افزایش استحکام موهای نازک

0
379
موهای نازک
موهای نازک

مراقبت از موهای نازک نیازمند رعایت موارد مهمی است اگر موهای نازک ی دارید بهتر است با این مو ها بهتر رفتار کنید اصلاح و شست و شو ونگهداری از این موها بسیار مهم و حائز اهمیت است گرما روی این مو ها تاثیرات منفی میگذارد تغذیه شما بر افزایش استحکام مو هایتان تاثیرات بسزایی خواهد گذاشت.

اگر موهای نازک دارید، محصولات آرایشی می توانند به عنوان سلاح مخفی تان عمل کنند، مخصوصا حجم دهنده هایی مانند فوم های ضخیم کننده مو .

تارهای مو ی خود را تمیز نگه دارید

موهای نازکریچارد ماناح آرایشگر بین المللی به کسانی که موهای نازک دارند توصیه می کند که به شامپوی خود اهمیت ویژه ای بدهند چون مو ها وقتی چرب می شوند نازک تر از همیشه نشان می دهند. او همچنین توصیه می کند از شامپوهای حجم دهنده استفاده کنید تا مو ها ظاهری ضخیم تر پیدا کنند. استفاده از شامپوی خشک برای جذب چربی ها و حجم دادن به ریشه مو نیز بسیار کمک کننده است.

به صورت استراتژیک از نرم کننده استفاده کنید اگر مو هایتان کم حجم، شلخته و راکد شده، مشخص است که با نرم کننده به آنها وزن نمی دهید و یا نرم کننده را به تمام نقاط سر نمی زنید. ریچارد ماناح توصیه می کند به پایان مو ها که بیشتر از باقی قسمت های آن در معرض خشکی قرار دارد نرم کننده بزنید.

 

موهای نازکبه اصلاح مو ادامه دهید

هر شش تا هشت هفته به آرایشگاه بروید و مو ها را مقداری اصلاح کنید تا ظاهری سالم و پرتر داشته باشند. همچنین از آرایشگر خود بخواهید بیش از حد مو ها را لایه لایه نکند. شکل موها باید طوری باشد که ضخیم نشان دهد مخصوصا در پایان مو ها. وقتی موها لایه لایه باشد یعنی لایه ها از یکدیگر بلندتر یا کوتاه تر باشند ظاهر مو ها نازک می شود.از محصولات آرایشی استفاده کنید

اگر موهای نازک دارید ، محصولات آرایشی می توانند به عنوان سلاح مخفی تان عمل کنند، مخصوصا حجم دهنده هایی مانند فوم های ضخیم کننده مو . توصیه می شود در هر قسمت از مو که این محصولات آرایشی را استفاده کردید، از سشوار با باد سرد استفاده کنید تا ضخامتش بالا برود.

موهای نازکمواظب گرما باشید

مواظب باشید وسایل حرارتی مو هایتان را خراب نکند. برای مثال ۴۰۰ درجه فارنهایت مسلما برای موهای نازک بسیار بالا است. پس مواظب درجه حرارتی که موهای نازک خود را در معرضش قرار می دهید باشید.

از ماسک مو ی ترمیم کننده به صورت هفتگی استفاده کنید دکتر جالیمن متخصص پوست و مو به مراجعینش که موهای نازک دارند توصیه می کند هفته ای یکبار از ماسک مو استفاده کنند تا قسمت های آسیب دیده ترمیم شوند و ظاهر آنها ضخیم تر شود. دقت داشته باشید ماسک مو ای که استفاده می کنید باید سرشار از آنتی اکسیدان ها از جمله ویتامین A و C و اسید چرب های ضروری باشد.

 

موهای نازکغذایی بخورید که به سلامت مو ها کمک کند

پروتئین پایه و اساس مو هایی سالم است. بدون پروتئین بدنتان نمی تواند تارهای مو یی که به صورت روزانه از دست می دهید را جایگزین کند. دکتر بروک آلپرت متخصص تغذیه توصیه می کند پروتئین مورد نیاز خود را از گوشت مرغ ارگانیک، سالمون وحشی، ماست یونانی ( یا ماست چکیده ) و همچنین منابع گیاهی پروتئین از جمله لوبیاها، دانه ها و آجیل ها دریافت کنید. آجیل ها و سالمون نه تنها سرشار از پروتئین هستند بلکه حاوی اسید چرب های امگا ۳ که به سلامت فولیکول های مو کمک می کنند نیز می باشند.

 

فولیکول های سالم مو منجر به داشتن مو هایی سالم می شود. ماست یونانی نیز سرشار است از ویتامین B5 ( اسید pantothenic ) است که می تواند به گردش خون و جریان آن به پوست کف سر کمک کند. جریان مناسب خون در کف سر به تولید مو کمک می کند. دکتر آلپرت می گوید: یکی از غذاهای مورد علاقه من برای حمایت از رشد مو ها دانه کدو است. این دانه های خوشمزه، سرشار از زینک هستند که بسیار مهم هستند چون کمبود آن موجب از دست دادن شدید مو ها می شود.

موهای نازککمی قرص بخورید مکمل ها می توانند تمام کمبودهای ویتامین و مواد معدنی را در برنامه غذایی تان بپوشانند. مواد مغذی همچون بیوتین و کراتین می تواند کمکتان کند، مو هایی قوی تر و ضخیم تر بسازید. برای کسانی که مو هایشان نازک است دکتر دندی اینگلمن متخصص پوست مو توصیه می کند پودرهایی استفاده کنند که حاوی کراتین ، بیوتین ، ویتامین های B3 ،B5 ،B6، مس و زینک باشند. برخی مکمل ها نیز هستند که مخصوص تقویت رشد مو و ضخامت هستند. می توانید پس از مشورت با پزشک خود یکی از این روش ها را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید.

 

 

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید