و کلفت پشت پلک‌تان بزنید. در این نوع آرایش‌ها باید سایه مانند خط چشم اما رنگی عمل کند. بهتر است برس‌هایی که سر نازک و زاویه‌دار دارند را برای این کار انتخاب کنید. این وسیله با موهای ظریف و نازکی که دارد می‌تواند یک نوار باریک سایه پشت پلک و نزدیک رویش مژه‌ها ایجاد کند و مژه‌های‌تان را پرتر نشان دهد.

 

 

لوازم آرایش

 

برس برنزه کردن:

اگر از کرم‌های اتوبرنز استفاده می‌کنید، نباید آن را در هر جهتی که می‌خواهید بمالید. کرم باید رو به بالا روی پوست مالیده شود و به همین دلیل نیاز به برس‌ پهنی دارید که مانند برس نقاشی با حرکت به جلو و عقب کرم را روی بدن‌تان یکنواخت پخش کند. این برس مربعی لایه‌بندی خاصی دارد و نمی‌گذارد هیچ خطی روی بدن‌تان بماند. یادتان باشد در ناحیه سینه، برس را به صورت افقی بمالید تا پوشش بهتری داشته باشد.

 

لوازم آرایش

برس ابرو:

ابروها گاهی در برخی قسمت‌ها رشد نمی‌کنند یا حتی دچار شکستگی می‌شوند، بنابراین شاید نتوان دو ابروی مشابه و به شکل طبیعی داشت پس نیاز به استفاده از سایه یا مداد به وجود می‌آید. استفاده از برس جلوه طبیعی‌تری نسبت به مداد به ابروها می‌دهد. این برس دوکاره سری تخت دارد که با موهای نسبتا ضخیم کمک زیادی به حالت دادن ابرو می‌کند. اول آن را به سایه ابرو بزنید و در نقاطی که رشدی ندارد بکشید، بعد با سر دیگرش که شانه‌ای است آن را مرتب کنید تا ابرو شکل طبیعی داشته باشد.

 

لوازم آرایش

 

برس خط چشم:

برای کشیدن خط چشم جامد نباید از هر قلمویی استفاده کنید چون ممکن است آن خط چندان صاف درنیاید و خیلی پهن شود و درنهایت چشم‌های‌تان را کوچک نشان دهد. برای کشیدن خط چشم زیبا و نازک این برس به دادتان می‌رسد. برس خط چشم روی خط مژه شما به راحتی حرکت کرده و خط صافی ایجاد می‌کند. بعد از آن اگر بخواهید با نوک این برس می‌توانید سایه هم ایجاد کنید.

 

 

makeup-tools-arayeshco6

 

برس محوکننده:

تصمیم دارید قسمت پایینی پشت پلک یک رنگ سایه و قسمت بالایی آن رنگ متفاوتی بزنید! باید بدانید زمانی این آرایش زیبا می‌شود که خط جداکننده‌ای بین این دو سایه وجود نداشته باشد و این دو رنگ در نقطه اتصال در هم مخلوط شوند. برای این کار، برس محوکننده توصیه می‌شود که این خط اتصال را به راحتی محو می‌کند.

 

 

 

لوازم آرایش

برس گونه:

فکر نکنید یک رنگ رژگونه همیشه آن چیزی را که انتظار دارید به شما می‌دهد، گاهی لازم است چند رنگ را با هم استفاده کنید. برای این کار نباید از برسی که موهای صاف و تیز دارد و خطی صاف روی گونه‌ها تا شقیقه‌ها می‌گذارد، استفاده کنید. برای این کار برس گونه باید شکل مخروطی و کرکی داشته باشد تا راحت‌تر رنگ‌ها را در خودش ترکیب کند و روی استخوان‌های گونه حرکت کرده و خطی ایجاد نکند.

 

 

 makeup-tools-arayeshco8برس سایه:

اگر خواستید سایه پهن پشت پلک‌تان بزنید بهتر است از برس‌هایی که سری گرد دارند استفاده کنید. این برس که سری گرد، نسبتا کوچک و نرم دارد برای زدن سایه‌های پودری و کرمی روی پلک بالایی بسیار مناسب است و دسترسی راحت به پشت پلک و زیر پلک را میسر می‌کند. این برس همچنین کمک می‌کند اضافات مواد آرایشی را به راحتی از پوست پاک کنید و رنگی یکدست به وجود آورید.

 

 

makeup-tools-arayeshco9 برس هلالی زیر چشم:

اشتباه‌تان اینجاست که با دست کانسیلر را زیر چشم‌تان پخش می‌کنید و از محدوده اصولی خارج می‌شوید. این برس هلالی درست زیر چشم‌ها قرار می‌گیرد و اجازه می‌دهد زیر چشم‌ها به خوبی با کانسیلر پوشیده شود بدون اینکه به دیگر قسمت‌های پوست‌تان کرم مالیده شود. این برس برای روشن کردن قسمت‌ داخلی و گوشه چشم هم مناسب است، ضمن آنکه کمک می‌کند پوست زیر چشم رنگی نشود.

 

 

لوازم آرایش برس لب:

اگر رژ لب از کاسه‌ای استفاده می‌کنید حتما باید از برس برای زدن آن روی لب‌ها استفاده کنید. این برس برای کشیدن خط لب هم مناسب است. با کمک نوک سفت و تخت این برس خط زنده‌ای دور لب‌های‌تان بکشید و بعد از مشخص کردن محدوده آن، داخل لب را از مرکز به سمت گوشه‌های لب با رژ پر کنید. ماندگاری رژ لب با استفاده از این برس‌ها بدون شک بیشتر است.

 

 

 

makeup-tools-arayeshco11برس پنکیک وکرم‌پودر:

وقتی کرم‌پودر را روی صورت می‌زنید، باید قسمت‌هایی از صورت را با کرم پودر اضافه به رنگ یکسان برسانید. برای این کار نباید دوباره روی آن کرم پودر بزنید بلکه باید این برس را کمی روی کرم‌پودر بزنید و بعد کم‌کم روی قسمت‌های کناری صورت که تیره‌تر است بمالید و در همان قسمت جذبش کنید. تاثیر استفاده از این برس برای کرم‌پودر این است که چهره شما حالتی درخشان‌ پیدا می‌کند. به این ترتیب همه قسمت‌های پوست یکنواخت می‌شود.

برای استفاده از پنکیک به‌جز پد باید از برس هم استفاده کرد تا نقاطی از پوست که دسترسی با پد را سخت می‌کند، خوب پوشیده شود. برس پنکیک را زیر چشم‌تان بکشید، نزدیک مژه‌ها و گوشه چشم را با پودر خوب بپوشانید. برای این کار باید با برس ضربه‌های آرامی به پنکیک بزنید و به آهستگی آن را روی صورت‌تان به همان شکل ضربه‌ای بمالید.

 

 

makeup-tools-arayeshco12برس بادبزنی:

گاهی اوقات در استفاده از پنکیک زیاده‌روی می‌کنید و نمی‌دانید چطور آن را از صورت‌تان کم کنید. برای این کار برس بادبزنی بهترین وسیله است. این وسیله بدون آنکه صدمه‌ای به کل آرایشتان بزند اضافات پنکیک، سایه یا حتی رژگونه را از صورت‌تان پاک می‌کند بدون آنکه ردی روی صورت ایجاد کند. علاوه بر برس بادبزنی برس‌های دیگری هم هستند که پهن و تخت‌اند و تقریبا همین کار را می‌کنند.

برس صورت یک برس پهن و تخت است که برای یکپارچه کردن آرایش صورت‌ استفاده می‌شود. موهای این نوع برس کمک می‌کند اگر از کرم پودرهای مایع یا پنکیک استفاده کردید و به رنگ یکنواختی روی کل پوست نرسیدید، با این برس کار یکسان‌سازی را انجام دهید.

makeup-tools-arayeshco13

 

موچین سرکج

این موچین را هم آرایشگران انتخاب می‌کنند و هم خانم‌هایی که چندان حرفه‌ای نیستند. کج بودن نوک آن باعث کندن راحت‌تر مو می‌شود. ضمن آنکه دید کافی برای انجام کار را هم به شما می‌دهد.

 

 

 

makeup-tools-arayeshco14

 

 

موچین نوک‌تیز

این موچین برای نقاطی که دسترسی کمتری به آنها وجود دارد مناسب است و برای بیرون کشیدن موهای بسیار نازک خوب عمل می‌کند، به‌شرطی که مراقب باشید موها، سرکن نشوند و نوک تیز آن باعث بریده شدن مو و باقی ماندن ریشه در پوست نشود.

 

 

 

makeup-tools-arayeshco15

 

موچین نوک‌تخت

این موچین برای از بین بردن موها در یک منطقه بزرگ‌تر خوب است. از این موچین می‌توانید برای از بین بردن موهای زائد جاهای دیگر صورت مثل چانه هم استفاده کنید.

 

 

 

 

makeup-tools-arayeshco16

 

 

موچین هلالی

این موچین مانند وکس عمل می‌کند و موهای سخت را به راحتی از جا می‌کند، پس تلاش زیادی برای خارج کردن موها لازم نیست، این موچین کار شما را آسان می‌کند.

 

 

 

 

makeup-tools-arayeshco17

 

موچین چراغ‌دار

گاهی اوقات نور کافی برای دیدن موهای اضافی وجود ندارد، برای همین موچین‌های چراغ‌دار گزینه مناسبی به نظر می‌رسند. نور این موچین کمک می‌کند ریزترین موها را در هر فضایی ببینید.

 

 

 

 

makeup-tools-arayeshco18

 

فرمژه کلاسیک فلزی

برای مژه‌های معمولی که نه خیلی بلند و نه خیلی کوتاه هستند فرم کلاسیک فرمژه مناسب است. این فرمژه‌ها دو نوع دارند؛ نوعی که هلالی‌تر هستند و نوع تخت‌. در مدل‌های تخت می‌توانید فرمژه را به ریشه مژه‌ها نزدیک‌تر کنید و بیشتر مژه‌ها را فر کنید. با این نوع فرمژه باید در یک فشار بتوانید به نتیجه دلخواه برسید.

 

 

 

makeup-tools-arayeshco19

 

فرمژه حرارتی

اگر مژه‌های‌تان به هیچ عنوان فر نمی‌شود یا آنقدر نازک و کوتاه است که با انواع فلزی نمی‌توان آن را فر کرد بهتر است از انواع حرارتی استفاده کنید. فقط حواس‌تان باشد در جهت مخالف مژه‌های‌تان آن‌را فشار دهید و آنقدر نگه‏ دارید که فر بخورد. این مورد برای افرادی که کاشت مژه انجام داده‌اند یا مژه‌های شکننده دارند بسیار مناسب است چون احتمال شکستن آن نسبت به انواع فلزی بسیار کمتر است.

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید