آشنایی با بافت موها

0
353
مدل مو
مدل مو

هیچ چیز مهم تر از بافت مو برای کوتاه کردن مو ی سر نیست . شاید اکثر مردم به این دقت کنند که چه مدل مو یی به صورتشان می اید اما به بافت مو ی خود توجه نمی کنند . تراکم مو ی شما و بافت آن مدل مو ی شما را تعیین می کند.

مو ی سر ۶ نوع بافت دارند که شامل نازک ، ضخیم ، لخت ، صاف ، مجعد و فرفری است . البته شاید مو ی شما ترکیبی از این ها باشد برای مثال صاف و نازک باشد.

 

اگر مو هایتان صاف و کمی موج دار است بهتر است که مو های خود را بلند نگه دارید البته اگر چنین مدل مو یی دارید می توانید قوانین را بشکنید زیرا این مو ها مناسب هر مکانی هستند . مو های بلند برای صورت گرد یا چهارگوش بهترین است .

مدل مو
مدل مو

 

اگر مو های شما نازک هستند به شما توصیه می کنیم از بلند کردن آن اجتناب کنید زیرا این کار باعث کم شدن و ریزش مو هایتان می شود. مدل مو ی کوتاه برای موهای نازک و صورتی کشیده بهترین است . البته به این معنی نیست که باقی عمرتان را شبیه به یک مرد زندگی کنید . کوتاهی مو ها تا شانه کافی است .

مدل مو
مدل مو

 

اگر مو های شما فرفری یا مجعد است بهتر است مو هایتان را چتری کوتاه نکنید زیرا یکی از قدیمی ترین قانون های زیبایی این است که مو های چتری مناسب مو های صاف و لخت است و اهمیتی ندارد که مو هایتان ضخیم است یا نازک .

مدل مو
مدل مو

 

اگر قصد رنگ کردن مو های خود را دارید بهتر است بدانید که رنگ مو ی بلوند مناسب موهای کم پشت و نازک وهمچنین رنگ مو ی تیره هم مناسب موهای پر پشت و ضخیم است.

امتیا شما به ابن مطلب
[امتیاز کل: ۰ میانگین امتیاز ها: ۰]

پاسخ دهید