انواع برس ها و کاربردشان

0
422
انواع برس
انواع برس

انواع برس آرایشی در براشینگ موهای تان چه کاربردی دارد؟

اینکه بدانید برای موهایتان چه برسی از بین انواع برس ها مناسب است اهمیت زیادی دارد. چنین انتخابی به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله نوع و جنس مو ها، اندازه مو ها، نوع کوپ و حالتی که می‌خواهید به آنها بدهید و البته راحتی شما. برس‌ از آن دسته محصولاتی است که انتخاب درستش، هم در حالت گرفتن مو ها تاثیر دارد و هم در کاهش آسیب‌های وارد شده به مو ها؛ زیرا انتخاب نادرست می‌تواند هم باعث آسیب‌حرارتی به مو ها شود و هم شکنندگی‌ها را افزایش دهد و در مو ها ایجاد وز کند.

 

برس پهن چهارگوش برای صاف کردن مو های بلند

انواع برس
انواع برس

این برس برای صاف کردن مو های بلند و خشک کردن سریع آنها ایده‌آل است. هرقدر برس پهن‌ تر و صاف‌تر باشد، بیشتر می‌تواند مو ها را صاف و ابریشمی حالت دهد. از طرف دیگر اگر مو هایی بلند دارید، اندازه بزرگ این تنوع  برس‌ به دردتان می‌خورد، به خصوص هنگامی که می‌خواهید مو ها را خیلی سریع سشوار کنید زیرا مو های زیادی را در خود جا می‌دهد و در نتیجه زمان را کوتاه‌تر می‌کند.

 

برس حالت‌دهنده برای حجم دادن به ریشه مو ها

انواع برس
انواع برس

این برس بیشتر به خاطر انحنای خاصش و دندانه‌هایی که تنها در یک جهت قرار دارند به این نام معروف شده‌ است. برسی نرم که در پشت آن کوسن قرار دارد و  هیچ سوراخی در آن وجود ندارد. چنین برسی می‌تواند به ریشه مو ها تا حد زیادی حجم دهد و برای پوش دادن مو ها به سمت بالا یا ایجاد فر در آنها حسابی به کار می‌آید، البته ناگفته نماند که هرچقدر مو ها ضخیم‌تر باشند بهتر می‌توان چنین حالت‌هایی را در آنها ایجاد کرد. برس در دونوع دارای مصنوعی و دندانه‌های طبیعی وجود دارد و اگر می‌خواهید به مو هایتان آسیب کمتری برسد، سراغ نوع طبیعی بروید.

 

برس بالش‌دار برای موهای بلند و موهای ظریف

انواع برس
انواع برس

این نوع برس برای مو های متوسط تا بلند مناسب است. چینش گرد دندانه‌های برس باعث می‌شود که مو ها کمتر وز شوند. البته در این نوع برس دو مدل متفاوت وجود دارد؛ یکی با دندانه‌هایی از جنس طبیعی و دیگری با دندانه‌های مصنوعی که هر دو برای باز کردن گره مو ها ایده‌آل است. اگر می‌خواهید مو هایتان بعد از برس کشیدن نرم‌تر و حالت‌پذیرتر شود فقط سراغ این مدل بروید زیرا از یک طرف بالش پلاستیکی مانع ایجاد الکتریسیته ساکن هنگام شانه کردن می‌شود و از طرف دیگر حالت گرد برس با پوست کف سر هماهنگی بیشتری دارد و به آن آسیب نمی‌زند. همچنین اگر پوست کف‌سرتان حساس است، حتما این برس را انتخاب کنید چرا که کمتر از دیگر برس‌ها مو ها را می‌کشد.

 

برس بیضی برای موهای پرپشت و ضخیم و زبر

انواع برس
انواع برس

اگر موهای پرپشت و زبر دارید که گاهی گره خوردن‌های آن حسابی کلافه‌تان می‌کند، این برس برایتان ایده‌آل است زیرا ساختار برس به شکلی است که دندانه‌های آن به راحتی در عمق مو ها نفوذ می‌کند بدون اینکه مو ها را خیلی بکشد و به مو ها فشار زیادی بیاورد. درضمن اگر مو های شما فر است یا کمی اکستنشن به آنها وصل کرده‌اید نیز سراغ این برس بروید چرا که می‌تواند به ملایمت خیلی خوب مو ها را حالت دهد. اگر می‌خواهید در خانه تنها یک برس داشته ‌باشید که همه اعضای خانواده از آن استفاده کنند، این نوع برس بهترین است.

 

برس گرد بزرگ برای صاف کردن مو ها

انواع برس
انواع برس

اگر دوست دارید مو هایتان حالت‌دار شود یا به دنبال ایجاد مو های موج‌دار هستید، این برس برایتان مناسب است، البته چنین برسی برای صاف کردن مو های خیلی فر یا مو های کوتاه هم خیلی به کار می‌آید.

 

برس دندانه چوبی برای موهای فر

انواع برس
انواع برس

اگر مو هایی فر دارید توصیه می‌کنیم برسی با دندانه‌ های چوبی تهیه کنید زیرا چنین برسی از طرفی فشار کمتری به موهای ظریف شما می‌آورد و از طرف دیگر فر مو ها را باز نمی‌کند و در نتیجه باعث ایجاد وز نمی‌شود.

 

برس گرد کوچک برای موهای نازک و شکننده‌

انواع برس
انواع برس

اگر مو هایتان خیلی نازک و شکننده‌ است؛ سراغ یک برس گرد کوچک بروید. همچنین بهتر است برس شما چوبی باشد، چرا که برس فلزی به راحتی مو های شما را می‌سوزاند و به آنها آسیب می‌رساند.

 

برس جدا کننده برای موهای لایه لایه

انواع برس
انواع برس

اگر مدل مو هایتان را لایه لایه‌ (لیر) کوتاه کرده‌اید یعنی آرایشگر آنها را خرد کرده‌ است، به چنین برسی نیاز دارید زیرا آنقدر باریک است که می‌توان با آن مو ها را بخش، بخش و حالتشان را آشکار کرد؛ اگر هم مو های خیلی نازکی داشته‌ باشید این برس به دردتان می‌خورد، زیرا می‌توانید با آن حسابی به مو ها حجم دهید.

 

برس‌های حرارتی برای راحت کردن سشوار

انواع برس
انواع برس

چنین برس‌هایی برای سشوار کشیدن ایده‌آل است چرا که گرم شدن سطح برس می‌تواند تکمیل‌کننده گرمای سشوار باشد. حالت گرد برس نیز باعث می‌شود مو ها بهتر حالت بگیرد. با برس گرد حرارتی کوچک می‌توانید فرهایی را در مو ها ایجاد کنید. هرقدر برسهای حرارتی شما بزرگ‌تر باشد بهتر می‌توانید با آن مو ها را صاف کنید.

 

شانه دندانه پهن برای مو های خیس و نم دار

انواع برس
انواع برس

وقتی مو خیس است، هم ضعیف‌تر است و هم راحت‌تر می‌شکند، به همین دلیل باید کمترین فشار را به آنها بیاورید. توصیه ما این است که بعد از حمام، وقتی مو ها خیس است یا آنها را شانه نکنید یا با استفاده از یک شانه دندانه پهن آنها را مرتب کنید.

 

برس تونل دار برای پرپشت کردن مو ها

انواع برس
انواع برس

برس‌های مربعی شکل که در آنها سوراخی وجود دارد، وقتی برای خشک کردن به کار روند می‌توانند حسابی به مو ها حجم دهند زیرا هوا می‌تواند به‌راحتی زیر مو ها به چرخش دربیاید و تماس بیشتری با مو ها داشته ‌باشد و آنها را هم زودتر خشک کند و هم پف دهد.

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید