براشینگ چیست

0
551

براشینگ مو همان عمل حالت دادن موها به وسیله ی یک حرارت و برس است. در اینجا برای شما درباره براشینگ مو توضیح خواهیم داد.

براشینگ مو و مراحل براشینگ مو برای زیبایی و جذابیت هر چه بیشتر موهایتان به شما این اجازه را می دهد تا بدون نیاز به رفتن به آرایشگاه خودتان در منزل موهایتان را بیارایید.

براشینگ مو چیست؟

عمل حالت دادن مو به وسیله ی برس و حرارت٬ براشینگ گفته می شود . در حقیقت سشوار یکی از لوازم برقی است که در اغلب خانه ها وجود دارد و برای حالت دادن یا خشک کردن موی سر پس از استحمام به کار می رود. کارشناسان معتقدند در صورتی که کاربران با طرز صحیح استفاده از سشوار آشنا باشند ٬می توانند امیدوار باشند که آسیب کمتری به مو های خود وارد می کنند.

چون به هر ترتیب حرارت سشوار موجب می شود که آب موجود در مو ها خشک شود٬سشوار را به موی سر خود نزدیک نکنید. باید توجه داشت که همواره سشوار در فاصله ۳۰ سانتی متری مو ها نگه داشته شود.

برس های فلزی برای سشوار کشیدن مناسب ترین هستند و بهترین شکل را به موهای تان خواهند داد.

مراقب باشید که  روی موهای سشوار کشیده آب نریزیم چون وز می کند.

brushing-arayeshco2سشوار کشیدن سه حالت دارد:

– یا همه ی مو را به زیر سشوار می کنیم.

– یا همه ی موها را از رو سشوار می کنیم.

– موها را تا قسمتی از زیر و نوک آنها را به طرف بیرون سشوار می کنیم.

 

 

مراحل انجام براشینگ

برای انجام براشینگ ابتدا موها باید تمیز شسته شده باشند، یعنی پوست سر خشک ولی ساقه های موها باید نم دار باشد. برای انجام براشینگ به صورت حرفه ای و سالنی، ابتدا یک حوله تمیز یا یک پیشبند بر روی دوش شخص می اندازیم و سپس موها را به وسیله ی چند گیره برای رسیدن به نتیجه و تسلط بهتر جدا می کنیم، (اگر به اصول و فنون آرایشگری وارد می باشید تقسیم بندی ۵ گانه را انجام دهید.).

اولین تقسیم در قسمت پایین سر است در این تقسیم بندی به اندازه ای که تسلط داشته باشیم و مو را در کنترل خود داشته باشیم دسته ای مو را رها می کنیم ، در قسمت بعد سشوار را در دست راست و برس در دست چپ قرار می دهیم . برای جلوگیری از الکتریسته ساکن در سشوار کردن موهای لخت می توانیم در هنگام براشینگ از مقداری موس استفاده کنیم و برای رسیدن به نتیجه ی بهتر در موهای مجعد از هیچ نوع ماده ی چسبناکی همانند موس و ژل استفاده نکنید.

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید