ماندگاری براشینگ مو

0
437
ماندگاری براشینگ مو
ماندگاری براشینگ مو

برای داشتن یک براشینگ مو ساده حنما نیازی نیست که به آرایشگاه ها مراجعه کنیم این کار به سادگی و در خانه قابل انجام است

ماندگاری براشینگ مو
ماندگاری براشینگ مو

در ابتدا مو ها را تقسیم بندی کنید، در قسمت پایین سر به اندازه ای که تسلط داشته  و بتوانید مو را در کنترل خود داشته باشید، آنها را رها کنید و موها را به طرف بالا نگه دارید تا ناحیه گردن وصورت از صدمه ناشی از گرمای دستگاه سشوار محافظت شود.

از مو های ناحیه پشت گردن و دو طرف صورت شروع کنید، سپس مو ها را به دور برس بپیچید و در حالی که مو ها را با برس می کشید آن را صاف کنید. قسمت های مرکز سر را با زاویه ۹۰ درجه سشوار کنید.

اگر صورت گرد باشد قسمت بالای سر  و اگر صورت باریک باشد قسمت های بغل باید بیشترین پف را داشته باشد. مرکز سر نیز با زاویه ۹۰ درجه به بالا براشینگ می شود. سشوار همزمان با برس حرکت می کند. بعد سشوار را دور کرده، دوباره حرکت چرخشی را ادامه دهید تا اینکه مو ها سرد شود.

ماندگاری براشینگ مو
ماندگاری براشینگ مو

در پایان آهسته برس را به حالت چرخشی از مو ها آزاد کنید. البته می توانید از جریان هوای خنک سشوار کمک بگیرید چون می تواند مدل دلخواه را روی مو ی شما تثبیت کند.

 

ترفند خاص آرایشگرها

معمولا آرایشگرهای خیلی حرفه ای شگرد خاصی دارند که همیشه از آن استفاده می کنند، آنها دقیقا روی چیزی تمرکز می کنند که تعیین کننده ظاهر مو هاست. مثلا برای صاف کردن مو ها، بیشتر از همه روی صاف کردن مناطقی تمرکز می کنند که بیشتر از همه دیده می شود یعنی بیشترین وقت خود را صرف سشوار کردن روی موها و اطراف صورت می کنند، این کار نتیجه کار را طوری نشان می دهد که تمام مو ها همان قدر کامل و زیبا آرایش شده اند. باید بدانید آرایشگرها معمولا زمان چندانی را صرف مو های پشت و زیر نمی کنند، پس شما هم بیشتر روی آرایش مو های اطراف صورت تمرکز کنید.

ماندگاری براشینگ مو
ماندگاری براشینگ مو

مسلما می خواهید بعداز براشینگ ، حالت مو ها را ثابت کنید. برای این کار سرتان را دولا کنید تا جلوی موهای تان پایین بریزد یا از پشت آنها را آزاد و رها خیلی ملایم به سمت چپ و راست حرکت دهید. در همین حالت از دور کمی تافت روی نوک موهای سشوار کشیده بزنید.

اگر نمی خواهید از تافت استفاده کنید، می توانید کمی ژل و کرم مو را مخلوط کرده و خیلی کم با نوک مو ها بازی کنید و به آنها حالت دهید. اگر موهایتان مدل خاصی دارد که می خواهید همان حالت حفظ شود از اسپری بعد از سشوار استفاده کنید که هم حالت درخشندگی به مو می دهد و هم مو ها را لخت نگه می دارد. یادتان باشد اسپری را از فاصله ۳۰ سانتیمتری بگیرید و به حالت دورانی روی مو بپاشید.

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید