انواع مختلف خط چشم

0
575
انواع مختلف خط چشم

تابستان امسال، خط چشم  ها ضخیمتر از همیشه هستند و به نظر می‌رسد که این روند تا چند فصل دیگر هم ادامه داشته باشد. اما با این همه گزینه متفاوت برای خط چشم ، انتخاب بهترین آنها می‌تواند کاری طاقت فرسا باشد. کدام برای چشمهای دودی بهتر است؟ برای داشتن چشمهای فریبنده و گیرا چه کار می‌کنید؟ برای ظاهری شگفت‌انگیز برای شب چطور؟

اینها وقتی معنا پیدا می‌کنند که شما انواع فرمولاسیون خط چشم ها را بشناسید و بدانید هر کدام چه کار می‌کند. اینجا به چند محصول موجود نگاهی می‌اندازیم تا ببینیم آنها چطور به شما کمک می‎کنند تا ظاهری داشته باشید که همه درباره‌اش حرف می‌زنند. با ما همراه باشید تا انواع مختلف خط چشم را بشناسید.

 

انواع مختلف خط چشم
انواع مختلف خط چشم

خط چشم مدادی

یکی از انواع مختلف خط چشم ، خط چشم مدادی است. مدادها باید در هر کیف لوازم آرایشی موجود باشند. برای داشتن آرایشی ملایم و محو تا عمیق و دراماتیک، استفاده از مداد، کار ساده‌ای است و انتخاب درستی برای تازه‌کارها و نیز حرفه‌ای‌ها است. خط چشم مدادی به شما امکان می‌دهند تا داخل چشم و دور خط مژه را مداد بکشید، ضمنا می‌توانند برای پر رنگ کردن سایه چشم هم بکار روند.

 

 

 

در انواع فرمولاسیون خط چشم مختلف از فرمول مومی رایج تا سرمه سنتی وجود دارند و اکنون انواع ماندگار آنها، خط چشم ضد آب موجود است. نکته مهم در مورد مداد چشم ها این است که مطمئن باشید فرمولی را انتخاب کنید که در محیط شما در آرایش تان کارایی داشته باشند. برای داخل چشم، ارجحیت با سرمه یا خط چشم ضد آب است چون هر دو ماندگار بوده و به خوبی با رنگدانه‌ها ترکیب شده‌اند. همیشه مطمئن شوید مداد چشم شما تیز و بهداشتی باشد. آن را مانند مداد نوشتن بگیرید و برای کشیدن شکل مورد نظر خود، از تمام سر مداد چشم استفاده کنید نه تنها نوک آن.

 

 

 

انواع مختلف خط چشم
انواع مختلف خط چشم

خط چشم مایع

خط چشم مایع ، یک محصول آرایشی کلاسیک است. ابتدا برای استفاده در فیلمها ساخته شدند و بخش جدایی ناپذیر آرایش های دهه پنجاه و شصت میلادی بودند. خط چشم مایع برای داشتن چشمهای گربه‌ای، با ضربات ملایم رنگ و هر گونه خط تیز یا اشکال گرافیکی که در این فصل می‌بینید، فوق‌العاده‌اند.

 

 

 

خط چشم مایع که حاوی رنگدانه‌های بسیار هستند، نسبت به دیگر انواع مختلف خط چشم ها، حجم کمتری نشان می‌دهند و کمی تخت به نظر می‌رسند اما با ترکیب با دیگر فرمولاسیونها می‌توانند به ظاهر پر حجمتری برسند. خط چشم مایع ، دست استوارتر و استفاده دقیقتری می‌طلبند. برای کنترل آنها از انواع جدیدتر با اپلاکاتور مدادی را امتحان کنید. نکته دیگر برای استفاده راحتتر آنها: اول شکل را با یک سایه خاکستری ایجاد کنید و روی آن خط چشم مایع خود را بزنید.

 

 

 

انواع مختلف خط چشم
انواع مختلف خط چشم

خط چشم ژلی

یکی دیگر از انواع مختلف خط چشم ها خط چشم ژلی است. وقتی صحبت از خط چشم ژلی در مقابل خط چشم مایع سنتی می‌شود، بحث داغی درمی‌گیرد، اما من اعتقاد دارم آنها قابل جایگزین شدن با هم نیستند. هر کدام ویژگیها و سطح متفاوتی دارند. دوستداران خط چشم مایع نمی‌توانند از خط تیزی که این خط چشم ها ایجاد می‌کنند صرف نظر کنند. خط چشم ژلی را با انعطاف و آزادی بیشتری می‌توان بکار برد چون به شما امکان می‌دهند خطی را که می‌خواهید با مقدار تاثیر دلخواه ایجاد کنید.

 

 

خط چشم ژلی همچنین برای کسانی که مهارت کافی برای کار با انواع خط چشم مایع را ندارند، ساده‌تر است. آنها دست شما را برای ایجاد خطوط پهنتر یا ملایمتر یا حالت دودی باز می‌گذارند. استفاده از خط چشم ژلی برای استفاده در طول خط مژه باعث می شود مژه‌ ها پهنتر و زیبا تر دیده شوند. خط چشم ژلی ماندگارتر و ضد آب است اما برخلاف خط چشم مایع نیاز به استفاده از یک برس نیز دارند.

خط چشم کرمی

خط چشم کرمی ، خویشاوند نزدیک خط چشم ژلی هستند. خط چشم کرمی ماندگاری و پوشش خط چشم ژلی را ندارد اما بسیاری هنرمندان خط چشم کرمی را جایگزینی برای خط چشم ژلی می‌دانند.

 

 

 

انواع مختلف خط چشم
انواع مختلف خط چشم

خط چشم پودری

و در آخر یکی دیگر از انواع مختلف خط چشم ها، خط چشم پودری است. خط چشم پودری ، امکانات بی‌پایانی به شما می‌دهند و با بسته‌ بندی‌های متفاوتی عرضه می‌شوند. می‌توانید خط چشم پودری را با سایه چشم مورد علاقه خود بکار برده و مثل همه دیگر خط چشم ها، با یک برس زاویه دار سفت استفاده می‌شوند. این به شما امکان می‌دهد ردیفهای بی‌پایانی از رنگها و بافتها ایجاد کنید تا به آرایش مورد نظر خود برسید. خط چشم پودری برای آرایش دودی ایده‌آل بوده و ماندگاری بالایی دارند.

 

 

همچنین می‌توانید آنها را با دیگر انواع مختلف خط چشم ترکیب کنید تا به آرایش ستاره‌ها روی فرش قرمز دست پیدا کنید. انسانها از دوره مصر باستان از رنگدانه‌ها برای آرایش چشم خود استفاده می‌کرده‌اند و شاید هیچ آرایشی موثرتر از داشتن چشمان تاثیرگذار نباشد. در یک حرکت سریع، خط چشم می‌تواند به چشمان شما حالت دهد و به آن عمق و بعد ببخشد. هرچند هر فرمولاسیون خط چشم ، ویژگی و مزایای خود را دارد، توصیه ما این است که چند فرمولاسیون را با هم ترکیب کرده تا نه تنها آرایش ماندگارتر بلکه ظاهر و تأثیری فراموش نشدنی داشته باشید.

 

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۲ میانگین امتیاز ها: ۵]

پاسخ دهید